WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Artykuły

2 października 2013

Okiem coacha: Jak poczuć się lepiej ze sobą i z innymi

Jesień stała się faktem. W naszej dzielnicy jest ona piękna i kolorowa… Jak sprawić, aby w naszych sercach też było bardziej radośnie…? Wsłuchaj się w swoje uczucia i emocje – usłysz głos Wewnętrznego Krytyka i zrozum, co mówi. Nie tłum emocji.

 

14 maja 2013

Zielony Płomień: Rajd Meksyk - relacja

W przedostatni weekend marca harcerze i harcerki z 44 Szczepu MDHiZ wzięli udział w obchodach 70. rocznicy Akcji Pod Arsenałem. Akcji, która prawdziwie stała się symbolem przyjaźni i oddania ideałom, zakładała bowiem odbicie Jana Bytnara „Rudego”, całkiem zwykłego harcerza, jednego z wielu, którzy trafiali w ręce gestapo podczas wojny.

10 maja 2013

Ogród w lustrze

Coraz częściej aranżuje się małe ogrody przy szeregowcach, na tarasach przy mieszkaniach w blokach na nowoczesnych osiedlach. Przy urządzaniu tak małych przestrzeni często pada pytanie o możliwości ich optycznego powiększenia. Jak zrobić to najlepiej, aby ogród wydawał się większy? Tu wychodzą naprzeciw materiały, które odbijają i powiększają ogrodowe obrazy.
8 maja 2013

Okiem coacha: Odkryj siebie

Coraz dłuższe dni, coraz mocniejsze słońce. Zielone listki na drzewach  (mamy to szczęście, że jest ich tutaj tak wiele :) ) uświadamiają nam, że życie to proces, w którym zawsze jest miejsce na nowy początek. Może więc warto w tym roku wraz z wiosną znaleźć źródło własnej mocy.
30 kwietnia 2013

Strefa Zdrowia - Żuć czy nie żuć?

Guma do żucia używana jest od tysięcy lat. Pierwotnie wykonywano ją z żywicy drzew, a powszechnie znana nam guma została opatentowana w XIX wieku. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór gum do żucia: gumy w listkach, drażetkach, pastylkach, ukryte w lizakach, gumy z sokiem owocowym, gumy miętowe, truskawkowe, jabłkowe, z witaminą C, gumy wybielające zęby czy gumy odchudzające.

19 kwietnia 2013

Kącik seniora - Kino w Ośrodku Działań Twórczych Pogodna

„Panem Tadeuszem” w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” rozpoczął comiesięczne spotkania z kinem. Ten niemy film miał swoją premierę 9 listopada 1928 roku, w 10 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród gości znaleźli się prezydent Ignacy Mościcki oraz Marszałek Józef Piłsudski.

16 kwietnia 2013

Co to jest gotowość szkolna?

Ogólnie rzecz ujmując, gotowość szkolna to wynik działania dwu procesów: rozwój biologiczny i uczenie się oraz gromadzenie doświadczeń, zarówno w sferze emocjonalnej, społecznej, jak i motorycznej. Kształtowanie się gotowości szkolnej jest procesem dynamicznym o indywidualnym przebiegu. Dlatego też warto zapoznać się z opinią Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na temat gotowości naszego dziecka.
25 marca 2013

Kącik stylistki - Ubrana w zapach

Tradycyjne perfumy to kompozycja zapachowa stworzona z różnego rodzaju olejków pochodzenia roślinnego (jaśmin, geranium, bergamotka, drzewo sandałowe, mięta itp.) i zwierzęcego (piżmo, ambra, cybet, kastoreum). Obecnie coraz częściej używane są także składniki syntetyczne. Perfumy przygotowuje się ściśle według opracowanej przez perfumiarza receptury.
15 marca 2013

Trendy ogrodowe 2013

Otwarcie kolejnego sezonu w naszych ogrodach zbliża się wielkimi krokami. Kalendarzowa wiosna już za kilka tygodni, więc to najwyższa pora, aby pomyśleć, co w tym roku zaplanujemy, zaprojektujemy i zmienimy w naszych ogrodach. Na tegorocznych Targach Ogrodniczych Gardenia w Poznaniu uwagę przykuwały kolory i formy ogrodowych materiałów i gadżetów, a także nowoczesne sprzęty dla ogrodników – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów –w coraz nowszych i zaawansowanych technologiach.

12 marca 2013

Kącik stylistki - Powrót do natury

Na rynku można znaleźć wiele produktów kosmetycznych, które określa się mianem kosmetyków naturalnych. Termin „naturalne produkty kosmetyczne” oznacza produkty składające się z naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego, pozyskiwanych i przetwarzanych przy pomocy metod fizycznych, mikrobiotycznych lub enzymatycznych.

11 marca 2013

Czy masz prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych? Co to jest eWUŚ?

eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) to system umożliwiający natychmiastowe potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Informacje zgromadzone w systemie eWUŚ są aktualizowane codziennie wg danych otrzymywanych m.in. z ZUS i KRUS i przedstawiają stan uprawnień pacjenta w dniu, w którym dokonano sprawdzenia.

8 marca 2013

Poznaj swojego psa - cz. I

ies, praktycznie od początków historii ludzkości, zajmuje szczególne miejsce wśród zwierząt towarzyszących człowiekowi. Na przestrzeni wieków pełnił bardzo różnorodne funkcje: jako pies pasterski, stróżujący, ratowniczy, obronny, towarzyszący. W dzisiejszych czasach dalej tak jest.

8 marca 2013

Okiem coacha: Akceptacja

Idzie wiosna. Pora wyrzucić suche kwiatki. Niedługo zakwitną nowe. A gdy już nasza piękna dzielnica się zazieleni, my także dostrójmy się do rytmu przyrody, uśmiechajmy się częściej. Pomoże nam w tym… akceptacja.

6 marca 2013

Kącik seniora

Ostatnią sobotę karnawału członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku spędzili niezwykle kulturalnie. W Ośrodku „Pogodna” obejrzeliśmy przedstawienie „Pani Dulska przed sądem”. W sztuce Gabrieli Zapolskiej zaprezentował się Teatr nad Węgierką od trzech lat działający przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

28 lutego 2013

Zagrajmy kolorem zimą

Zimą w naszych ogrodach pomimo tego, że większość roślin pozbawiona jest liści i kwiatów, można zagrać kolorem. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić rośliny o dekoracyjnych pędach i pniach, które będą zdobiły ogród w zimowe miesiące. Kolorowe lub powyginane gałązki nigdy nie wyglądają tak pięknie, jak na tle białego połyskującego śniegu.

31 stycznia 2013

Kącik seniora

Moją pasją jest teatr. Już od trzydziestu kilku lat organizuję bilety do najlepszych warszawskich teatrów. Towarzyszy mi ogromne grono znajomych i przyjaciół. Do naszej grupy dołączyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej. Bywamy w takich teatrach jak: Narodowy, Polonia, Och, Współczesny, Kamienica, Ateneum, Kwadrat, Polski, 6. piętro, Komedia, Syrena, Roma.
30 stycznia 2013

Nasze postanowienia

Nowy Rok zagościł już  w kalendarzach na dobre i chyba nie ma takiej osoby, która bałaby się pisać datę uwzględniając podobno pechową „13”. Mimo ogromnego szumu medialnego spowodowanego nową datą, którą ( bądźmy szczerzy) bardziej wykreowały media, niż tradycja polska i nasza skłonność do przesądów musimy dalej normalnie funkcjonować.  W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, nowa karta w kalendarzu skłoniła niektórych Polaków do chęci zmiany swojego życia. A mi nasuwa się pytanie: Czy to faktycznie doskonała okazja do zmiany swoich przyzwyczajeń?

27 grudnia 2012

Polski Komitet Pomocy Społecznej

Chcielibyśmy Państwu przybliżyć działający na terenie naszej dzielnicy oddział PKPS. Jest to organizacja pozarządowa zarejestrowana jako stowarzyszenie charytatywne. Początek działalności Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej sięga roku 1958. Niespełna półwieczna działalność skupia się na niesieniu fachowej pomocy, udzielaniu materialnego i organizacyjnego wsparcia oraz przywracaniu nadziei i poczucia bezpieczeństwa ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych.

17 grudnia 2012

Kącik stylistki: Uroczyste chwile

Grudzień to miesiąc wyjątkowy: popularne imieniny, wigilijne spotkania, święta i w końcu noworoczne szaleństwa. Wigilijna kolacja jest jedną z najbardziej uroczystych w całym roku, więc strój na tę okazję zawsze powinien być odświętny. Zapewni nam dobre samopoczucie i będzie wyrazem szacunku do pozostałych osób zasiadających przy stole. Z kolei noc sylwestrowa to okazja do odejścia od schematów, szansa na odrobinę szaleństwa.
14 grudnia 2012

Strefa zdrowia: Jak nie przytyć zimą?

W okresie zimowym wskazówka na wadze tak łatwo przesuwa się w prawą stronę… Niewielka dawka ruchu i bardziej kaloryczna dieta to najważniejsze czynniki prowadzące do zwiększenia masy ciała. Wiosną i latem mamy mnóstwo okazji, by pozbyć się niechcianych kilogramów. Co jednak zrobić, by utrzymać wypracowaną wagę przez zimę? Oto 10 cennych wskazówek, które pozwolą cieszyć się szczupłą sylwetką aż do wiosny!

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Wtorek, 1 września 2020

Oferta pracy: Instruktor/ka JOGI

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń