WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Artykuły

6 grudnia 2012

Poczekalnia literacka w Wawrze

Wawerskie Spotkania z Książką, majowa inicjatywa Agencji Artystycznej „Autograf” we współpracy ze Stacją Falenica, przysłużyła się nie tylko amatorom książkowych zakupów oraz spotkań autorskich. Na trwałe poruszyła także środowisko miejscowych pisarzy. W ten właśnie sposób zrodził się projekt "Poczekalnia literacka".
30 listopada 2012

Udany debiut

Z mieszkającą w Wesołej posłanką na Sejm Ligią Krajewską w rocznicę działalności poselskiej, uhonorowaną wyróżnieniem tygodnika „Polityka” za najlepszy debiut, rozmawia Anna Księżopolska.
13 listopada 2012

Młoda Demokracja

Harcerze Wawerskiego Szczepu 145 WDHiZ, Grochowskiego Szczepu 20 WDHiZ oraz Ursynowskiego Hufca Harcerzy "Rawicz" wzięli udział w projekcie Stowarzyszenia Solidarność Polsko-Birmańska pt. "Młoda Demokracja”. Jest to wspólne przedsięwzięcie Solidarności Polsko-Birmańskiej (SPB) oraz Kaung Rwai Social Action Network (KSAN), młodzieżowej organizacji pro-demokratycznej, która działa na terenie regionu Szan.
28 października 2012

Vivat Anin! Vivat Aninianie! - czyli druga część albumu

Sukcesem minionego lata jest ukazanie się drugiej części albumu „O Starym Aninie – inaczej. Przewodnik towarzysko-historyczny i nie tylko". Autorka, Barbara Wołodźko Maziarska, oddaje w nim hołd swojej małej ojczyźnie poprzez pryzmat historii swoich rodziców i wspomnienia szczęśliwego dzieciństwa.
23 października 2012

Okiem Coacha: Jutro jest w Tobie

Nasza dzielnica rozrasta się w dużym tempie. Przybywa domów, przybywa samochodów, przybywa ludzi. I choć jesteśmy anonimowi dla siebie, nasze oczekiwania, marzenia i problemy bywają podobne. Niestety podobnie też reagujemy na napotkane trudności. Skupiamy się na nich, żalimy się na nie innym. A może by tak spróbować inaczej?
10 października 2012

Z kolei... literatura w Wawrze

We wrześniowym numerze „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich” moją uwagę zwrócił felieton Jana Czerniawskiego „Piszmy o kolei”. Znany wawerski historyk i pedagog przedstawił garść pomysłów na wiersz, reportaż, powieść akcji czy romans zainspirowanych linią otwocką, a konkretnie podróżą pociągiem. W odpowiedzi na ten apel chciałabym krótko przedstawić propozycje wawerskich autorów.
20 września 2012

Bądź widoczny na ścieżce rowerowej!

W jeden z ciepłych wrześniowych wieczorów wybrałam się na przejażdżkę na dawno przeze mnie nieodwiedzaną ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Mozaikowej. Jako zagorzała zwolenniczka aktywności fizycznej bardzo ucieszyłam się widokiem nie tylko dużej liczby rowerzystów, ale także pasjonatów biegania. Kiedy ostatnim razem tu byłam, nie biegał prawie nikt.
13 września 2012

Konarem w łeb

Podczas niedzielnego spaceru po Parku Skaryszewskim spotkała mnie niemiła i potencjalnie niebezpieczna przygoda: idąc główną asfaltową aleją biegnącą dookoła parku, nagle ponad głową usłyszałem głośny trzask pękającego drewna. Natychmiast, chowając głowę pomiędzy ramionami, wystartowałem do przodu. Za moment rozległ się za moimi plecami donośny odgłos upadku konaru na asfalt.
12 września 2012

675 metrów nowych rur

Zarządzająca oczyszczalnią ścieków „Cyraneczka” MPZBDJiW, zwana potocznie „Spółką Ziemską” wielokrotnie była obiektem krytyki, także na naszych łamach. Działając za powierzone pieniądze, Spółka miała wykupywać, dokonywać podziałów i przewłaszczać na rzecz mieszkańców grunty na osiedlu Stara Miłosna. Rozszerzyła jednak spektrum swej działalności i przez dłuższe okresy wspólnicy będący powiernikami majątku zdawali się zapominać kto i w jakim celu ich powołał.
16 sierpnia 2012

M jak magnez

Magnez jest pierwiastkiem występującym we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych organizmu człowieka. W ciele dorosłej osoby powinno znajdować się 30-40 g magnezu, z czego ponad połowa zgromadzona jest w kościach. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania około 80 enzymów w ciele człowieka i uczestniczy w wielu ważnych procesach biochemicznych.
10 sierpnia 2012

A może harcerstwo?

W czasach kiedy serwisy społecznościowe, gry komputerowe i filmy akcji zapełniają dzieciom wszystkie chwile wolne od zajęć szkolnych, z ofertą nadchodzą wszelakie kluby sportowe, artystyczne, hobbystyczne i ruch harcerski. Na licznych zbiórkach i obozach dzieciaki uczą się najróżniejszych technik terenoznawstwa, historii, zaradności życiowej itp.
7 sierpnia 2012

Feng shui w ogrodzie

Feng shui to nie zawsze ogród w stylu chińskim czy japońskim. I od tego należy zacząć. Feng shui to sztuka aranżacji przestrzeni, dobór kolorów i materiałów. Wprowadzanie tych zasad nie narzuca wyboru konkretnego stylu i charakteru naszego ogrodu. Każdy może stosować je według własnych gustów, ponieważ ich zrozumienie pozwala wykorzystywać sztukę w rozmaitych sytuacjach.
3 sierpnia 2012

Kącik stylistki: Dobór garderoby do figury, korekta sylwetki

Prawie każda kobieta uważa, że przydałyby się jej figurze mniejsze lub większe korekty, nie mogłam więc pominąć tego tematu. Skupię się zatem na najważniejszych zasadach, które warto brać pod uwagę kupując i zestawiając ubiory.
31 lipca 2012

Choroby wirusowe psów - cz. II

W poprzednim artykule omówiłam dwie najbardziej znane przez właścicieli psów choroby. Dzisiaj przybliżę inne, nie mniej ważne, które mogą zagrozić naszym podopiecznym. Są to: kaszel kenolowy, choroba Rubartha, koronawiroza i rotawiroza.

25 lipca 2012

Kilka słów o ciszy, czyli sąsiedzkie hałasy

Zdrowy sen pozwala nam wypocząć i regeneruje siły na następny dzień. Sen jest najważniejszym obok trybu życia i odżywiania czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie i witalność. Każdy bardzo ceni sobie prywatność i prawo do wypoczynku, które jest prawem bezwzględnym i zakłócać go nikomu nie wolno. Niestety przepisy prawa i rzeczywistość nie zawsze idą w dobranej parze w kwestii ciszy nocnej…
18 lipca 2012

Kinetoza – choroba podróżujących

Złe samopoczucie, nudności, zawroty głowy, a nawet wymioty to objawy, które mogą uprzykrzyć nawet najbardziej wyczekiwaną podróż. Występują częściej u osób starszych lub małych dzieci, lecz narażeni są na nie także osoby dorosłe. Szacuje się, że co piąty dorosły Polak cierpi na tzw. chorobę lokomocyjną.
16 lipca 2012

Choroby wirusowe psów – cz. I

Dzięki szeroko rozpowszechnionym programom szczepień wśród zwierząt domowych z wieloma chorobami coraz rzadziej mamy do czynienia. Nie znaczy to jednak, że zostały one zupełnie wyeliminowane. Kupując pieska lub kotka, nigdy nie mamy pewności, czy zostały wykonane podstawowe szczepienia. Bez nich młode osobniki nie wytworzą odporności i będą bardziej podatne na różne choroby. Dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi chorobami, które mogą zagrozić naszym milusińskim.
10 lipca 2012

Sesja zdjęciowa z fantazją

Fundacja Dziecięca Fantazja z Okazji Dnia Dziecka 5 czerwca 2012 zorganizowała sesję zdjęciową, która była spełnieniem marzeń podopiecznych fundacji - ciężko i nieuleczalnie chorych młodych ludzi. W sesji wzięły udział gwiazdy: Dorota Gardias, Anna Mucha, Grażyna Wolszczak, Zespół Dziewczyny, Paweł Golec oraz Maciej Jachowski.
6 lipca 2012

Piłkarska wizytówka Wawra

Pod koniec ubiegłorocznych wakacji w Wawrze powstało miejsce, w którym można legalnie malować graffiti. Od tamtego czasu malowidła pojawiły się na ścianach, ale filary długo pozostawały puste. Jakiś czas temu zajęli się nimi wawerscy kibice Legii, lecz ich graffiti długo było wybrakowane…
22 czerwca 2012

Weź rzekę pod opiekę

Klub Gaja po raz siódmy zachęca do ratowania polskich rzek. Tegoroczna edycja programu Zaadoptuj rzekę obejmie Katowice, Warszawę i Hel. Czekają warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, happeningi oraz Big Jump. 
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń