WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Artykuły

15 marca 2013

Trendy ogrodowe 2013

Otwarcie kolejnego sezonu w naszych ogrodach zbliża się wielkimi krokami. Kalendarzowa wiosna już za kilka tygodni, więc to najwyższa pora, aby pomyśleć, co w tym roku zaplanujemy, zaprojektujemy i zmienimy w naszych ogrodach. Na tegorocznych Targach Ogrodniczych Gardenia w Poznaniu uwagę przykuwały kolory i formy ogrodowych materiałów i gadżetów, a także nowoczesne sprzęty dla ogrodników – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów –w coraz nowszych i zaawansowanych technologiach.

12 marca 2013

Kącik stylistki - Powrót do natury

Na rynku można znaleźć wiele produktów kosmetycznych, które określa się mianem kosmetyków naturalnych. Termin „naturalne produkty kosmetyczne” oznacza produkty składające się z naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego, pozyskiwanych i przetwarzanych przy pomocy metod fizycznych, mikrobiotycznych lub enzymatycznych.

11 marca 2013

Czy masz prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych? Co to jest eWUŚ?

eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) to system umożliwiający natychmiastowe potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Informacje zgromadzone w systemie eWUŚ są aktualizowane codziennie wg danych otrzymywanych m.in. z ZUS i KRUS i przedstawiają stan uprawnień pacjenta w dniu, w którym dokonano sprawdzenia.

8 marca 2013

Poznaj swojego psa - cz. I

ies, praktycznie od początków historii ludzkości, zajmuje szczególne miejsce wśród zwierząt towarzyszących człowiekowi. Na przestrzeni wieków pełnił bardzo różnorodne funkcje: jako pies pasterski, stróżujący, ratowniczy, obronny, towarzyszący. W dzisiejszych czasach dalej tak jest.

8 marca 2013

Okiem coacha: Akceptacja

Idzie wiosna. Pora wyrzucić suche kwiatki. Niedługo zakwitną nowe. A gdy już nasza piękna dzielnica się zazieleni, my także dostrójmy się do rytmu przyrody, uśmiechajmy się częściej. Pomoże nam w tym… akceptacja.

6 marca 2013

Kącik seniora

Ostatnią sobotę karnawału członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku spędzili niezwykle kulturalnie. W Ośrodku „Pogodna” obejrzeliśmy przedstawienie „Pani Dulska przed sądem”. W sztuce Gabrieli Zapolskiej zaprezentował się Teatr nad Węgierką od trzech lat działający przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

28 lutego 2013

Zagrajmy kolorem zimą

Zimą w naszych ogrodach pomimo tego, że większość roślin pozbawiona jest liści i kwiatów, można zagrać kolorem. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić rośliny o dekoracyjnych pędach i pniach, które będą zdobiły ogród w zimowe miesiące. Kolorowe lub powyginane gałązki nigdy nie wyglądają tak pięknie, jak na tle białego połyskującego śniegu.

31 stycznia 2013

Kącik seniora

Moją pasją jest teatr. Już od trzydziestu kilku lat organizuję bilety do najlepszych warszawskich teatrów. Towarzyszy mi ogromne grono znajomych i przyjaciół. Do naszej grupy dołączyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej. Bywamy w takich teatrach jak: Narodowy, Polonia, Och, Współczesny, Kamienica, Ateneum, Kwadrat, Polski, 6. piętro, Komedia, Syrena, Roma.
30 stycznia 2013

Nasze postanowienia

Nowy Rok zagościł już  w kalendarzach na dobre i chyba nie ma takiej osoby, która bałaby się pisać datę uwzględniając podobno pechową „13”. Mimo ogromnego szumu medialnego spowodowanego nową datą, którą ( bądźmy szczerzy) bardziej wykreowały media, niż tradycja polska i nasza skłonność do przesądów musimy dalej normalnie funkcjonować.  W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, nowa karta w kalendarzu skłoniła niektórych Polaków do chęci zmiany swojego życia. A mi nasuwa się pytanie: Czy to faktycznie doskonała okazja do zmiany swoich przyzwyczajeń?

27 grudnia 2012

Polski Komitet Pomocy Społecznej

Chcielibyśmy Państwu przybliżyć działający na terenie naszej dzielnicy oddział PKPS. Jest to organizacja pozarządowa zarejestrowana jako stowarzyszenie charytatywne. Początek działalności Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej sięga roku 1958. Niespełna półwieczna działalność skupia się na niesieniu fachowej pomocy, udzielaniu materialnego i organizacyjnego wsparcia oraz przywracaniu nadziei i poczucia bezpieczeństwa ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych.

17 grudnia 2012

Kącik stylistki: Uroczyste chwile

Grudzień to miesiąc wyjątkowy: popularne imieniny, wigilijne spotkania, święta i w końcu noworoczne szaleństwa. Wigilijna kolacja jest jedną z najbardziej uroczystych w całym roku, więc strój na tę okazję zawsze powinien być odświętny. Zapewni nam dobre samopoczucie i będzie wyrazem szacunku do pozostałych osób zasiadających przy stole. Z kolei noc sylwestrowa to okazja do odejścia od schematów, szansa na odrobinę szaleństwa.
14 grudnia 2012

Strefa zdrowia: Jak nie przytyć zimą?

W okresie zimowym wskazówka na wadze tak łatwo przesuwa się w prawą stronę… Niewielka dawka ruchu i bardziej kaloryczna dieta to najważniejsze czynniki prowadzące do zwiększenia masy ciała. Wiosną i latem mamy mnóstwo okazji, by pozbyć się niechcianych kilogramów. Co jednak zrobić, by utrzymać wypracowaną wagę przez zimę? Oto 10 cennych wskazówek, które pozwolą cieszyć się szczupłą sylwetką aż do wiosny!

6 grudnia 2012

Poczekalnia literacka w Wawrze

Wawerskie Spotkania z Książką, majowa inicjatywa Agencji Artystycznej „Autograf” we współpracy ze Stacją Falenica, przysłużyła się nie tylko amatorom książkowych zakupów oraz spotkań autorskich. Na trwałe poruszyła także środowisko miejscowych pisarzy. W ten właśnie sposób zrodził się projekt "Poczekalnia literacka".
30 listopada 2012

Udany debiut

Z mieszkającą w Wesołej posłanką na Sejm Ligią Krajewską w rocznicę działalności poselskiej, uhonorowaną wyróżnieniem tygodnika „Polityka” za najlepszy debiut, rozmawia Anna Księżopolska.
13 listopada 2012

Młoda Demokracja

Harcerze Wawerskiego Szczepu 145 WDHiZ, Grochowskiego Szczepu 20 WDHiZ oraz Ursynowskiego Hufca Harcerzy "Rawicz" wzięli udział w projekcie Stowarzyszenia Solidarność Polsko-Birmańska pt. "Młoda Demokracja”. Jest to wspólne przedsięwzięcie Solidarności Polsko-Birmańskiej (SPB) oraz Kaung Rwai Social Action Network (KSAN), młodzieżowej organizacji pro-demokratycznej, która działa na terenie regionu Szan.
28 października 2012

Vivat Anin! Vivat Aninianie! - czyli druga część albumu

Sukcesem minionego lata jest ukazanie się drugiej części albumu „O Starym Aninie – inaczej. Przewodnik towarzysko-historyczny i nie tylko". Autorka, Barbara Wołodźko Maziarska, oddaje w nim hołd swojej małej ojczyźnie poprzez pryzmat historii swoich rodziców i wspomnienia szczęśliwego dzieciństwa.
23 października 2012

Okiem Coacha: Jutro jest w Tobie

Nasza dzielnica rozrasta się w dużym tempie. Przybywa domów, przybywa samochodów, przybywa ludzi. I choć jesteśmy anonimowi dla siebie, nasze oczekiwania, marzenia i problemy bywają podobne. Niestety podobnie też reagujemy na napotkane trudności. Skupiamy się na nich, żalimy się na nie innym. A może by tak spróbować inaczej?
10 października 2012

Z kolei... literatura w Wawrze

We wrześniowym numerze „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich” moją uwagę zwrócił felieton Jana Czerniawskiego „Piszmy o kolei”. Znany wawerski historyk i pedagog przedstawił garść pomysłów na wiersz, reportaż, powieść akcji czy romans zainspirowanych linią otwocką, a konkretnie podróżą pociągiem. W odpowiedzi na ten apel chciałabym krótko przedstawić propozycje wawerskich autorów.
20 września 2012

Bądź widoczny na ścieżce rowerowej!

W jeden z ciepłych wrześniowych wieczorów wybrałam się na przejażdżkę na dawno przeze mnie nieodwiedzaną ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Mozaikowej. Jako zagorzała zwolenniczka aktywności fizycznej bardzo ucieszyłam się widokiem nie tylko dużej liczby rowerzystów, ale także pasjonatów biegania. Kiedy ostatnim razem tu byłam, nie biegał prawie nikt.
13 września 2012

Konarem w łeb

Podczas niedzielnego spaceru po Parku Skaryszewskim spotkała mnie niemiła i potencjalnie niebezpieczna przygoda: idąc główną asfaltową aleją biegnącą dookoła parku, nagle ponad głową usłyszałem głośny trzask pękającego drewna. Natychmiast, chowając głowę pomiędzy ramionami, wystartowałem do przodu. Za moment rozległ się za moimi plecami donośny odgłos upadku konaru na asfalt.
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń