WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Artykuły

19 czerwca 2012

Słowa dogonione nocą

Znałem poetę, którzy nie opuszczał rodzinnego domu. Owszem, zdarzyło się czasem, że wyszedł na werandę albo do ogrodu. Kiedyś nawet wybrał się z przyjaciółmi na piwo. Na ogół siedział jednak w swoim pokoju. Był u siebie.
13 czerwca 2012

Ogród dobrze oświetlony

Oświetlenie w ogrodzie jest rzeczą niezbędną. Po zmroku pełni zazwyczaj funkcję użytkową, rozjaśniając ciągi komunikacyjne, wejścia na posesję i sprawiając, że czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Oprócz tego pełni bardzo ważną funkcję estetyczną, dodając ogrodowi magii, tajemniczości i uroku.
8 czerwca 2012

Dieta na 5!

Zbliża się sezon plażowania, czyli paradowania w naprawdę skąpym odzieniu. Niektórych ta myśl napawa przerażeniem, ponieważ po zimie nie prezentują się już tak dobrze jak w ubiegłym sezonie. Nie czując się dobrze we własnym ciele trudniej się cieszyć urokami lata, są jednak sposoby, aby do wyjazdu jeszcze parę kilo zrzucić. Nie szkodząc swojemu zdrowiu.
14 maja 2012

Nie składamy broni

Na scenie muzycznej obecni od 23 lat nie poddają się wpływom przemijającej mody, lecz zawsze pozostają wierni swojemu stylowi. Na tegorocznym Pikniku Wesoła 2 czerwca 2012 r. będzie można usłyszeć na żywo zarówno ich największe hity jak i zupełnie nowe piosenki. Dziś prezentujemy krótki wywiad z Elektrycznymi Gitarami.

3 maja 2012

Czas serwisów internetowych

Internet staje się dziś głównym narzędziem przekazywania i pozyskiwania informacji. Żyjemy w okresie transformacji, za sprawą której odgrywa on coraz ważniejszą rolę na rynku mediów. Dominuje w szczególności wśród ludzi młodych, którzy coraz rzadziej sięgają do tradycyjnych środków przekazu. Zachodzące zmiany nie oznaczają jednak, że internet wyprze pozostałe media.
2 maja 2012

Śpiewam całym sercem...

Przezwyciężanie niepełnosprawności, aby zrealizować swoje największe marzenia to nie czary. To nie dotknięcie różdżki, które bez wysiłku daje natychmiastowy efekt. Ale ile magii może być w Zaczarowanej Piosence i jak daleko można zajść, jeśli nie traci się wiary w swoje marzenia, doskonale wie Ania Ilminowicz.
25 kwietnia 2012

Nowalijki na talerzu

Wiosna to czas, kiedy warto zregenerować organizm, dostarczyć mu witamin oraz niezbędnych mikro i makroelementów. Młode warzywa o tej porze roku smakują jak nigdy. Czy jednak są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia?
20 kwietnia 2012

Głodni historii

Ze zdziwieniem czytam i oglądam kolejne protesty przeciw nowej podstawie programowej nauczania historii. Wszyscy komentatorzy broniący obecnego systemu nauczania historii nie tylko zarzucają spadek poziomu nauczania, ale też niektórzy działacze ‘S’ podjęli rotacyjną głodówkę.
17 kwietnia 2012

Kącik stylistki: Makijaże na sezon wiosna-lato 2012

W końcu nadeszła! Co prawda nie śpieszy się z ciepłem i skąpi nam słońca, ale już wkrótce przyjdzie ta prawdziwa, piękna, słoneczna z feerią barw. Wiosna, która jak co roku budzi do życia świat. Pora więc przygotować się na słoneczne dni i odważnie sięgnąć po kolory, które w obecnym sezonie są najmodniejsze.
11 kwietnia 2012

W Twoim ogrodzie: Zielone kobierce

Rośliny okrywowe to niezwykła grupa, która przy minimalnym nakładzie pracy tworzy dekoracyjne, zielone kobierce. Stały się one w ostatnim czasie alternatywą dla „nieśmiertelnych” trawników, szczególnie w miejscach, gdzie się one nie sprawdzają lub trudność w ich utrzymaniu powoduje frustrację właścicieli.
4 kwietnia 2012

„Janosik” bardziej sprawiedliwy

W czwartek 15.03.2012 r. odbyło się pierwsze czytanie w połączonych komisjach Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Finansów Publicznych komisyjnego projektu o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (JST). Obie Komisje skierowały projekt do nadzwyczajnej podkomisji, złożonej z Komisji ST i PR oraz FP, do której jest już skierowany projekt obywatelski.
4 kwietnia 2012

Kanalizacja sanitarna dzielnicy Wawer

Wiem z doświadczenia, że optymalny wybór rozwiązania kanalizacyjnego jest trudny i w przypadku realizacji złego wariantu naraża inwestora na poważne straty, a mieszkańców na kłopoty. Póki jest „na papierze” to koszty są znikome. Może więc warto, żeby projektanci kanalizacji w Wawrze rozważyli alternatywne rozwiązania techniczne tej jakże ważnej inwestycji?
1 kwietnia 2012

Alleluja, Alleluja, czyli „święcone” po szlachecku

Wielkanoc od początków chrześcijaństwa uznawano za najważniejsze święto liturgiczne. Celebrowano je już w II wieku na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa, a nazywano je Paschą. Święta Wielkanocne są w przeciwieństwie do Świąt Bożego Narodzenia świętem ruchomym, gdyż co roku obchodzone są w innym terminie, który może przypadać między 22 marca a 25 kwietnia.
26 marca 2012

Prekursorzy po raz kolejny - KoRn „The Path of Totality”

KoRn znowu postanowił eksperymentować. Kiedy przed laty do metalu dodali hip-hop, stali się prekursorami nowego gatunku, zupełnie nowej jakości. Tym razem postanowili wytworzony wcześniej nu-metal zmieszać z elektroniką. I to elektroniką nowej fali, czyli dubstepem. Jak im to wyszło? Zdania są podzielone.
21 marca 2012

U sąsiada za płotem, w garażu, na tarasie

W naturze ludzkiej od zarania dziejów zakorzeniona jest ciekawość, lubimy wiedzieć co się dzieje wokół nas. Bacznie obserwujemy, co nasi sąsiedzi zza płotu urządzają, składują czy też budują w swoim ogródku. Niestety niechciane czy uciążliwe obiekty to najczęstsza przyczyna sporów sąsiedzkich.
13 marca 2012

Kącik stylistki: Pielęgnacja skóry na wiosnę

Zaczyna się wiosna, dla niektórych najpiękniejsza pora roku. Po wielkich mrozach z utęsknieniem czekamy na ciepłe i słoneczne dni. Niektóre z nas, patrząc w lustro, dostrzegą, jak bardzo zima dała nam się we znaki. Skóra poszarzała, zmniejszyła swoją jędrność i straciła ładną barwę. Wiosna to czas, kiedy każdy powinien zadbać o siebie, bez względu na wiek i płeć, starając się odwrócić te niekorzystne procesy.
7 marca 2012

Dzieje pewnej emerytury. Barbara Wizimirska i jej dzieło

8 lutego pojawił się na portalu WS bardzo ważny tekst Hanny Kowalskiej. Autorka rozważa – kontrowersyjny w czasach kryzysu – pomysł powołania do życia Wawerskiego Centrum Kultury. Po lekturze tego tekstu pomyślałem, że nie ma powodów do zmartwienia: przecież Wawer dysponuje już kilkoma Lotnymi Centrami Kultury. Jednym z nich jest Barbara Wizimirska.
5 marca 2012

W Twoim ogrodzie: Wiosenne poruszenie

Co prawda nocami mamy jeszcze minusowe temperatury i ziemia nie miała okazji na dobre rozmarznąć, to właśnie teraz jest najlepszy moment na zaplanowanie wiosennych prac w ogrodzie. Od przemyślanego i dobrze przeprowadzonego początku sezonu w ogrodzie będzie zależało jak nasz ogród będzie prezentował się tego lata.
1 marca 2012

Książka o Ruchu Wolność i Pokój wydana we współpracy z fundacją Akademia Możliwości

Fundacja Akademia Ponad Granicami, we współpracy z Europejskim Instytutem Multimediów, Europejskim Instytutem Kultury, Akademią Możliwości, Fundacją EuroEco i Akademią Promocji, jest wydawcą książki Ruch Wolność i Pokój w relacjach międzynarodowych (1985-1990).
29 lutego 2012

Kącik stylistki: Pierwsze kroki w makijażu

Podstawowymi funkcjami makijażu są upiększanie, korekta niedoskonałości, pielęgnacja skóry i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nowoczesny makijaż codzienny powinien być prosty i nierzucający się w oczy, chodzi o to, żeby pierwszym elementem, który się zauważa, była natruralnie wyglądająca twarz, a nie sam makijaż.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Wtorek, 1 września 2020

Oferta pracy: Instruktor/ka JOGI

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń