WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Artykuły

17 kwietnia 2012

Kącik stylistki: Makijaże na sezon wiosna-lato 2012

W końcu nadeszła! Co prawda nie śpieszy się z ciepłem i skąpi nam słońca, ale już wkrótce przyjdzie ta prawdziwa, piękna, słoneczna z feerią barw. Wiosna, która jak co roku budzi do życia świat. Pora więc przygotować się na słoneczne dni i odważnie sięgnąć po kolory, które w obecnym sezonie są najmodniejsze.
11 kwietnia 2012

W Twoim ogrodzie: Zielone kobierce

Rośliny okrywowe to niezwykła grupa, która przy minimalnym nakładzie pracy tworzy dekoracyjne, zielone kobierce. Stały się one w ostatnim czasie alternatywą dla „nieśmiertelnych” trawników, szczególnie w miejscach, gdzie się one nie sprawdzają lub trudność w ich utrzymaniu powoduje frustrację właścicieli.
4 kwietnia 2012

„Janosik” bardziej sprawiedliwy

W czwartek 15.03.2012 r. odbyło się pierwsze czytanie w połączonych komisjach Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Finansów Publicznych komisyjnego projektu o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (JST). Obie Komisje skierowały projekt do nadzwyczajnej podkomisji, złożonej z Komisji ST i PR oraz FP, do której jest już skierowany projekt obywatelski.
4 kwietnia 2012

Kanalizacja sanitarna dzielnicy Wawer

Wiem z doświadczenia, że optymalny wybór rozwiązania kanalizacyjnego jest trudny i w przypadku realizacji złego wariantu naraża inwestora na poważne straty, a mieszkańców na kłopoty. Póki jest „na papierze” to koszty są znikome. Może więc warto, żeby projektanci kanalizacji w Wawrze rozważyli alternatywne rozwiązania techniczne tej jakże ważnej inwestycji?
1 kwietnia 2012

Alleluja, Alleluja, czyli „święcone” po szlachecku

Wielkanoc od początków chrześcijaństwa uznawano za najważniejsze święto liturgiczne. Celebrowano je już w II wieku na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa, a nazywano je Paschą. Święta Wielkanocne są w przeciwieństwie do Świąt Bożego Narodzenia świętem ruchomym, gdyż co roku obchodzone są w innym terminie, który może przypadać między 22 marca a 25 kwietnia.
26 marca 2012

Prekursorzy po raz kolejny - KoRn „The Path of Totality”

KoRn znowu postanowił eksperymentować. Kiedy przed laty do metalu dodali hip-hop, stali się prekursorami nowego gatunku, zupełnie nowej jakości. Tym razem postanowili wytworzony wcześniej nu-metal zmieszać z elektroniką. I to elektroniką nowej fali, czyli dubstepem. Jak im to wyszło? Zdania są podzielone.
21 marca 2012

U sąsiada za płotem, w garażu, na tarasie

W naturze ludzkiej od zarania dziejów zakorzeniona jest ciekawość, lubimy wiedzieć co się dzieje wokół nas. Bacznie obserwujemy, co nasi sąsiedzi zza płotu urządzają, składują czy też budują w swoim ogródku. Niestety niechciane czy uciążliwe obiekty to najczęstsza przyczyna sporów sąsiedzkich.
13 marca 2012

Kącik stylistki: Pielęgnacja skóry na wiosnę

Zaczyna się wiosna, dla niektórych najpiękniejsza pora roku. Po wielkich mrozach z utęsknieniem czekamy na ciepłe i słoneczne dni. Niektóre z nas, patrząc w lustro, dostrzegą, jak bardzo zima dała nam się we znaki. Skóra poszarzała, zmniejszyła swoją jędrność i straciła ładną barwę. Wiosna to czas, kiedy każdy powinien zadbać o siebie, bez względu na wiek i płeć, starając się odwrócić te niekorzystne procesy.
7 marca 2012

Dzieje pewnej emerytury. Barbara Wizimirska i jej dzieło

8 lutego pojawił się na portalu WS bardzo ważny tekst Hanny Kowalskiej. Autorka rozważa – kontrowersyjny w czasach kryzysu – pomysł powołania do życia Wawerskiego Centrum Kultury. Po lekturze tego tekstu pomyślałem, że nie ma powodów do zmartwienia: przecież Wawer dysponuje już kilkoma Lotnymi Centrami Kultury. Jednym z nich jest Barbara Wizimirska.
5 marca 2012

W Twoim ogrodzie: Wiosenne poruszenie

Co prawda nocami mamy jeszcze minusowe temperatury i ziemia nie miała okazji na dobre rozmarznąć, to właśnie teraz jest najlepszy moment na zaplanowanie wiosennych prac w ogrodzie. Od przemyślanego i dobrze przeprowadzonego początku sezonu w ogrodzie będzie zależało jak nasz ogród będzie prezentował się tego lata.
1 marca 2012

Książka o Ruchu Wolność i Pokój wydana we współpracy z fundacją Akademia Możliwości

Fundacja Akademia Ponad Granicami, we współpracy z Europejskim Instytutem Multimediów, Europejskim Instytutem Kultury, Akademią Możliwości, Fundacją EuroEco i Akademią Promocji, jest wydawcą książki Ruch Wolność i Pokój w relacjach międzynarodowych (1985-1990).
29 lutego 2012

Kącik stylistki: Pierwsze kroki w makijażu

Podstawowymi funkcjami makijażu są upiększanie, korekta niedoskonałości, pielęgnacja skóry i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nowoczesny makijaż codzienny powinien być prosty i nierzucający się w oczy, chodzi o to, żeby pierwszym elementem, który się zauważa, była natruralnie wyglądająca twarz, a nie sam makijaż.
27 lutego 2012

Warszawa stolicą czystości?

W Warszawie ustawiono pojemniki do segregacji śmieci, z charakterystycznym napisem „Warszawa stolicą czystości”. W centrum miasta można odnieść wrażenie, że nie cieszą się one zbytnim powodzeniem. Więcej śmieci wyrzucanych jest do tradycyjnych śmietników lub niestety obok nich. Inaczej sytuacja wygląda w dzielnicach typowo mieszkalnych, tu pojemniki do segregacji śmieci stają się wręcz poszukiwane.
22 lutego 2012

Wielki Post to przygotowanie, pokuta i nawrócenie

W kościele katolickim zaczął się właśnie okres Wielkiego Postu – 40 dni duchowych przygotowań do kulminacji chrześcijaństwa, jaką jest Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. O tym, czym jest Wielki Post i dlaczego nie należy go uważać go za sześć tygodni smucenia się, opowie nam O. Mariusz Tłokiński – proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Wesołej.
21 lutego 2012

Zimowa harcerska przygoda

Pierwszy tydzień ferii zimowych harcerki i harcerze z Wesołej spędzili w Zawoi. Po przyjeździe na miejsce pierwsza rzecz, która nas zachwyciła to śnieg po kolana, którego w Warszawie było brak. Drugiego dnia zwiedziliśmy Muzeum Browaru w Żywcu, gdzie przenieśliśmy się w czasie, aby zobaczyć, jak zmieniał się proces powstania piwa od 1856r. do dzisiaj.
15 lutego 2012

Pożegnanie z karnawałem

Karnawałowy okres zabaw, balów i parad przebierańców ma to do siebie, że szybko mija. Następujący po nim 40-dniowy okres Wielkiego Postu, nakazujący powstrzymanie się od tych radosnych przejawów kultury, skłania do hucznego żegnania się z karnawałem.

14 lutego 2012

Każdy polityk musi ćwierkać

Wszyscy politycy pragną docierać do jak największego grona wyborców. W tym celu bardzo chętnie korzystają z tradycyjnych mediów i coraz śmielej wkraczają w różne obszary internetu. Obecnie nie znajdziemy już chyba żadnego czołowego polityka, który nie miałby konta na Twitterze czy Facebooku.
13 lutego 2012

Parking w centrum Falenicy

Jak nam powiedział Andrzej Wojda, przewodniczący Komisji Inwestycyjnej Rady Dzielnicy, po 5 latach starań kończona jest długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja – parking z przylegającym do niego zielonym skwerem przy ul. Walcowniczej, Bystrzyckiej i Podjazd. Miejsce na samochody to nie jedyna spodziewana korzyść z jego wybudowania.
10 lutego 2012

Między Skrzypkami a Karolewem

Miedzeszyn, Zagóźdź, Julianów, Karolew, Skrzypki - miejscowości historyczne, które dały podłoże dzisiejszemu Wawrowi. Warto wiedzieć, jak powstały, jakie były i jak się rozwijały, bo bardzo ważną częścią lokalnej tożsamości jest znajomość historii swojej małej ojczyzny.
8 lutego 2012

Wawerskie Centrum Kultury – brzmi pięknie, ale jak naprawdę będzie?

Kultura w Wawrze to temat, o którym większość mieszkańców powie, że go w zasadzie nie ma. Że brakuje tu takiego centrum kulturalnego, które będzie miało pieczę nad wydarzeniami rozrywkowymi, piękną siedzibę, bogatą ofertę i które zintegruje lokalną społeczność ciekawymi imprezami. Ale czy Wawerskie Centrum Kultury - o ile powstanie - faktycznie stanie się czymś takim?
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń