WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Artykuły

5 lutego 2012

Powrót mrocznego Finchera

Co prawda słynna powieść Stiega Larssona doczekała się już szwedzkiej ekranizacji (pod tytułem takim samym jak książka – „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”), ale czymże byłby prawdziwy bestseller bez amerykańskiej wersji? Przyznam się szczerze, że szwedzkiej nie obejrzałam, jednak kiedy usłyszałam, że sam David Fincher tworzy wersję amerykańską, udałam się do kina czym prędzej.
31 stycznia 2012

Kącik stylistki: Propozycje makijażowe na karnawał

Jak każdego roku, w karnawale jest wiele okazji do zabawy. Studniówki, bale, imprezy u znajomych to okazje, kiedy możemy zaszaleć z makijażem. Dyktatorzy i trendsetterzy proponują dużo złota i srebra oraz metalicznych szarości.
31 stycznia 2012

Co było pierwsze?

Co było pierwsze w dzisiejszej dzielnicy Wawer – drogi czy osadnictwo? Bez podróży i przemieszczania się nie powstałaby żadna wieś czy miasto. Czy jednak potrzebne były do tego trakty lub dukty, czy też osadnictwo rozprzestrzeniało się z okolic dzisiejszego Starego Bródna niezależnie od istnienia dróg?
23 stycznia 2012

Szukam pracy… (Część III: Udział w rekrutacji)

W ubiegłym tygodniu przybliżyliśmy Państwu podstawowe informacje o właściwych metodach poszukiwania pracy i poprawnym przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych: CV i listu motywacyjnego. Pora na trzecią - ostatnią - część naszego poradnika: udział w rozmowie kwalifikacyjnej. 

20 stycznia 2012

Szukam pracy… (Część II: Profesjonalna aplikacja)

Wczoraj publikowaliśmy pierwszą część poradnika o skutecznym szukaniu pracy. O tym, jakie kroki należy podjąć, aby samo szukanie ofert było efektywne i prowadziło nas do wymarzonej pracy. Dziś podpowiadamy, jak przygotować profesjonalną aplikację. 

19 stycznia 2012

Szukam pracy… (Część I: Zanim wyślesz aplikację)

Znalezienie dobrej pracy to rzecz niełatwa i stresująca, gdyż sukces zależy od wielu czynników, a na niektóre z nich niestety nie mamy wpływu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sobie ułatwić tego zadania dzięki właściwemu przygotowaniu. Radzimy jak to zrobić.
19 stycznia 2012

Wawer się zmienia

Jeszcze rok temu, według niektórych osób opisujących nasze lokalne podwórko, Wawer był tylko i wyłącznie dzielnicą domków jednorodzinnych, a miejscami pracy, rozrywki i usług były centrum Warszawy oraz dzielnice sąsiednie. Nowe miejskie plany zagospodarowania przestrzennego dla obszarów Sadul, Las, okolic ulicy Zwoleńskiej oraz centrum Międzylesia, wyraźnie wskazują kierunek zmian dla naszej dzielnicy.
13 stycznia 2012

Głosuj na gwiazdę dobroczynności!

Trwa głosowanie na „Gwiazdę dobroczynności”. Celem konkursu jest promocja społecznego zaangażowania gwiazd oraz popularyzacja postaw dobroczynnych w społeczeństwie poprzez prezentację przykładów aktywności osób powszechnie znanych.
12 stycznia 2012

Czas tańców, hulanek i swawoli - rzecz o polskich tradycjach karnawałowych

Od Nowego Roku do Kusego Wtorku w Polsce bawiono się na całego: kuligi z biesiadnikami zajeżdżały do sąsiednich dwórów z niezapowiedzianą, lecz oczekiwaną wizytą na huczne biesiady, panny na salonach poznawały przyszłych mężów, a ulicami chodziły korowody przebierańców, przynosząc - wg wierzeń - szczęście do odwiedzanych domostw.
11 stycznia 2012

Niebezpieczny przystanek

Pojawiają sie na łamach Państwa Pisma listy od mieszkańców o sprawach, które ich niepokoją. Ja też chciałbym napisać o moim zdaniem dość niefortunnie usytuowanym przystanku autobusowym na ul. Jana Pawła II vis a vis sklepu LIDL (w kierunku centrum Starej Miłosnej).
10 stycznia 2012

Jak mieszkają Polacy?

Najczęstszym błędem Polaków jest zachowawczość i wybieranie bezpiecznych rozwiązań – np. jak ściany nie są białe to w 90% mieszkań oblewamy je kolorem kremowym, zapominając, że kolorów są setki i jest to fantastyczny, niedoceniany i niedrogi sposób na spektakularne zmiany.
4 stycznia 2012

Kreatywny karnawał czyli słów kilka o imprezach przebieranych

Wiadomo, że imprezować można niemalże cały rok, jednak karnawał to czas szczególny. Od najdawniejszych lat tradycją w te dni jest przebieranie się, wystarczy spojrzeć chociażby na weneckie maski karnawałowe czy też parady w Rio. Polacy przebierają się niechętnie, kojarząc to raczej ze szkolnymi "balami przebierańców"... A to przecież genialna zabawa!

Z okazji Bożego Narodzenia

Najmilsi nasi Czytelnicy! Nie zatraćcie się w przedświątecznej bieganinie. Spójrzcie na drugiego człowieka i uśmiechnijcie się do niego. Przytulcie swoich bliskich. Niech składane życzenia będą czymś więcej niż tylko wypowiedzianymi słowami. Życzymy Wam błogości w sercu, spokoju w głowie, miłości pośród Was. WESOŁYCH ŚWIĄT!
2 stycznia 2012

Rady osiedlowe w Wawrze

Powstanie Rad Osiedlowych w Wawrze było wynikiem rozbudzenia samorządności lokalnej w latach osiemdziesiątych. To one zaczęły decydować o sprawach ważnych dla mikrospołeczności lokalnych. Niestety od roku działanie rad jest zawieszone. Styczeń być może przyniesie pozytywne zmiany.
29 grudnia 2011

Szybciej i łatwiej kupisz bilet w SKM

Pasażerowie SKM będą od 1 stycznia 2012 roku mogli kupować bilety tylko w biletomatach. W każdym pociągu SKM są zainstalowane po dwa urządzenia, w których można kupić kilka rodzajów biletów.
29 grudnia 2011

Dzielnica działaczy społecznych

Gdybym zapytała Was, drodzy Czytelnicy, ile mamy na terenie Wesołej stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, co byście odpowiedzieli? Pewnie, że kilka jest. Ale gdybym zapytała jakie, zapewne niewielu z Was by je wymieniło. A warto wiedzieć, gdyż na terenie Wesołej działa ich bardzo dużo w wielu dziedzinach.
27 grudnia 2011

Czego słuchają wróżki?

Niedawno ogłoszono iż jedną z głównych gwiazd tegorocznego Open'era będzie islandzka gwiazda Björk. Wszyscy fani muzyki nietypowej podskoczyli do góry (powodując zapewne niemałe trzęsienia ziemi w Polsce i okolicach). Jest jednak grupa ludzi, która czeka na ogłoszenie przybycia zupełnie innej islandzkiej gwiazdy – Jónsiego bądź jego zespołu Sigur Rós.
20 grudnia 2011

Zwyczaje świąteczne w różnych regionach Polski

Jak wiadomo, co kraj, to obyczaj. Podobnie jest ze zwyczajami bożonarodzeniowymi w różnych regionach Polski. Kilka słów o tym, jak świętuje Mazowsze, Podkarpacie, Kaszuby i Śląsk.
15 grudnia 2011

Tradycja? Czy okrucieństwo?

Karp na wigilijnym stole to podstawa świątecznej tradycji. Jednak to, co dzieje się z karpiem zanim trafi na stół jest bardzo niechlubną „tradycją”. Tymczasem karp z lodu w niczym nie ustępuje żywemu pod względem jakości mięsa. Nie kupuj żywego karpia.

12 grudnia 2011

Parafia to nie tylko kościół, do którego przychodzi się raz w tygodniu

Po trzech miesiącach od objęcia przez Ks. Mariusza Tłokińskiego probostwa Parafii Opatrzności Bożej w Wesołej przeprowadziliśmy z nowym proboszczem krótką rozmowę na temat działań, jakie podejmuje, aby relacje mieszkańców Wesołej z parafią nie ograniczały się wyłącznie do spędzenia godziny w niedzielę na mszy.
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń