WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Artykuły

Z okazji Bożego Narodzenia

Najmilsi nasi Czytelnicy! Nie zatraćcie się w przedświątecznej bieganinie. Spójrzcie na drugiego człowieka i uśmiechnijcie się do niego. Przytulcie swoich bliskich. Niech składane życzenia będą czymś więcej niż tylko wypowiedzianymi słowami. Życzymy Wam błogości w sercu, spokoju w głowie, miłości pośród Was. WESOŁYCH ŚWIĄT!
2 stycznia 2012

Rady osiedlowe w Wawrze

Powstanie Rad Osiedlowych w Wawrze było wynikiem rozbudzenia samorządności lokalnej w latach osiemdziesiątych. To one zaczęły decydować o sprawach ważnych dla mikrospołeczności lokalnych. Niestety od roku działanie rad jest zawieszone. Styczeń być może przyniesie pozytywne zmiany.
29 grudnia 2011

Szybciej i łatwiej kupisz bilet w SKM

Pasażerowie SKM będą od 1 stycznia 2012 roku mogli kupować bilety tylko w biletomatach. W każdym pociągu SKM są zainstalowane po dwa urządzenia, w których można kupić kilka rodzajów biletów.
29 grudnia 2011

Dzielnica działaczy społecznych

Gdybym zapytała Was, drodzy Czytelnicy, ile mamy na terenie Wesołej stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, co byście odpowiedzieli? Pewnie, że kilka jest. Ale gdybym zapytała jakie, zapewne niewielu z Was by je wymieniło. A warto wiedzieć, gdyż na terenie Wesołej działa ich bardzo dużo w wielu dziedzinach.
27 grudnia 2011

Czego słuchają wróżki?

Niedawno ogłoszono iż jedną z głównych gwiazd tegorocznego Open'era będzie islandzka gwiazda Björk. Wszyscy fani muzyki nietypowej podskoczyli do góry (powodując zapewne niemałe trzęsienia ziemi w Polsce i okolicach). Jest jednak grupa ludzi, która czeka na ogłoszenie przybycia zupełnie innej islandzkiej gwiazdy – Jónsiego bądź jego zespołu Sigur Rós.
20 grudnia 2011

Zwyczaje świąteczne w różnych regionach Polski

Jak wiadomo, co kraj, to obyczaj. Podobnie jest ze zwyczajami bożonarodzeniowymi w różnych regionach Polski. Kilka słów o tym, jak świętuje Mazowsze, Podkarpacie, Kaszuby i Śląsk.
15 grudnia 2011

Tradycja? Czy okrucieństwo?

Karp na wigilijnym stole to podstawa świątecznej tradycji. Jednak to, co dzieje się z karpiem zanim trafi na stół jest bardzo niechlubną „tradycją”. Tymczasem karp z lodu w niczym nie ustępuje żywemu pod względem jakości mięsa. Nie kupuj żywego karpia.

12 grudnia 2011

Parafia to nie tylko kościół, do którego przychodzi się raz w tygodniu

Po trzech miesiącach od objęcia przez Ks. Mariusza Tłokińskiego probostwa Parafii Opatrzności Bożej w Wesołej przeprowadziliśmy z nowym proboszczem krótką rozmowę na temat działań, jakie podejmuje, aby relacje mieszkańców Wesołej z parafią nie ograniczały się wyłącznie do spędzenia godziny w niedzielę na mszy.

Nie daj się złowić złodziejowi

Kradzieże kieszonkowe są zmorą okresu przedświątecznego. Wystarczy jednak trochę uwagi, aby nie paść łupem złodziei. W autobusach, tramwajach, metrze oraz pociągach SKM przypominają o tym plakaty z hasłem „Nie daj się złowić”, podpowiadające, jak nie stać się ofiarą kradzieży. Poniżej kilka najważniejszych zasad.

 

 

6 grudnia 2011

Klasyka czy nowoczesność - oto jest pytanie!

Nie lubię klasycznego teatru. Zdecydowanie wolę nowoczesne rozwiązania, sięganie po nietypowe metafory i odwołania. Jednak jeśli klasyka robiona jest dobrze, a teatr nowoczesny źle, to moje zainteresowania zmieniają się o 180 stopni. Odnowiony Teatr Polski postanowił w krótkim odstępie czasu sięgnąć po obie te formy – jak im to wyszło?
3 grudnia 2011

Co słychać u harcerzy z Omahy

Miesiąc listopad był dla nas bardzo pracowitym okresem. Podczas święta Wszystkich Świętych pamiętaliśmy o instruktorach naszego szczepu oraz hufca, którzy odeszli na wieczną wartę. Rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy podczas wieczornicy harcerskiej. Obecnie przygotowujemy się do własnego przedstawienia teatralnego, które wystawimy podczas wigilii szczepowej.
2 grudnia 2011

Odłączenie Wesołej od Warszawy

Jak zazwyczaj tak i teraz z zainteresowaniem przeczytałem ostatni numer Wiadomości Sąsiedzkich i jak co roku na jesieni lektura nie napawa optymizmem. Przekaz jest prosty - jest źle i będzie gorzej. I nie dlatego, że Wesoła jest dzielnicą wymierającą, czy ludzie stąd wyjeżdżają. Wręcz przeciwnie, Wesoła jest populacyjnie najmłodszą dzielnicą Warszawy.

30 listopada 2011

Drzewa i słupy w chodnikach

Otrzymałam wiadomość od czytelniczki gazety Pani Ireny z Miedzeszyna, w sprawie ul. Agrestowej: W chodniku rośnie topola, która zajmuje pół szerokości i jedna osoba może przejść, ale wózki z dziećmi jadą już jezdnią. Czy nie ma jakiegoś sposobu na ścięcie topoli?
30 listopada 2011

Wśród wydm i bagien Puszczy Kampinoskiej

Ostatnia w tym sezonie wycieczka wesołowskiego koła PTTK odbyła się do Kampinoskiego Parku Narodowego - jednego z dwóch parków narodowych w świecie położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy państwa.
18 listopada 2011

O strzyżeniu owiec

Jeśli nawet (jeszcze) nie czujemy bezpośrednio drugiej fali kryzysu, który zdaniem szefa Rady Ministrów nie zapuka, ale załomocze do naszych drzwi, to sugestie zmian w podatkach i pomysły na ulżenie budżetowi państwa budzą nasze mieszane uczucia. Co kreuje te propozycje – strach, czy może raczej niemoc?
16 listopada 2011

Tu kończy się Warszawa

Piaszczysta droga, ostatnie promienie jesiennego słońca, cisza niczym niezmącona. Jakiś mężczyzna na rowerze wyłonił się z leśnej gęstwiny i zaraz w niej zniknął... Obrazy przesuwają się niczym w kalejdoskopie, lecz wszystkie układają się w spójną całość – człowiek w zgodzie z naturą.
15 listopada 2011

Jak głosowała Wesoła

Umilkły już echa wyborczych batalii. Tym bardziej, jako ciekawostkę, można przeanalizować jak głosowała Wesoła. Poniższa tabelka zawiera skróconą wersję wyników. Jak widać, tradycyjnie mieszkańcy Wesołej chodzą na wybory chętniej niż reszta naszych rodaków. 
14 listopada 2011

Co czytają kobiety, co czytają mężczyźni...

Przechodząc przez Centrum Pogodna zobaczyłam zupełnie nowy salonik prasowy. Jako że akurat był początek tygodnia, postanowiłam zajrzeć do środka, aby uzupełnić mój zapas tygodników opiniotwórczych. Wkraczam więc i rozglądam się po półkach. Zauważyłam „Newsweek”, „Wprost” i „Politykę” na jednym z regałów i ochoczo do niego podeszłam.
9 listopada 2011

Co nas czeka w polskiej polityce?

9 października odbyły się wybory parlamentarne, w których wybraliśmy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. 460 posłów oraz 100 senatorów przez najbliższe 4 lata będzie decydować o najważniejszych sprawach państwa. Wiele osób może zadawać sobie pytanie, jaka atmosfera zapanuje na polskiej scenie politycznej w tym okresie. 

7 listopada 2011

Ojczyznę kochać…

Za chwilę dzień uroczysty, znów będą msze za ojczyznę, koncerty i marsze. Ciepło pomyślimy o ojczyźnie. Część z nas skosztuje rogali marcińskich z Miedzeszyna, być może niektórzy zasiądą do pieczonej gęsi z żurawiną, wszak to Święto Niepodległości, a tego dnia ojczyznę trzeba kochać i szanować...a co z państwem?
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń