WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin

Artykuły

4 października 2011

Leśne sprawy

Wawerskie lasy mają wielu gospodarzy – właścicieli prywatnych, nadleśnictwa, Lasy Miejskie. Z okazji Międzynarodowego Roku Lasów z jednym z nich, nadleśniczym Arturem Dawidziukiem, spotkałam się w Celestynowie.
3 października 2011

Pożegnanie płk. dypl. Janusza Wiatra, zastępcy dowódcy, z 1. Warszawską Brygadą Pancerną

W dniu 1 września br. w bardzo uroczystej formie został pożegnany przez dowódcę 1. Warszawskiej Brygady Pancernej gen. bryg. Andrzeja Przekwasa jego zastępca płk dypl. Janusz Wiatr. Zgodnie z rozkazem MON Pan Pułkownik został skierowany na wielce prestiżowe Podyplomowe Studia Polityki Obronnej, co wiąże się z zakończeniem służby na zajmowanym dotychczas stanowisku.
30 września 2011

Taniec z gwiazdami to za mało…

Wciąż przybywa nowych plakatów na tablicach i drzewach, publikowane są nowe sondaże, które pokazują poparcie dla wiodących sił przewodnich narodu, ale też budzą one coraz większe zatroskanie polityków, czy aby wyborcy raz jeszcze uwierzą i za nieco ponad tydzień pójdą głosować?
22 września 2011

Jesień już, dymu pełno znów

Już się złocą liście na drzewach, już kasztany leżą w alejkach, już mgły poranne i chłody nastają… Jesień, jak każda pora roku, ma swoje uroki, jednakże jedno z nierozerwalnie związanych z nią skojarzeń to snujące się w powietrzu smugi dymów z palących się liści i traw. Czasem uciążliwe dla sąsiadów...
20 września 2011

Polityka nieprzyjazna dla kobiet

Przed każdymi wyborami duży rezonans w społeczeństwie budzi kwestia kobiet w polityce. W tym roku również temat ten był wielokrotnie podejmowany w rozmaitych mediach. Okazało się, że tak jak w zeszłych latach, tak i w tym roku mamy do czynienia z tym samym problemem – dyskryminacją kobiet.
16 września 2011

Udogodnienia dla niepełnosprawnych wyborców

W czasie nadchodzących wyborów parlamentarnych – 9 października – osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z szeregu udogodnień. Należy jednak wcześniej zgłosić potrzebę np. głosowania przez pełnomocnika, skorzystania z nakładki w alfabecie Brailla, ze specjalistycznego dowozu czy innej formy pomocy.
8 września 2011

Ulica Leśnych Ziół

W zasadzie nie jestem twórcą wierszówek i nie mam czasu na pisanie uwag do prasy. Jednakże w poniższej sprawie zrobię wyjątek. Sprawa dotyczy ulicy Leśnych Ziół w Warszawie, dzielnica Wesoła, osiedle Stara Miłosna.
7 września 2011

Sezon na książkę

Wrzesień, wraz z początkiem roku szkolnego, a wkrótce i akademickiego, sprzyja zainteresowaniu książką. Rodzinne wycieczki w tym sezonie mają na celowniku przede wszystkim księgarnie, w których kupujemy podręczniki, oraz biblioteki, gdzie rezerwujemy i wypożyczamy kolejne lektury. Warto jednak pamiętać również o książce nieobowiązkowej, po którą sięgniemy dla przyjemności, gdy zacznie nam dokuczać jesienna słota, a wieczory będą coraz dłuższe...
5 września 2011

Kto to wszystko posprząta?

Przy ulicy Rumiankowej, pod numerem 27 ok. dwa miesiące temu został oddany do użytku budynek mieszkalny. Jednak za ogrodzeniem posesji zostały niesprzątnięte resztki materiałów budowlanych, opakowania, gruz, śmieci, które wiatr roznosi po okolicy.

SZLACHETNA PACZKA: Dołącz do ekstraklasy wśród wolontariuszy!

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to drużyna marzeń. A raczej od spełniania marzeń – w całej Polsce pomagają ubogim rodzinom wygrać z biedą. Zagraj w tym meczu razem z nami! Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w naszej dzielnicy.

2 września 2011

Światowe Dni Młodzieży okiem wolontariusza

Papież, 2 miliony ludzi, 6 dni, odrobina słońca i mnóstwo radości – to prosty przepis na doskonałe spędzenie pewnego letniego tygodnia wśród młodego pokolenia katolików z całego świata.
1 września 2011

Moje marzenie to własna fundacja

Fundacja Dzięcięca Fantazja sześć lat temu spełniła marzenie Daniela Miecznikowskiego. O tym, co dzieje się z nim dzisiaj, jak wspomina tamten dzień i jakie marzenia dziś stawia na pierwszym miejscu, możecie przeczytać poniżej.
30 sierpnia 2011

Zasady współżycia społecznego wg właścicieli psów i kotów na osiedlu Stara Miłosna

Pies czy kot to niezwykle miłe, przyjazne i generalnie pożyteczne zwierzę. Kontakt z tymi czworonogami może dać wiele radości i miłych chwil w naszym zabieganym życiu. Ale posiadanie czworonoga to także obowiązki, o których nie możemy zapominać.
26 sierpnia 2011

Centrum bezprawia

Piszę w sprawie budowanego właśnie Centrum Rehabilitacji Miłosna - Corpomed przy ulicy Jana Pawła II, zlokalizowanego na wysokości przystanku autobusowego Pogodna. Codziennie korzystam z wymienionego wyżej przystanku i to co się tam dzieje zakrawa na kpinę.
25 sierpnia 2011

Wawerski "czarny punkt" - list do redakcji

Szanowni Państwo, jestem jedną z pięciu osób poszkodowanych w tragicznym wypadku, który miał miejsce w miniony czwartek na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej. Doznałam masę obrażeń, ale żyję. Mieszkam i pracuję bardzo blisko tego miejsca i widzę, że nie ma tygodnia, żeby się coś nie wydarzyło.

20 sierpnia 2011

Czy warto czekać na Godota?

Temat wody tak jakby na chwilę zelżał, aczkolwiek za sprawą komarów nie daje o sobie zapomnieć. Tu i ówdzie nadal widać ogrodowe węże wylewające wodę z zalanych piwnic i garaży prosto na wawerskie ulice. Jak bardzo stosunki wodne są napięte widać to na przykładzie pojawiających się od czasu do czasu burz.
9 sierpnia 2011

Ulica Zalanych Garaży

Deszcz pada i tak być musi. Jak pada cały miesiąc to już jest nieco gorzej, ludzie narzekają na nieudane urlopy, słabe ciśnienie i marny humor. W ubiegłym roku jedna historyczna burza przed Bożym Ciałem zalała naszą piękna okolicę skutecznie i po brzegi. Można by myśleć, że ludziom dało to do myślenia.
6 sierpnia 2011

Czy potrzebni nam celebryci w Sejmie?

Wybory parlamentarne już 9 października 2011 r. Na listach wyborczych partii politycznych znajdziemy wiele nazwisk, które do tej pory kojarzyły nam się zupełnie z czym innym niż polityka. Coraz częściej gwiazdy kolorowych magazynów, artyści i sportowcy próbują swoich sił w efemerycznej karierze politycznej.
29 lipca 2011

Kanał Wawerski w Starej Miłosnej

W Starej Miłosnej zachwycał mnie Kanał Wawerski. Można nad nim pospacerować z wózkiem, w ciszy posłuchać ptaków i popatrzeć na wodę. Idąc tak sobie spacerkiem pomyślałam jak by mogło być pięknie, gdyby ten wózek nie wywracał się na wybojach tylko jechał równą ścieżką.
27 lipca 2011

Wyprawa w dżunglę? – trasa dla odważnych

Może spodziewają się Państwo, że tym razem przeniesiemy się myślą w odległe tropiki, by podziwiać bogactwo tamtejszej przyrody... Nic bardziej mylnego. Jest takie miejsce w naszej dzielnicy, tylko kilka minut od ścisłego centrum Warszawy, gdzie nietrudno poczuć się Robinsonem Crusoe.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Niedziela, 19 kwietnia 2020

Regulamin Charytatywnego Marszu Nordic Walking „Powitanie Wiosny 2020” z dnia 19.04.2020

Sobota, 25 kwietnia 2020

Dzień Ziemi w GREEN SOHO

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń