WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Artykuły

Nie daj się złowić złodziejowi

Kradzieże kieszonkowe są zmorą okresu przedświątecznego. Wystarczy jednak trochę uwagi, aby nie paść łupem złodziei. W autobusach, tramwajach, metrze oraz pociągach SKM przypominają o tym plakaty z hasłem „Nie daj się złowić”, podpowiadające, jak nie stać się ofiarą kradzieży. Poniżej kilka najważniejszych zasad.

 

 

6 grudnia 2011

Klasyka czy nowoczesność - oto jest pytanie!

Nie lubię klasycznego teatru. Zdecydowanie wolę nowoczesne rozwiązania, sięganie po nietypowe metafory i odwołania. Jednak jeśli klasyka robiona jest dobrze, a teatr nowoczesny źle, to moje zainteresowania zmieniają się o 180 stopni. Odnowiony Teatr Polski postanowił w krótkim odstępie czasu sięgnąć po obie te formy – jak im to wyszło?
3 grudnia 2011

Co słychać u harcerzy z Omahy

Miesiąc listopad był dla nas bardzo pracowitym okresem. Podczas święta Wszystkich Świętych pamiętaliśmy o instruktorach naszego szczepu oraz hufca, którzy odeszli na wieczną wartę. Rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy podczas wieczornicy harcerskiej. Obecnie przygotowujemy się do własnego przedstawienia teatralnego, które wystawimy podczas wigilii szczepowej.
2 grudnia 2011

Odłączenie Wesołej od Warszawy

Jak zazwyczaj tak i teraz z zainteresowaniem przeczytałem ostatni numer Wiadomości Sąsiedzkich i jak co roku na jesieni lektura nie napawa optymizmem. Przekaz jest prosty - jest źle i będzie gorzej. I nie dlatego, że Wesoła jest dzielnicą wymierającą, czy ludzie stąd wyjeżdżają. Wręcz przeciwnie, Wesoła jest populacyjnie najmłodszą dzielnicą Warszawy.

30 listopada 2011

Drzewa i słupy w chodnikach

Otrzymałam wiadomość od czytelniczki gazety Pani Ireny z Miedzeszyna, w sprawie ul. Agrestowej: W chodniku rośnie topola, która zajmuje pół szerokości i jedna osoba może przejść, ale wózki z dziećmi jadą już jezdnią. Czy nie ma jakiegoś sposobu na ścięcie topoli?
30 listopada 2011

Wśród wydm i bagien Puszczy Kampinoskiej

Ostatnia w tym sezonie wycieczka wesołowskiego koła PTTK odbyła się do Kampinoskiego Parku Narodowego - jednego z dwóch parków narodowych w świecie położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy państwa.
18 listopada 2011

O strzyżeniu owiec

Jeśli nawet (jeszcze) nie czujemy bezpośrednio drugiej fali kryzysu, który zdaniem szefa Rady Ministrów nie zapuka, ale załomocze do naszych drzwi, to sugestie zmian w podatkach i pomysły na ulżenie budżetowi państwa budzą nasze mieszane uczucia. Co kreuje te propozycje – strach, czy może raczej niemoc?
16 listopada 2011

Tu kończy się Warszawa

Piaszczysta droga, ostatnie promienie jesiennego słońca, cisza niczym niezmącona. Jakiś mężczyzna na rowerze wyłonił się z leśnej gęstwiny i zaraz w niej zniknął... Obrazy przesuwają się niczym w kalejdoskopie, lecz wszystkie układają się w spójną całość – człowiek w zgodzie z naturą.
15 listopada 2011

Jak głosowała Wesoła

Umilkły już echa wyborczych batalii. Tym bardziej, jako ciekawostkę, można przeanalizować jak głosowała Wesoła. Poniższa tabelka zawiera skróconą wersję wyników. Jak widać, tradycyjnie mieszkańcy Wesołej chodzą na wybory chętniej niż reszta naszych rodaków. 
14 listopada 2011

Co czytają kobiety, co czytają mężczyźni...

Przechodząc przez Centrum Pogodna zobaczyłam zupełnie nowy salonik prasowy. Jako że akurat był początek tygodnia, postanowiłam zajrzeć do środka, aby uzupełnić mój zapas tygodników opiniotwórczych. Wkraczam więc i rozglądam się po półkach. Zauważyłam „Newsweek”, „Wprost” i „Politykę” na jednym z regałów i ochoczo do niego podeszłam.
9 listopada 2011

Co nas czeka w polskiej polityce?

9 października odbyły się wybory parlamentarne, w których wybraliśmy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. 460 posłów oraz 100 senatorów przez najbliższe 4 lata będzie decydować o najważniejszych sprawach państwa. Wiele osób może zadawać sobie pytanie, jaka atmosfera zapanuje na polskiej scenie politycznej w tym okresie. 

7 listopada 2011

Ojczyznę kochać…

Za chwilę dzień uroczysty, znów będą msze za ojczyznę, koncerty i marsze. Ciepło pomyślimy o ojczyźnie. Część z nas skosztuje rogali marcińskich z Miedzeszyna, być może niektórzy zasiądą do pieczonej gęsi z żurawiną, wszak to Święto Niepodległości, a tego dnia ojczyznę trzeba kochać i szanować...a co z państwem?
7 listopada 2011

Pożegnaliśmy Krzysztofa Kaźmierskiego

Krzysztof Kaźmierski był jednym z tych nielicznych ludzi, którzy dużo robili, a nie potrzebowali zaszczytów i uznania. Taki był jak poznawałem go 12 lat temu i taki pozostał aż do końca. Był członkiem pierwszego składu redakcji naszego pisma. Choć, jak sam twierdził, wolał działać niż pisać. 
4 listopada 2011

Międzynarodowy Dzień Niewidomych w Akademii Możliwości

15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Z tej okazji 18 października w fundacji Akademia Możliwości zorganizowano szkolenie, wystawę sprzętu rehabilitacyjnego i spotkanie integracyjne. Głównym przesłaniem warsztatów było przybliżenie problemów osób niewidomych i słabowidzących.
31 października 2011

Prochem będę…

Jak co roku w tym czasie trwa akcja „Znicz”. Na drogach tłoczniej niż zwykle, tym bardziej, że pogoda dopisuje i prognozy na cały długi październikowo-listopadowy weekend są optymistyczne. Jak zwykle ludzie wydadzą masę pieniędzy, aby uczcić pamięć tych, którzy odeszli i aby dobrze wypaść przed żyjącymi. Czy warto być najbogatszym na cmentarzu?
28 października 2011

Kraina łagodności królów wygody

Nasz muzyczny recenzent - Martyna Nowosielska - zwykle pisze o mocniejszych brzmieniach. Tym razem przybliży Wam łagodne oblicze muzyki, które tworzy norweski duet Kings Of Convenience.
27 października 2011

Niebezpieczna przeprawa na drugą stronę torów

Linia kolejowa do Otwocka istnieje od 1877 roku. W ostatnich latach nastąpił powrót pasażerów do kolei (która przez pewien czas uważana była za przestarzałą formę komunikacji) i tym samym więcej osób zwraca uwagę na niedogodności w okolicach torów kolejowych. Jest ich w Wawrze niestety sporo.
20 października 2011

Rzeźnia…

Warszawa w budowie, coraz trudniej dostać się do centrum. Zewsząd słychać o paraliżach komunikacyjnych i apele, aby przesiadać się do środków komunikacji zbiorowej. Wraz z przebudową miasta topnieje liczba miejsc parkingowych w ścisłym centrum stolicy, a codzienne podróże „do i z” zajmują coraz więcej czasu.
13 października 2011

Osiedle Plac Wojska Polskiego: Co dalej z parkowaniem naszych prywatnych limuzyn?

Przedstawiam temat bardzo drażliwy dla niektórych naszych mieszkańców, a mający związek z przestrzeganiem przepisów kodeksu ruchu drogowego i egzekwowaniem ich przez Straż Miejską i Policję - temat parkowania.
12 października 2011

Mieszkańcom Starego Anina

Powstaje druga część albumu o Starym Aninie autorstwa Barbary Wołodźko-Maziarskiej. Pierwsza, już niebawem biały kruk, jest jeszcze do nabycia u Autorki.
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń