WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Artykuły

21 lutego 2012

Zimowa harcerska przygoda

Pierwszy tydzień ferii zimowych harcerki i harcerze z Wesołej spędzili w Zawoi. Po przyjeździe na miejsce pierwsza rzecz, która nas zachwyciła to śnieg po kolana, którego w Warszawie było brak. Drugiego dnia zwiedziliśmy Muzeum Browaru w Żywcu, gdzie przenieśliśmy się w czasie, aby zobaczyć, jak zmieniał się proces powstania piwa od 1856r. do dzisiaj.
15 lutego 2012

Pożegnanie z karnawałem

Karnawałowy okres zabaw, balów i parad przebierańców ma to do siebie, że szybko mija. Następujący po nim 40-dniowy okres Wielkiego Postu, nakazujący powstrzymanie się od tych radosnych przejawów kultury, skłania do hucznego żegnania się z karnawałem.

14 lutego 2012

Każdy polityk musi ćwierkać

Wszyscy politycy pragną docierać do jak największego grona wyborców. W tym celu bardzo chętnie korzystają z tradycyjnych mediów i coraz śmielej wkraczają w różne obszary internetu. Obecnie nie znajdziemy już chyba żadnego czołowego polityka, który nie miałby konta na Twitterze czy Facebooku.
13 lutego 2012

Parking w centrum Falenicy

Jak nam powiedział Andrzej Wojda, przewodniczący Komisji Inwestycyjnej Rady Dzielnicy, po 5 latach starań kończona jest długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja – parking z przylegającym do niego zielonym skwerem przy ul. Walcowniczej, Bystrzyckiej i Podjazd. Miejsce na samochody to nie jedyna spodziewana korzyść z jego wybudowania.
10 lutego 2012

Między Skrzypkami a Karolewem

Miedzeszyn, Zagóźdź, Julianów, Karolew, Skrzypki - miejscowości historyczne, które dały podłoże dzisiejszemu Wawrowi. Warto wiedzieć, jak powstały, jakie były i jak się rozwijały, bo bardzo ważną częścią lokalnej tożsamości jest znajomość historii swojej małej ojczyzny.
8 lutego 2012

Wawerskie Centrum Kultury – brzmi pięknie, ale jak naprawdę będzie?

Kultura w Wawrze to temat, o którym większość mieszkańców powie, że go w zasadzie nie ma. Że brakuje tu takiego centrum kulturalnego, które będzie miało pieczę nad wydarzeniami rozrywkowymi, piękną siedzibę, bogatą ofertę i które zintegruje lokalną społeczność ciekawymi imprezami. Ale czy Wawerskie Centrum Kultury - o ile powstanie - faktycznie stanie się czymś takim?
5 lutego 2012

Powrót mrocznego Finchera

Co prawda słynna powieść Stiega Larssona doczekała się już szwedzkiej ekranizacji (pod tytułem takim samym jak książka – „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”), ale czymże byłby prawdziwy bestseller bez amerykańskiej wersji? Przyznam się szczerze, że szwedzkiej nie obejrzałam, jednak kiedy usłyszałam, że sam David Fincher tworzy wersję amerykańską, udałam się do kina czym prędzej.
31 stycznia 2012

Kącik stylistki: Propozycje makijażowe na karnawał

Jak każdego roku, w karnawale jest wiele okazji do zabawy. Studniówki, bale, imprezy u znajomych to okazje, kiedy możemy zaszaleć z makijażem. Dyktatorzy i trendsetterzy proponują dużo złota i srebra oraz metalicznych szarości.
31 stycznia 2012

Co było pierwsze?

Co było pierwsze w dzisiejszej dzielnicy Wawer – drogi czy osadnictwo? Bez podróży i przemieszczania się nie powstałaby żadna wieś czy miasto. Czy jednak potrzebne były do tego trakty lub dukty, czy też osadnictwo rozprzestrzeniało się z okolic dzisiejszego Starego Bródna niezależnie od istnienia dróg?
23 stycznia 2012

Szukam pracy… (Część III: Udział w rekrutacji)

W ubiegłym tygodniu przybliżyliśmy Państwu podstawowe informacje o właściwych metodach poszukiwania pracy i poprawnym przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych: CV i listu motywacyjnego. Pora na trzecią - ostatnią - część naszego poradnika: udział w rozmowie kwalifikacyjnej. 

20 stycznia 2012

Szukam pracy… (Część II: Profesjonalna aplikacja)

Wczoraj publikowaliśmy pierwszą część poradnika o skutecznym szukaniu pracy. O tym, jakie kroki należy podjąć, aby samo szukanie ofert było efektywne i prowadziło nas do wymarzonej pracy. Dziś podpowiadamy, jak przygotować profesjonalną aplikację. 

19 stycznia 2012

Szukam pracy… (Część I: Zanim wyślesz aplikację)

Znalezienie dobrej pracy to rzecz niełatwa i stresująca, gdyż sukces zależy od wielu czynników, a na niektóre z nich niestety nie mamy wpływu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sobie ułatwić tego zadania dzięki właściwemu przygotowaniu. Radzimy jak to zrobić.
19 stycznia 2012

Wawer się zmienia

Jeszcze rok temu, według niektórych osób opisujących nasze lokalne podwórko, Wawer był tylko i wyłącznie dzielnicą domków jednorodzinnych, a miejscami pracy, rozrywki i usług były centrum Warszawy oraz dzielnice sąsiednie. Nowe miejskie plany zagospodarowania przestrzennego dla obszarów Sadul, Las, okolic ulicy Zwoleńskiej oraz centrum Międzylesia, wyraźnie wskazują kierunek zmian dla naszej dzielnicy.
13 stycznia 2012

Głosuj na gwiazdę dobroczynności!

Trwa głosowanie na „Gwiazdę dobroczynności”. Celem konkursu jest promocja społecznego zaangażowania gwiazd oraz popularyzacja postaw dobroczynnych w społeczeństwie poprzez prezentację przykładów aktywności osób powszechnie znanych.
12 stycznia 2012

Czas tańców, hulanek i swawoli - rzecz o polskich tradycjach karnawałowych

Od Nowego Roku do Kusego Wtorku w Polsce bawiono się na całego: kuligi z biesiadnikami zajeżdżały do sąsiednich dwórów z niezapowiedzianą, lecz oczekiwaną wizytą na huczne biesiady, panny na salonach poznawały przyszłych mężów, a ulicami chodziły korowody przebierańców, przynosząc - wg wierzeń - szczęście do odwiedzanych domostw.
11 stycznia 2012

Niebezpieczny przystanek

Pojawiają sie na łamach Państwa Pisma listy od mieszkańców o sprawach, które ich niepokoją. Ja też chciałbym napisać o moim zdaniem dość niefortunnie usytuowanym przystanku autobusowym na ul. Jana Pawła II vis a vis sklepu LIDL (w kierunku centrum Starej Miłosnej).
10 stycznia 2012

Jak mieszkają Polacy?

Najczęstszym błędem Polaków jest zachowawczość i wybieranie bezpiecznych rozwiązań – np. jak ściany nie są białe to w 90% mieszkań oblewamy je kolorem kremowym, zapominając, że kolorów są setki i jest to fantastyczny, niedoceniany i niedrogi sposób na spektakularne zmiany.
4 stycznia 2012

Kreatywny karnawał czyli słów kilka o imprezach przebieranych

Wiadomo, że imprezować można niemalże cały rok, jednak karnawał to czas szczególny. Od najdawniejszych lat tradycją w te dni jest przebieranie się, wystarczy spojrzeć chociażby na weneckie maski karnawałowe czy też parady w Rio. Polacy przebierają się niechętnie, kojarząc to raczej ze szkolnymi "balami przebierańców"... A to przecież genialna zabawa!

Z okazji Bożego Narodzenia

Najmilsi nasi Czytelnicy! Nie zatraćcie się w przedświątecznej bieganinie. Spójrzcie na drugiego człowieka i uśmiechnijcie się do niego. Przytulcie swoich bliskich. Niech składane życzenia będą czymś więcej niż tylko wypowiedzianymi słowami. Życzymy Wam błogości w sercu, spokoju w głowie, miłości pośród Was. WESOŁYCH ŚWIĄT!
2 stycznia 2012

Rady osiedlowe w Wawrze

Powstanie Rad Osiedlowych w Wawrze było wynikiem rozbudzenia samorządności lokalnej w latach osiemdziesiątych. To one zaczęły decydować o sprawach ważnych dla mikrospołeczności lokalnych. Niestety od roku działanie rad jest zawieszone. Styczeń być może przyniesie pozytywne zmiany.
wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń