WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Artykuły

7 listopada 2011

Pożegnaliśmy Krzysztofa Kaźmierskiego

Krzysztof Kaźmierski był jednym z tych nielicznych ludzi, którzy dużo robili, a nie potrzebowali zaszczytów i uznania. Taki był jak poznawałem go 12 lat temu i taki pozostał aż do końca. Był członkiem pierwszego składu redakcji naszego pisma. Choć, jak sam twierdził, wolał działać niż pisać. 
4 listopada 2011

Międzynarodowy Dzień Niewidomych w Akademii Możliwości

15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Z tej okazji 18 października w fundacji Akademia Możliwości zorganizowano szkolenie, wystawę sprzętu rehabilitacyjnego i spotkanie integracyjne. Głównym przesłaniem warsztatów było przybliżenie problemów osób niewidomych i słabowidzących.
31 października 2011

Prochem będę…

Jak co roku w tym czasie trwa akcja „Znicz”. Na drogach tłoczniej niż zwykle, tym bardziej, że pogoda dopisuje i prognozy na cały długi październikowo-listopadowy weekend są optymistyczne. Jak zwykle ludzie wydadzą masę pieniędzy, aby uczcić pamięć tych, którzy odeszli i aby dobrze wypaść przed żyjącymi. Czy warto być najbogatszym na cmentarzu?
28 października 2011

Kraina łagodności królów wygody

Nasz muzyczny recenzent - Martyna Nowosielska - zwykle pisze o mocniejszych brzmieniach. Tym razem przybliży Wam łagodne oblicze muzyki, które tworzy norweski duet Kings Of Convenience.
27 października 2011

Niebezpieczna przeprawa na drugą stronę torów

Linia kolejowa do Otwocka istnieje od 1877 roku. W ostatnich latach nastąpił powrót pasażerów do kolei (która przez pewien czas uważana była za przestarzałą formę komunikacji) i tym samym więcej osób zwraca uwagę na niedogodności w okolicach torów kolejowych. Jest ich w Wawrze niestety sporo.
20 października 2011

Rzeźnia…

Warszawa w budowie, coraz trudniej dostać się do centrum. Zewsząd słychać o paraliżach komunikacyjnych i apele, aby przesiadać się do środków komunikacji zbiorowej. Wraz z przebudową miasta topnieje liczba miejsc parkingowych w ścisłym centrum stolicy, a codzienne podróże „do i z” zajmują coraz więcej czasu.
13 października 2011

Osiedle Plac Wojska Polskiego: Co dalej z parkowaniem naszych prywatnych limuzyn?

Przedstawiam temat bardzo drażliwy dla niektórych naszych mieszkańców, a mający związek z przestrzeganiem przepisów kodeksu ruchu drogowego i egzekwowaniem ich przez Straż Miejską i Policję - temat parkowania.
12 października 2011

Mieszkańcom Starego Anina

Powstaje druga część albumu o Starym Aninie autorstwa Barbary Wołodźko-Maziarskiej. Pierwsza, już niebawem biały kruk, jest jeszcze do nabycia u Autorki.
11 października 2011

Warszawski mistrz kierownicy

Pod koniec września w Krakowie odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej. Kierowca z warszawskich Miejskich Zakładów Autobusowych - pan Grzegorz Kamienowski - został jednym z trzech najlepszych kierowców w Polsce!
4 października 2011

Leśne sprawy

Wawerskie lasy mają wielu gospodarzy – właścicieli prywatnych, nadleśnictwa, Lasy Miejskie. Z okazji Międzynarodowego Roku Lasów z jednym z nich, nadleśniczym Arturem Dawidziukiem, spotkałam się w Celestynowie.
3 października 2011

Pożegnanie płk. dypl. Janusza Wiatra, zastępcy dowódcy, z 1. Warszawską Brygadą Pancerną

W dniu 1 września br. w bardzo uroczystej formie został pożegnany przez dowódcę 1. Warszawskiej Brygady Pancernej gen. bryg. Andrzeja Przekwasa jego zastępca płk dypl. Janusz Wiatr. Zgodnie z rozkazem MON Pan Pułkownik został skierowany na wielce prestiżowe Podyplomowe Studia Polityki Obronnej, co wiąże się z zakończeniem służby na zajmowanym dotychczas stanowisku.
30 września 2011

Taniec z gwiazdami to za mało…

Wciąż przybywa nowych plakatów na tablicach i drzewach, publikowane są nowe sondaże, które pokazują poparcie dla wiodących sił przewodnich narodu, ale też budzą one coraz większe zatroskanie polityków, czy aby wyborcy raz jeszcze uwierzą i za nieco ponad tydzień pójdą głosować?
22 września 2011

Jesień już, dymu pełno znów

Już się złocą liście na drzewach, już kasztany leżą w alejkach, już mgły poranne i chłody nastają… Jesień, jak każda pora roku, ma swoje uroki, jednakże jedno z nierozerwalnie związanych z nią skojarzeń to snujące się w powietrzu smugi dymów z palących się liści i traw. Czasem uciążliwe dla sąsiadów...
20 września 2011

Polityka nieprzyjazna dla kobiet

Przed każdymi wyborami duży rezonans w społeczeństwie budzi kwestia kobiet w polityce. W tym roku również temat ten był wielokrotnie podejmowany w rozmaitych mediach. Okazało się, że tak jak w zeszłych latach, tak i w tym roku mamy do czynienia z tym samym problemem – dyskryminacją kobiet.
16 września 2011

Udogodnienia dla niepełnosprawnych wyborców

W czasie nadchodzących wyborów parlamentarnych – 9 października – osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z szeregu udogodnień. Należy jednak wcześniej zgłosić potrzebę np. głosowania przez pełnomocnika, skorzystania z nakładki w alfabecie Brailla, ze specjalistycznego dowozu czy innej formy pomocy.
8 września 2011

Ulica Leśnych Ziół

W zasadzie nie jestem twórcą wierszówek i nie mam czasu na pisanie uwag do prasy. Jednakże w poniższej sprawie zrobię wyjątek. Sprawa dotyczy ulicy Leśnych Ziół w Warszawie, dzielnica Wesoła, osiedle Stara Miłosna.
7 września 2011

Sezon na książkę

Wrzesień, wraz z początkiem roku szkolnego, a wkrótce i akademickiego, sprzyja zainteresowaniu książką. Rodzinne wycieczki w tym sezonie mają na celowniku przede wszystkim księgarnie, w których kupujemy podręczniki, oraz biblioteki, gdzie rezerwujemy i wypożyczamy kolejne lektury. Warto jednak pamiętać również o książce nieobowiązkowej, po którą sięgniemy dla przyjemności, gdy zacznie nam dokuczać jesienna słota, a wieczory będą coraz dłuższe...
5 września 2011

Kto to wszystko posprząta?

Przy ulicy Rumiankowej, pod numerem 27 ok. dwa miesiące temu został oddany do użytku budynek mieszkalny. Jednak za ogrodzeniem posesji zostały niesprzątnięte resztki materiałów budowlanych, opakowania, gruz, śmieci, które wiatr roznosi po okolicy.

SZLACHETNA PACZKA: Dołącz do ekstraklasy wśród wolontariuszy!

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to drużyna marzeń. A raczej od spełniania marzeń – w całej Polsce pomagają ubogim rodzinom wygrać z biedą. Zagraj w tym meczu razem z nami! Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w naszej dzielnicy.

2 września 2011

Światowe Dni Młodzieży okiem wolontariusza

Papież, 2 miliony ludzi, 6 dni, odrobina słońca i mnóstwo radości – to prosty przepis na doskonałe spędzenie pewnego letniego tygodnia wśród młodego pokolenia katolików z całego świata.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń