WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Artykuły

26 sierpnia 2011

Centrum bezprawia

Piszę w sprawie budowanego właśnie Centrum Rehabilitacji Miłosna - Corpomed przy ulicy Jana Pawła II, zlokalizowanego na wysokości przystanku autobusowego Pogodna. Codziennie korzystam z wymienionego wyżej przystanku i to co się tam dzieje zakrawa na kpinę.
25 sierpnia 2011

Wawerski "czarny punkt" - list do redakcji

Szanowni Państwo, jestem jedną z pięciu osób poszkodowanych w tragicznym wypadku, który miał miejsce w miniony czwartek na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej. Doznałam masę obrażeń, ale żyję. Mieszkam i pracuję bardzo blisko tego miejsca i widzę, że nie ma tygodnia, żeby się coś nie wydarzyło.

20 sierpnia 2011

Czy warto czekać na Godota?

Temat wody tak jakby na chwilę zelżał, aczkolwiek za sprawą komarów nie daje o sobie zapomnieć. Tu i ówdzie nadal widać ogrodowe węże wylewające wodę z zalanych piwnic i garaży prosto na wawerskie ulice. Jak bardzo stosunki wodne są napięte widać to na przykładzie pojawiających się od czasu do czasu burz.
9 sierpnia 2011

Ulica Zalanych Garaży

Deszcz pada i tak być musi. Jak pada cały miesiąc to już jest nieco gorzej, ludzie narzekają na nieudane urlopy, słabe ciśnienie i marny humor. W ubiegłym roku jedna historyczna burza przed Bożym Ciałem zalała naszą piękna okolicę skutecznie i po brzegi. Można by myśleć, że ludziom dało to do myślenia.
6 sierpnia 2011

Czy potrzebni nam celebryci w Sejmie?

Wybory parlamentarne już 9 października 2011 r. Na listach wyborczych partii politycznych znajdziemy wiele nazwisk, które do tej pory kojarzyły nam się zupełnie z czym innym niż polityka. Coraz częściej gwiazdy kolorowych magazynów, artyści i sportowcy próbują swoich sił w efemerycznej karierze politycznej.
29 lipca 2011

Kanał Wawerski w Starej Miłosnej

W Starej Miłosnej zachwycał mnie Kanał Wawerski. Można nad nim pospacerować z wózkiem, w ciszy posłuchać ptaków i popatrzeć na wodę. Idąc tak sobie spacerkiem pomyślałam jak by mogło być pięknie, gdyby ten wózek nie wywracał się na wybojach tylko jechał równą ścieżką.
27 lipca 2011

Wyprawa w dżunglę? – trasa dla odważnych

Może spodziewają się Państwo, że tym razem przeniesiemy się myślą w odległe tropiki, by podziwiać bogactwo tamtejszej przyrody... Nic bardziej mylnego. Jest takie miejsce w naszej dzielnicy, tylko kilka minut od ścisłego centrum Warszawy, gdzie nietrudno poczuć się Robinsonem Crusoe.

26 lipca 2011

Obwody szkolne

Dotychczas z podziwem obserwowałam jak rośnie nowa szkoła. Mieszkamy niedaleko i z okien naszego domu jest ona widoczna. Miałam też nadzieję, że moje dzieci będą uczęszczać w przyszłości do tej szkoły. Jakież więc było moje zdumienie, gdy dowiedziałam się, że zaplanowano podział obwodów szkolnych ulicą Cieplarnianianą!
20 lipca 2011

Machina Fantazji ruszyła!

12 lipca br. w Markach koło Warszawy uroczyście rozpoczęto tegoroczną trasę koncertową Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas imprezy, która odbyła się na parkingu przed Centrum Handlowym współorganizującym trasę, oprócz koncertu gwiazdy zostały spełnione także marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja oraz wręczone nagrody w konkursie „Pozytywka”.
19 lipca 2011

Polskę czeka rewolucja w zarządzaniu gospodarką odpadami

Samorządy mają bardzo mało czasu na zaplanowanie i wdrożenie rozwiązań uwzględniających nowe zasady gospodarowania odpadami. Największymi wyzwaniami w tym obszarze będzie wprowadzenie poboru tzw. podatku śmieciowego od właścicieli nieruchomości, dokonanie wyboru w drodze przetargu dostawców usług odbioru i transportu odpadów oraz zapewnienie niezbędnych instalacji do przekształcania odpadów.
15 lipca 2011

Mniej uchybień w pojazdach komunikacji miejskiej

Okres letni jest czasem wzmożonych kontroli działania klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej. Pracownicy nadzoru ruchu ZTM tylko w czerwcu przeprowadzili 689 kontroli. W 202 przypadkach stwierdzono, że klimatyzacja jest niesprawna lub nie została włączona.
12 lipca 2011

My, Współpasażerowie

Wawer jest dzielnicą odległą od centrum Warszawy, dlatego wielu z nas z konieczności, dla wygody lub dla oszczędności porusza się komunikacją miejską. Autobusów nam nie brakuje, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nawet w godzinach szczytu swobodnie mieścimy się w wygodnych, niskopokładowych pojazdach, zaopatrzonych w klimatyzację. Mieszkam w Warszawie od niedawna i wiem, że w innych miastach komunikacja miejska wygląda nieco gorzej. A jednak...

8 lipca 2011

Podróż z historią w tle

Wisła. Wspominano o niej już w starożytności - nazwę Vistla wymienia między innymi Vipsanus Agrippa i Pliniusz Starszy. To nad jej brzegami powstały liczne miasta, w tym dwie stolice, a w ujściu port, decydujący o gospodarczym „być albo nie być” Rzeczpospolitej. Stanowiła naturalny bastion obronny i główną drogę transportową dla towarów.
7 lipca 2011

Falenicka elektrownia skazana na sukces czy zagładę?

Kinokawiarnia „Stacja Falenica” wpisała się już na dobre w mapę wawerskich miejsc godnych odwiedzin. Zdewastowany budynek stacji PKP przybrał zupełnie nowe oblicze. Gdyby znalazł się ktoś z pomysłem i pieniędzmi, podobną lokalną perełkę możnaby zrobić z nieczynnej już dziś starej elektrowni w Falenicy.
6 lipca 2011

Krutynia – wyprawa dla wytrwałych

Prognozy pogodowe na weekend 10–12 czerwca dla Mazur nie zapowiadały się optymistycznie. A właśnie na ten termin naszemu kołu PTTK przypadł czas wyprawy kajakowej szlakiem rzeki Krutyni. Jednak mimo że pogoda nie dopisała, spływ był bardzo udany i dostarczył nam wielu miłych wrażeń.
25 czerwca 2011

Czy to już koniec idei w polityce?

Ostatnimi czasy byliśmy świadkami kilku wielkich roszad w polskiej polityce. Unaoczniła to w szczególności Ogólnopolska Konwencja Platformy Obywatelskiej w gdańskiej Ergo Arenie, zdominowana przez kwestię transferów politycznych - Bartosza Arłukowicza, Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz Dariusza Rosatiego.

22 czerwca 2011

Tradycja Święta Eucharystii – 23.06.2011 Boże Ciało

Początki obchodów Święta Bożego Ciała w Europie sięgają XIII wieku. Na przestrzeni lat forma obchodów ewoluowała, jednak wciąż jest to niezwykle istotna w Kościele Katolickim uroczystość. Warto poznać jej znaczenie i sposoby świętowania.
15 czerwca 2011

Niesamowita elektrotechnika. Encore une fois

Z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryki postanowiliśmy jeszcze raz przejść się po terenie opisywanego w siódmym numerze naszej gazety Instytutu Elektrotechniki w Międzylesiu, odwiedzając miejsca wcześniej przez nas pominięte.
13 czerwca 2011

Estetyka ulicy Żegańskiej

Jak donosi jeden z naszych Czytelników, trawniki przy ul. Żegańskiej praktycznie nie istnieją. Kierowcy zamienili je na parkingi. Czy jest to wyłącznie problem estetyki, czy może czegoś więcej? Poniżej list w tej sprawie od mieszkańca Międzylesia.
13 czerwca 2011

Bezpieczeństwo na ulicach Starej Miłosnej

Jedna z naszych Czytelniczek w liście do redakcji poruszyła niezwykle istotny temat. Zachowania kierowców samochodów stwarzające ogromne zagrożenie dla pieszych. Tych niebezpiecznych sytuacji można by uniknąć, wystarczy odrobina rozsądku…
wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń