WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 4 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Artykuły

11 października 2011

Warszawski mistrz kierownicy

Pod koniec września w Krakowie odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej. Kierowca z warszawskich Miejskich Zakładów Autobusowych - pan Grzegorz Kamienowski - został jednym z trzech najlepszych kierowców w Polsce!
4 października 2011

Leśne sprawy

Wawerskie lasy mają wielu gospodarzy – właścicieli prywatnych, nadleśnictwa, Lasy Miejskie. Z okazji Międzynarodowego Roku Lasów z jednym z nich, nadleśniczym Arturem Dawidziukiem, spotkałam się w Celestynowie.
3 października 2011

Pożegnanie płk. dypl. Janusza Wiatra, zastępcy dowódcy, z 1. Warszawską Brygadą Pancerną

W dniu 1 września br. w bardzo uroczystej formie został pożegnany przez dowódcę 1. Warszawskiej Brygady Pancernej gen. bryg. Andrzeja Przekwasa jego zastępca płk dypl. Janusz Wiatr. Zgodnie z rozkazem MON Pan Pułkownik został skierowany na wielce prestiżowe Podyplomowe Studia Polityki Obronnej, co wiąże się z zakończeniem służby na zajmowanym dotychczas stanowisku.
30 września 2011

Taniec z gwiazdami to za mało…

Wciąż przybywa nowych plakatów na tablicach i drzewach, publikowane są nowe sondaże, które pokazują poparcie dla wiodących sił przewodnich narodu, ale też budzą one coraz większe zatroskanie polityków, czy aby wyborcy raz jeszcze uwierzą i za nieco ponad tydzień pójdą głosować?
22 września 2011

Jesień już, dymu pełno znów

Już się złocą liście na drzewach, już kasztany leżą w alejkach, już mgły poranne i chłody nastają… Jesień, jak każda pora roku, ma swoje uroki, jednakże jedno z nierozerwalnie związanych z nią skojarzeń to snujące się w powietrzu smugi dymów z palących się liści i traw. Czasem uciążliwe dla sąsiadów...
20 września 2011

Polityka nieprzyjazna dla kobiet

Przed każdymi wyborami duży rezonans w społeczeństwie budzi kwestia kobiet w polityce. W tym roku również temat ten był wielokrotnie podejmowany w rozmaitych mediach. Okazało się, że tak jak w zeszłych latach, tak i w tym roku mamy do czynienia z tym samym problemem – dyskryminacją kobiet.
16 września 2011

Udogodnienia dla niepełnosprawnych wyborców

W czasie nadchodzących wyborów parlamentarnych – 9 października – osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z szeregu udogodnień. Należy jednak wcześniej zgłosić potrzebę np. głosowania przez pełnomocnika, skorzystania z nakładki w alfabecie Brailla, ze specjalistycznego dowozu czy innej formy pomocy.
8 września 2011

Ulica Leśnych Ziół

W zasadzie nie jestem twórcą wierszówek i nie mam czasu na pisanie uwag do prasy. Jednakże w poniższej sprawie zrobię wyjątek. Sprawa dotyczy ulicy Leśnych Ziół w Warszawie, dzielnica Wesoła, osiedle Stara Miłosna.
7 września 2011

Sezon na książkę

Wrzesień, wraz z początkiem roku szkolnego, a wkrótce i akademickiego, sprzyja zainteresowaniu książką. Rodzinne wycieczki w tym sezonie mają na celowniku przede wszystkim księgarnie, w których kupujemy podręczniki, oraz biblioteki, gdzie rezerwujemy i wypożyczamy kolejne lektury. Warto jednak pamiętać również o książce nieobowiązkowej, po którą sięgniemy dla przyjemności, gdy zacznie nam dokuczać jesienna słota, a wieczory będą coraz dłuższe...
5 września 2011

Kto to wszystko posprząta?

Przy ulicy Rumiankowej, pod numerem 27 ok. dwa miesiące temu został oddany do użytku budynek mieszkalny. Jednak za ogrodzeniem posesji zostały niesprzątnięte resztki materiałów budowlanych, opakowania, gruz, śmieci, które wiatr roznosi po okolicy.

SZLACHETNA PACZKA: Dołącz do ekstraklasy wśród wolontariuszy!

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to drużyna marzeń. A raczej od spełniania marzeń – w całej Polsce pomagają ubogim rodzinom wygrać z biedą. Zagraj w tym meczu razem z nami! Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w naszej dzielnicy.

2 września 2011

Światowe Dni Młodzieży okiem wolontariusza

Papież, 2 miliony ludzi, 6 dni, odrobina słońca i mnóstwo radości – to prosty przepis na doskonałe spędzenie pewnego letniego tygodnia wśród młodego pokolenia katolików z całego świata.
1 września 2011

Moje marzenie to własna fundacja

Fundacja Dzięcięca Fantazja sześć lat temu spełniła marzenie Daniela Miecznikowskiego. O tym, co dzieje się z nim dzisiaj, jak wspomina tamten dzień i jakie marzenia dziś stawia na pierwszym miejscu, możecie przeczytać poniżej.
30 sierpnia 2011

Zasady współżycia społecznego wg właścicieli psów i kotów na osiedlu Stara Miłosna

Pies czy kot to niezwykle miłe, przyjazne i generalnie pożyteczne zwierzę. Kontakt z tymi czworonogami może dać wiele radości i miłych chwil w naszym zabieganym życiu. Ale posiadanie czworonoga to także obowiązki, o których nie możemy zapominać.
26 sierpnia 2011

Centrum bezprawia

Piszę w sprawie budowanego właśnie Centrum Rehabilitacji Miłosna - Corpomed przy ulicy Jana Pawła II, zlokalizowanego na wysokości przystanku autobusowego Pogodna. Codziennie korzystam z wymienionego wyżej przystanku i to co się tam dzieje zakrawa na kpinę.
25 sierpnia 2011

Wawerski "czarny punkt" - list do redakcji

Szanowni Państwo, jestem jedną z pięciu osób poszkodowanych w tragicznym wypadku, który miał miejsce w miniony czwartek na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej. Doznałam masę obrażeń, ale żyję. Mieszkam i pracuję bardzo blisko tego miejsca i widzę, że nie ma tygodnia, żeby się coś nie wydarzyło.

20 sierpnia 2011

Czy warto czekać na Godota?

Temat wody tak jakby na chwilę zelżał, aczkolwiek za sprawą komarów nie daje o sobie zapomnieć. Tu i ówdzie nadal widać ogrodowe węże wylewające wodę z zalanych piwnic i garaży prosto na wawerskie ulice. Jak bardzo stosunki wodne są napięte widać to na przykładzie pojawiających się od czasu do czasu burz.
9 sierpnia 2011

Ulica Zalanych Garaży

Deszcz pada i tak być musi. Jak pada cały miesiąc to już jest nieco gorzej, ludzie narzekają na nieudane urlopy, słabe ciśnienie i marny humor. W ubiegłym roku jedna historyczna burza przed Bożym Ciałem zalała naszą piękna okolicę skutecznie i po brzegi. Można by myśleć, że ludziom dało to do myślenia.
6 sierpnia 2011

Czy potrzebni nam celebryci w Sejmie?

Wybory parlamentarne już 9 października 2011 r. Na listach wyborczych partii politycznych znajdziemy wiele nazwisk, które do tej pory kojarzyły nam się zupełnie z czym innym niż polityka. Coraz częściej gwiazdy kolorowych magazynów, artyści i sportowcy próbują swoich sił w efemerycznej karierze politycznej.
29 lipca 2011

Kanał Wawerski w Starej Miłosnej

W Starej Miłosnej zachwycał mnie Kanał Wawerski. Można nad nim pospacerować z wózkiem, w ciszy posłuchać ptaków i popatrzeć na wodę. Idąc tak sobie spacerkiem pomyślałam jak by mogło być pięknie, gdyby ten wózek nie wywracał się na wybojach tylko jechał równą ścieżką.
27 lipca 2011

Wyprawa w dżunglę? – trasa dla odważnych

Może spodziewają się Państwo, że tym razem przeniesiemy się myślą w odległe tropiki, by podziwiać bogactwo tamtejszej przyrody... Nic bardziej mylnego. Jest takie miejsce w naszej dzielnicy, tylko kilka minut od ścisłego centrum Warszawy, gdzie nietrudno poczuć się Robinsonem Crusoe.

26 lipca 2011

Obwody szkolne

Dotychczas z podziwem obserwowałam jak rośnie nowa szkoła. Mieszkamy niedaleko i z okien naszego domu jest ona widoczna. Miałam też nadzieję, że moje dzieci będą uczęszczać w przyszłości do tej szkoły. Jakież więc było moje zdumienie, gdy dowiedziałam się, że zaplanowano podział obwodów szkolnych ulicą Cieplarnianianą!
20 lipca 2011

Machina Fantazji ruszyła!

12 lipca br. w Markach koło Warszawy uroczyście rozpoczęto tegoroczną trasę koncertową Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas imprezy, która odbyła się na parkingu przed Centrum Handlowym współorganizującym trasę, oprócz koncertu gwiazdy zostały spełnione także marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja oraz wręczone nagrody w konkursie „Pozytywka”.
19 lipca 2011

Polskę czeka rewolucja w zarządzaniu gospodarką odpadami

Samorządy mają bardzo mało czasu na zaplanowanie i wdrożenie rozwiązań uwzględniających nowe zasady gospodarowania odpadami. Największymi wyzwaniami w tym obszarze będzie wprowadzenie poboru tzw. podatku śmieciowego od właścicieli nieruchomości, dokonanie wyboru w drodze przetargu dostawców usług odbioru i transportu odpadów oraz zapewnienie niezbędnych instalacji do przekształcania odpadów.
15 lipca 2011

Mniej uchybień w pojazdach komunikacji miejskiej

Okres letni jest czasem wzmożonych kontroli działania klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej. Pracownicy nadzoru ruchu ZTM tylko w czerwcu przeprowadzili 689 kontroli. W 202 przypadkach stwierdzono, że klimatyzacja jest niesprawna lub nie została włączona.
12 lipca 2011

My, Współpasażerowie

Wawer jest dzielnicą odległą od centrum Warszawy, dlatego wielu z nas z konieczności, dla wygody lub dla oszczędności porusza się komunikacją miejską. Autobusów nam nie brakuje, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nawet w godzinach szczytu swobodnie mieścimy się w wygodnych, niskopokładowych pojazdach, zaopatrzonych w klimatyzację. Mieszkam w Warszawie od niedawna i wiem, że w innych miastach komunikacja miejska wygląda nieco gorzej. A jednak...

8 lipca 2011

Podróż z historią w tle

Wisła. Wspominano o niej już w starożytności - nazwę Vistla wymienia między innymi Vipsanus Agrippa i Pliniusz Starszy. To nad jej brzegami powstały liczne miasta, w tym dwie stolice, a w ujściu port, decydujący o gospodarczym „być albo nie być” Rzeczpospolitej. Stanowiła naturalny bastion obronny i główną drogę transportową dla towarów.
7 lipca 2011

Falenicka elektrownia skazana na sukces czy zagładę?

Kinokawiarnia „Stacja Falenica” wpisała się już na dobre w mapę wawerskich miejsc godnych odwiedzin. Zdewastowany budynek stacji PKP przybrał zupełnie nowe oblicze. Gdyby znalazł się ktoś z pomysłem i pieniędzmi, podobną lokalną perełkę możnaby zrobić z nieczynnej już dziś starej elektrowni w Falenicy.
6 lipca 2011

Krutynia – wyprawa dla wytrwałych

Prognozy pogodowe na weekend 10–12 czerwca dla Mazur nie zapowiadały się optymistycznie. A właśnie na ten termin naszemu kołu PTTK przypadł czas wyprawy kajakowej szlakiem rzeki Krutyni. Jednak mimo że pogoda nie dopisała, spływ był bardzo udany i dostarczył nam wielu miłych wrażeń.
25 czerwca 2011

Czy to już koniec idei w polityce?

Ostatnimi czasy byliśmy świadkami kilku wielkich roszad w polskiej polityce. Unaoczniła to w szczególności Ogólnopolska Konwencja Platformy Obywatelskiej w gdańskiej Ergo Arenie, zdominowana przez kwestię transferów politycznych - Bartosza Arłukowicza, Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz Dariusza Rosatiego.

wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń