WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Wyróżnienie dla nauczyciela z SP 353

Łukasz Trawczyński, Wychowawca klasy 1c w SP 353  |  29 grudnia 2016

Wyróżnienie dla nauczyciela z SP 353

Muzyka to nie tylko taniec i śpiew. Nie da się tego dotknąć, zatrzymać i poczuć tak samo jak przed chwilą. To coś, co każdy z nas przeżywa w sposób niepowtarzalny. Myślę, że nie ma lepszej metody w nauczaniu dzieci, jak praca z emocjami. Właśnie takie głębokie przeżycia powstają wśród uczniów na naszych zajęciach z edukacji muzycznej.

Ogólnopolski konkurs na szkolny klip muzyczny pn. „Minutowa Piosenka Klasowa”, organizowany przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich, jest konkursem, który przygotowuje nas jako klasy do ogromnego przedsięwzięcia. Siadamy w kółeczku, rozplanowujemy role, myślimy nad scenerią. Każdy z uczniów ma w sobie jakiś angaż, który triumfuje po zakończeniu zdjęć. Jest to mała, ale WIELKA produkcja zamknięta w jednej minucie. Postanowiliśmy i tym razem spróbować swoich sił zgłaszając nasz klip do konkursu. Proszę sobie wyobrazić, że całą tą „minutę” nagrania kręciliśmy przez cały tydzień w różnych ujęciach, tak, aby na sam koniec stworzyć nasze osobiste, klasowe, niepowtarzalne arcydzieło. Mnóstwo przygotowań, ale też współpracy i integracji klasowej, co na tym etapie klasowym stanowi sprawności bezcenne. To już chyba weszło w naszą tradycję.  

W konkursie „Minutowej Piosenki” uczestniczę z dziećmi po raz kolejny i niezwykle miłą była dla mnie informacja, że nasza tegoroczna Minutowa Piosenka Klasowa pt. „Seven Colours” otrzymała wyróżnienie. Cieszę się, że ktoś mógł to docenić, że nasze prace zostały dostrzeżone spośród wielu innych.

W tym roku szkolnym, dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy klasy pierwsze otrzymały dodatkowe godziny przypadające na j. angielski, a także zajęcia rozwijające ogólne uzdolnienia. Jest mi tym bardziej miło, bo razem z dziećmi na realizację tego typu nagrań – co jest niestety rzeczą pracochłonną – mogłem i będę mógł przeznaczyć więcej czasu. Niemniej jednak są już pierwsze sukcesy i dzięki mojemu wyróżnieniu można stwierdzić, że dodatkowe godziny na pewno się przydały, stąd też w tym miejscu chciałbym za to serdecznie podziękować. Właśnie dzięki takim godzinom razem z moimi uczniami z klasy 1c stworzyliśmy piosenkę oraz nagraliśmy do niej video klip, który został nagrodzony. Tekst piosenki jest utrwaleniem nazw angielskich kolorów, a więc idealnie wpisał się również w podstawę programową z j. angielskiego.

Mimo iż Jury Konkursowe postanowiło wyróżnić właśnie mnie za pomysł i edukacyjne wykorzystanie formy piosenki, to i tak chciałbym zaznaczyć – co zresztą powiedziałem na wielkiej gali rozdaniu nagród - że bez moich uczniów, którzy idealnie wczuli się w swoją rolę, tego wyróżnienia bym nie otrzymał. „Nie spoczniemy – nim dojdziemy” ktoś kiedyś śpiewał, dlatego w myśl tej zasady pragnę w przyszłości dalej tworzyć podobne projekty, w których to na pewno stworzymy kolejną, konkursową „Minutową Piosenkę Klasową” i dalej będziemy odkrywać to, co w muzyce jest najcenniejsze, zdobywając po drodze sukcesy lub obywając się bez nich.

Na sam koniec pragnę podziękować wszystkim moim PODOPIECZNYM, których aktorskie zaangażowanie przyczyniło się do naszego sukcesu. Dziękuję również Szanownemu Jury Konkursowemu za obiektywną ocenę i to szczególne wyróżnienie, które stało się dla mnie WIELKIM OSCAREM w życiu prywatnym i osobistym.

Zapraszamy do wysłuchania naszej „Minutowej Piosenki Klasowej”: https://www.youtube.com/watch?v=8Jgr1h1MDhg&t=8s

Na zdjęciu Pani Viola Łabanow, prezes Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, wręcza nagrodę Panu Łukaszowi Trawczyńskiemu.

Tagi: SP 353, Minutowa Piosenka Klasowa, Łukasz Trawczyński, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Akcja Labirynt, nagroda, wyróżnienie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń