WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Listopad w Zespole Szkół nr 94

Zespół Szkół nr 94  |  5 stycznia 2017

W Zespole Szkół nr 94 co roku świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości, przygotowując uroczysty apel, oraz włączamy się w obchody dzielnicowe. Po raz pierwszy nasza szkolna społeczność, z inicjatywy pani dyrektor Katarzyny Paroń-Bryły, była współtwórcą artystycznej części dzielnicowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Pod obeliskiem Polskiej Organizacji Wojskowej, po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, nasi uczniowie wystąpili z wiązanką pieśni legionowych. Uczniom towarzyszyli, grając na gitarze, pani Monika Ceglińska oraz pan Krzysztof Browarny, którzy przygotowali szkolnych artystów do występu. Trudny temat czasów zaborów i walki o niepodległość uczniom najmłodszym przybliżyli edukatorzy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, którzy poprowadzili w szkole warsztaty „Pies czy wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych”.

Dbamy o wszechstronny rozwój pasji poznawczych i talentów naszych uczniów. W listopadzie zostały ogłoszone konkursy: recytatorski i wokalny dla uczniów klas 1-3, ortograficzny dla klas 4-6, odbyły się szkolne etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych i z przyjemnością informujemy, że w etapie rejonowym Konkursów Języka Angielskiego, Języka Polskiego i Biologii dla klas gimnazjalnych będziemy mieli naszych przedstawicieli. Oprócz koła chemicznego w naszej szkole rozpoczęło działalność koło o nazwie Akademia Młodego Naukowca. Uczestnikami są dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Poprzez eksperymentowanie i obserwację umożliwiamy im rozwijanie twórczej postawy, wyposażamy w wiedzę i umiejętności pozwalające zrozumieć zachodzące procesy oraz uczymy wyciągania wniosków. Wykład i doświadczenia dotyczące różnych form energii i jej przemian zaprezentował starszym uczniom dr Andrzej Wysmołek z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

W ramach realizacji Programu Profilaktyki oraz Szkolnego Programu Wychowawczego odbyły się warsztaty integracyjne „Bądź pomocny”, przełamujące stereotypy myślenia o osobach niepełnosprawnych oraz szkolenie dla gimnazjalistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Jesteśmy dumni z sukcesów sportowych naszych dziewcząt: dwie szkolne tenisistki Julka Cieśluk i Zuzia Szmyd wywalczyły w deblu I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 12, a dziewczęta reprezentujące nasze gimnazjum zajęły I miejsce w dzielnicowych zawodach piłki ręcznej.

Dbamy o edukację kulturalną uczniów – pierwszoklasiści wzięli udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim, a klasa 4a zwiedziła Teatr Narodowy.

Nie tylko nauką żyje uczeń :-). Powodzeniem cieszyły się zabawy zorganizowane w bibliotece w ramach Wieczoru zabaw z duchami oraz szkolne dyskoteki.

Współpracując z Radą Rodziców, prowadzimy wspólne konkursy rozbudzające zdrową rywalizację wśród uczniów Zespołu Szkół nr 94 „Klasa na medal” i „Najlepszy kolega /Najlepsza koleżanka”.
Szkoła Podstawowa nr 172 przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Czytamy razem”, programu „Szkoła z klasą 2.0”, programu „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją” oraz konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.

Listopad w Zespole Szkół nr 94 to czas wytężonej nauki i dbałości o wszechstronny rozwój uczniów.

Tagi: ZS 94, Zespół Szkół nr 94, listopad, 11 listopada, Święto Niepodległości


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń