WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Bułhak pełen cudów

Piotr Szostak  |  26 stycznia 2017

Okres Świąt Bożego Narodzenia zawsze rozbudza to, co w nas najlepsze, i sprzyja dzieleniu się. Chcemy obdarowywać i uszczęśliwiać się nawzajem. Myślimy nie tylko o bliskich, ale także o tych, którzy są samotni lub potrzebujący. Zostawiamy wolne nakrycie przy wigilijnym stole, schylamy się nad biednymi czy chorymi. Wszystkie szkoły Bułhaka, oprócz kwest, zbiórek żywności, ubrań i wizyt w domu pogodnej starości, raz w roku, w okresie przedświątecznym spełniają marzenie wyjątkowej osoby wybranej spośród małych pacjentów Kliniki Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Dzięki współpracy Rady Rodziców i dyrektorów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 12, Pierwszego Gimnazjum Autorskiego i I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, a także pomocy nauczycieli i uczniów już po raz piąty w naszych placówkach udało się zorganizować Wieczór Cudów.
 
Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia rozpoczynają się zawsze kilka tygodni wcześniej. Rodzice przynoszą wartościowe przedmioty przeznaczone na aukcję. Uczniowie wraz z nauczycielami tworzą ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i pieką pierniki, które są sprzedawane na kiermaszu. Mamy przygotowują ciasta, które można potem kupić w specjalnie przygotowanym bufecie. Każdy włącza się tak, jak może, w organizację tej szczególnej imprezy, ponieważ zebrany podczas niej dochód zostaje w całości przeznaczony na działalność fundacji „Nasze Dzieci”.
 
Na początku grudnia w gimnazjum i liceum mieszczących się przy ul. Trakt Brzeski 63 pojawiła się szesnastoletnia Kinga, utalentowana wokalnie dziewczyna, zmagająca się od kilku lat z nowotworem. Spotkaniu towarzyszyły: kiermasz świąteczny i aukcja, którą już po raz czwarty poprowadził pan Maciej Kurzajewski. Wieczór uświetnił także koncert jazzowy pani Anny Serafińskiej. Licytować można było między innymi koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, rękawice bokserskie Andrzeja Gołoty, piłkę z podpisami piłkarzy Legii oraz książkę z dedykacją księdza Jana Kaczkowskiego. Pan Kurzajewski stworzył wyjątkową atmosferę i pobudził hojność w zebranych na aukcji gościach. Zachęcił także Kingę do zaśpiewania. Marzeniem dziewczyny jest nagranie własnej płyty. Wieczór Cudów umożliwi jej zrealizowanie tego pragnienia. Kinga otrzymała zaproszenie do profesjonalnego studia nagraniowego. Już wkrótce nagra własną płytę.
 
Dwa tygodnie później w Społecznej Szkole Podstawowej przy ul. Armii Krajowej 9 pojawiła się Monika – podopieczna fundacji „Nasze Dzieci”, która od kilku lat walczy z ciężką chorobą. Jej nowi koledzy z Bułhaka specjalnie dla niej wystawili w tym dniu jasełka. Do wspólnego kolędowania włączyli się również zebrani rodzice i nauczyciele. Cały tegoroczny Wieczór Cudów został zaplanowany tak, żeby wszyscy mogli zrobić coś razem, dlatego przybrał formę warsztatów. Rodzice, nauczyciele i uczniowie mogli wspólnie udekorować pierniczki, zrobić stroik, ozdobić choinkowe bombki czy samodzielnie stworzyć grę rodzinną. Wszystkim tym atrakcjom towarzyszyły: świąteczny kiermasz i prowadzona przez piątoklasistów kawiarenka, z których dochód zasilił konto fundacji „Nasze Dzieci”. Marzenie Moniki także zostało spełnione. Otrzymała wóz kempingowy dla swojej lalki Barbie. 
 
Każdy, kto uczestniczył choć raz w Wieczorze Cudów, wie, że towarzyszy mu wyjątkowa atmosfera. W dzieleniu się i tworzeniu wspólnoty kryje się magia Świąt Bożego Narodzenia. Kolejny raz mogliśmy się o tym przekonać, spotykając się i pomagając potrzebującym. Najwspanialszą nagrodą jest radość na twarzach dzieci i przeświadczenie, że uczestniczyło się w czymś dobrym, a Święta w ten sposób stały się lepsze.
 
 
Klaudia Rogulska, wicedyrektor Gimnazjum i Liceum Bułhaka oraz Maciej Kurzajewski, najpopularniejszy polski dziennikarz, podczas Wieczoru Cudów
 
 
Próba generalna przed jasełkami w SSP 12

Tagi: Bułhak, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 12, SSP 12, Wieczór cudów, pomoc innym


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń