WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 18 listopada 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

13 edycja imprezy szkolno-rodzinnej „Senior dla Juniora”

Aneta Moryń  |  5 lutego 2017

Listopad jest bardzo ważnym miesiącem w życiu całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 86 w Warszawie przy ul. Korynckiej 33. Cyklicznie bowiem, od 13 lat, właśnie w listopadzie, odczarowujemy jesienne smutki, organizując piękną i radosną uroczystość „Senior dla Juniora”. Tradycją szkoły jest to, że w sobotni listopadowy poranek dorośli angażują swe działania na rzecz dzieci: nauczyciele prezentują widzom przygotowany z uczniami wspaniały spektakl słowno-muzyczny, a rodzice uczniów prowadzą aukcję i losowania nagród. Rangę tej uroczystości podniosła obecność przedstawiciela władz samorządowych, Burmistrza Dzielnicy Wawer, Pana Zdzisława Gójskiego. Honory gospodarzy pełnili: Pan Bartłomiej Wesołowski, Dyrektor ZS nr 116, oraz Pani Beata Sigłowy-Kaproń, Wicedyrektor ZS nr 116.
 
W tym roku myślą przewodnią imprezy było hasło „Z biegiem Wisły”. W ten sposób uczniowie i nauczyciele wpisali się w przypadające w 2017 roku obchody „Roku Wisły”. Zgodnie z biegiem Wisły, przez kolejne regiony Polski, czyli od gór do morza, uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych opisywali piosenkami i tańcem piękno naszej ojczyzny. Każda z prezentujących się klas była doskonale przygotowana zarówno pod względem artystycznym, jak i scenograficznym. Wzruszenie budziły patriotyczne piosenki o Polsce i płynąca z nich duma z bycia Polakiem oraz pochwała urody ziemi ojczystej. Cudownie było oglądać uśmiechnięte twarze uczniów i rodziców oraz bijące z nich zadowolenie. W przerwie między występami uczniów licznie przybyli goście mogli skorzystać z oferty cukierniczo-kawowej kawiarenki, bufetu z pysznym bigosem i żurkiem oraz dokonać zakupów na przygotowanych stoiskach (prace uczniów, biżuteria, książki, pocztówki i ozdoby świąteczne). 
 
Uroczystość „Senior dla Juniora” poza walorami artystycznymi ma również cel charytatywny. Po zakończeniu części artystycznej odbywają się bowiem aukcje i licytacje, dzięki którym zasilane jest konto Rady Rodziców, która w oparciu o zgromadzone fundusze realizuje zadania na rzecz uczniów w ciągu roku szkolnego. 
 
Miłym akcentem kończącym uroczystość był spektakl teatralny grupy „Nienazwani”, nagrodzony I miejscem w I Festiwalu Twórczości Dziecięcych Zespołów Teatralnych „W KRĘGU KULTURY ANTYCZNEJ 2016”.
 
 

Tagi: SP 86, Szkoła Podstawowa nr 86, senior dla juniora


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 18 listopada 2018

Lubię gadać z Leonardem

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Punkt konsultacyjny w dzielnicy Praga-Południe

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Rejsy po literaturze i nie tylko: Wiesław Myśliwski

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń