WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 20 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

13 edycja imprezy szkolno-rodzinnej „Senior dla Juniora”

Aneta Moryń  |  5 lutego 2017

Listopad jest bardzo ważnym miesiącem w życiu całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 86 w Warszawie przy ul. Korynckiej 33. Cyklicznie bowiem, od 13 lat, właśnie w listopadzie, odczarowujemy jesienne smutki, organizując piękną i radosną uroczystość „Senior dla Juniora”. Tradycją szkoły jest to, że w sobotni listopadowy poranek dorośli angażują swe działania na rzecz dzieci: nauczyciele prezentują widzom przygotowany z uczniami wspaniały spektakl słowno-muzyczny, a rodzice uczniów prowadzą aukcję i losowania nagród. Rangę tej uroczystości podniosła obecność przedstawiciela władz samorządowych, Burmistrza Dzielnicy Wawer, Pana Zdzisława Gójskiego. Honory gospodarzy pełnili: Pan Bartłomiej Wesołowski, Dyrektor ZS nr 116, oraz Pani Beata Sigłowy-Kaproń, Wicedyrektor ZS nr 116.
 
W tym roku myślą przewodnią imprezy było hasło „Z biegiem Wisły”. W ten sposób uczniowie i nauczyciele wpisali się w przypadające w 2017 roku obchody „Roku Wisły”. Zgodnie z biegiem Wisły, przez kolejne regiony Polski, czyli od gór do morza, uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych opisywali piosenkami i tańcem piękno naszej ojczyzny. Każda z prezentujących się klas była doskonale przygotowana zarówno pod względem artystycznym, jak i scenograficznym. Wzruszenie budziły patriotyczne piosenki o Polsce i płynąca z nich duma z bycia Polakiem oraz pochwała urody ziemi ojczystej. Cudownie było oglądać uśmiechnięte twarze uczniów i rodziców oraz bijące z nich zadowolenie. W przerwie między występami uczniów licznie przybyli goście mogli skorzystać z oferty cukierniczo-kawowej kawiarenki, bufetu z pysznym bigosem i żurkiem oraz dokonać zakupów na przygotowanych stoiskach (prace uczniów, biżuteria, książki, pocztówki i ozdoby świąteczne). 
 
Uroczystość „Senior dla Juniora” poza walorami artystycznymi ma również cel charytatywny. Po zakończeniu części artystycznej odbywają się bowiem aukcje i licytacje, dzięki którym zasilane jest konto Rady Rodziców, która w oparciu o zgromadzone fundusze realizuje zadania na rzecz uczniów w ciągu roku szkolnego. 
 
Miłym akcentem kończącym uroczystość był spektakl teatralny grupy „Nienazwani”, nagrodzony I miejscem w I Festiwalu Twórczości Dziecięcych Zespołów Teatralnych „W KRĘGU KULTURY ANTYCZNEJ 2016”.
 
 

Tagi: SP 86, Szkoła Podstawowa nr 86, senior dla juniora


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń