WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 25 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Uczniowie SP 353 w „Dzień Dobry TVN”

Anna Siemińska, Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP 353  |  3 kwietnia 2017

Od początku istnienia naszej szkoły przeszkolonych w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” (promującego wiedzę z zakresu pierwszej pomocy wśród dzieci) zostało już  ponad pół tysiąca uczniów. W tym roku zajęciami zostanie objętych kolejnych 140 drugoklasistów. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w programie, bo zdają sobie sprawę, że uzyskana przez nich wiedza może uratować komuś życie. Od ponad 5 lat systematycznie przekazujemy sprawozdania z przeprowadzonych zajęć do koordynatorów programu, a uczniowie są nagradzani wpisem na świadectwie w miejscu szczególnych osiągnięć i hologramem z serduszkiem Fundacji.
 
Aktywny udział w programie sprawia, że dostajemy zaproszenia na różne akcje, organizowane przez Fundację, promujące pierwszą pomoc. W tym roku byliśmy już w studiu telewizyjnym i specjalnej strefie Volkswagena podczas XXV Finału WOŚP. Natomiast 24 stycznia piątka małych ratowników z naszej szkoły: Zuzia Broda, Amelka Dziubak, Marysia Bieńkowska, Roksana Bieniek i Przemek Sienkiewicz, zaprezentowała swoje umiejętności w programie „Dzień Dobry TVN”. 
 
Ten dzień rozpoczął się wyjątkowo wcześnie, bo uczniowie już o 7:15 musieli stawić się w siedzibie DD TVN. Rozpoczęło się od prób, ustawień planu i kamer. Nasze dzieci z niecierpliwością czekały na start programu. Chwilę po godzinie 8:00 w kawiarence, gdzie przygotowane zostało nasze stanowisko, pojawili się prowadzący: Dorota Wellman i Marcin Prokop. Pan Marcin bardzo szybko nawiązał kontakt z naszymi małymi ratownikami, żartami rozładował napięcie, które towarzyszyło naszym uczniom, i cały pokaz przebiegł bez zakłóceń. Prowadzący zaprosili chętnych widzów do studia, gdzie nasi mali instruktorzy uczyli wszystkich przybyłych pierwszej pomocy. W kawiarence pojawili się także uczniowie z pobliskich szkół, którzy chcieli przypomnieć sobie wiedzę, którą zdobyli kilka lat wcześniej (Program edukacyjny RUR jest adresowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej). W przerwie pomiędzy „wejściami na żywo” dzieciaki miały też okazję stanąć za okiem prawdziwej telewizyjnej kamery. Instruktorzy WOŚP i prowadzący bardzo chwalili profesjonalizm i merytoryczne przygotowanie naszych uczniów, a cztery godziny na planie minęły w oka mgnieniu. Do szkoły wróciliśmy „Orkiestrowym” samochodem, co było dla dzieciaków dodatkową atrakcją.
Każdego, kto ma ochotę sprawdzić, czy udzielanie pierwszej pomocy jest „dziecinnie proste”, zapraszamy na spotkanie z naszymi małymi ratownikami podczas Pikniku Rodzinnego 2017, który planowany jest na 10 czerwca 2017 r. 
 

Tagi: SP 353, Szkoła Podstawowa nr 353, pierwsza pomoc, TVN, Dzień Dobry TVN, występ w TV, Ratujemy i uczymy ratować


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 25 września 2020

Wieczór opowieści o wybitnych kobietach - spotkanie na Pradze-Południe

26 - 29 września 2020

Warsztaty: Życie zgodnie z naturą - ogród permakulturowy

Sobota, 26 września 2020

Uliczna uczta w Wesołej

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń