WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 23 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

6 oczek w Bułhaku

Cezary Kielczyk  |  28 kwietnia 2017

Tradycyjnie w marcu w Społecznej Szkole Podstawowej nr 12 graliśmy w gry planszowe. Dzielnicowy Dzień Gier Planszowych „6 oczek” odbył się 11 marca 2017 już szósty raz. Rokrocznie to wydarzenie jest podsumowaniem naszego zaangażowania i promowania planszówkowego hobby. Jako pierwsi w dzielnicy wprowadziliśmy do szkoły taki rodzaj pomocy dydaktycznej. Młodsze klasy mają gry logiczne w ramach planowych zajęć. Działa prężne koło miłośników gier w szkole podstawowej i gimnazjum. W gimnazjum regularnie odbywają się Noce Gier, w których uczestniczą uczniowie i absolwenci. Szkolna biblioteka liczy już ponad 50 tytułów, po które regularnie sięgają dzieci. Gimnazjaliści raz w roku uczestniczą w bardzo ciekawych zajęciach, organizowanych przez wydawcę gier planszowych Granna. Jest więc co świętować i podsumowywać. 
 
W tym roku graliśmy od 13.00 do 20.00. Graliśmy to dobre słowo, bo od kilku lat uczestnicy imprezy mocno angażują się w rozgrywki, a nie tylko zwiedzają. Wiele osób przynosi swoje tytuły i uczy grać w nie innych. Dzięki partnerom – Grannie i IPN zorganizowaliśmy tego dnia turnieje w Super Farmera, Capitol, Trio i Znaj Znak. Swój turniej zorganizowała również najprężniejsza grupa Magic the Gathering w Wesołej. Były to już drugie zmagania w tę grę w naszej szkole. 
 
Trochę bardziej zaangażowanym w gry rodzinom zaproponowaliśmy znakomitą grę Capitol. Projekt Filipa Miłuńskiego wydało wydawnictwo Granna. To świetna pozycja o budowie Warszawy z prostymi zasadami i możliwością różnorodnego „kombinowania”. Dużą popularnością cieszyła się nowa odmiana gry Znaj Znak. W tej edycji na kartach są znaki związane z historią polskiego sportu. Mechanika jest taka sama jak w popularnej grze Dobble. W każdej edycji staramy się o jakąś nowość. Tym razem Marcin Dudek, nauczyciel gimnazjum, przygotował „escape room”. Pokój cieszył się sporą popularnością, a kilku grupom udało się wyjść i rozwiązać wszystkie zadania. Tradycyjnie był z nami sklep Raduś, który uczy grać tak jak my. Jest miejscem, w którym można kupić wiele ciekawych tytułów. W Radusiu mają też wypożyczalnię gier oraz energię i pasję do tego hobby.  
 
Na koniec imprezy każdy uczestnik, który wykonał kilka zadań w ciągu całego dnia, uczestniczył w losowaniu gry-upominku. W tym roku mieliśmy ich 15. Cieszymy się, że granie w planszówki staje się modne w dzielnicy i pamiętamy, że to Bułhak tę modę wprowadził.
 

Tagi: Bułhak, SSP 12, społeczna szkoła podstawowa nr 12, dzień gier, gry, gry planszowe


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń