WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Rozwijamy skrzydła… w Szkole Podstawowej nr 353

Agnieszka Comberska i Julia Gostkowska ‒ uczennice klasy VIa, Agnieszka Skałba ‒ nauczyciel języka polskiego SP 353  |  3 lipca 2017

Od trzech lat działa w naszej szkole koło teatralne. W tamtym roku grupa nosiła nazwę „Ziomki.pl” i obejrzeliśmy w jej wykonaniu, między innymi, pełną humoru i barwnych postaci sztukę zatytułowaną „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Tematyką przedstawienia było „bezpieczeństwo w sieci”. W tym roku zespół, o nowej nazwie „Niebanalni”, wystawił „Baśniowy ambaras”. 11 maja br. o godz. 19:00 odbył się występ dla rodziców i wszystkich mieszkańców Starej Miłosny. Następnego dnia grupa teatralna występowała dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Marian Mahor. Nie zabrakło oczywiście Pani Dyrektor Katarzyny Głusek-Wojciechowicz i Pani Wicedyrektor Marioli Wróblewskiej. Występujący: Jakub Burgs, Agnieszka Comberska, Julia Gostkowska, Miłosz Jaworski, Angelika Kozłowska, Szymon Mieczkowski, Oliwia Pawłowicz, Tomasz Piotrowski, Sara Powroźnik, Szymon Rzeczkowski, Wiktoria Szewczyk i Maciej Wolter wykazali się dużą kreatywnością, a ich role były charakterystyczne. Oprawą graficzną zajęła się przede wszystkim Weronika Oleszczuk. Żywymi dekoracjami byli uczniowie z klas 4a i 6a. Uwagę widzów przykuwały nietuzinkowe stroje. Wesołe i wszystkim znane piosenki w wykonaniu Angeliki Kozłowskiej i Sary Powroźnik porwały do wspólnej zabawy. Bisom nie było końca. Celem „Niebanalnych” było jednak nie tylko dostarczenie wrażeń artystycznych. Przedstawienie miało bawić, ale i uczyć ‒ tzw. łatwo przyswajalna profilaktyka. Aktorzy zachęcali, by wyłączyć telewizor, zgasić komputer i „wejść w krainę baśni”, bo „bajki kochane, baśnie najmilsze idą za dziećmi życia drogą. One nigdy nie zdradzą, ale zawsze pomogą”. Przekonywali widzów, że w bajeczce znajdą wróżkę, co snuje złotą nić, bajeczka może zawsze ich przyjaciółką być.
A zatem ‒ czytajmy baśnie…
Zespół teatralny „Niebanalni” wziął udział  w Przeglądzie Młodych Talentów „Artystyczna Wesoła” i zdobył zaszczytne trzecie miejsce.
 

Tagi: SP 353, Szkoła Podstawowa nr 353, koło teatralne, teatr, grupa teatralna


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń