WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

I Festiwal Tańca „Raz na ludowo” w Przedszkolu nr 262

Aneta Zabrodzka  |  3 lipca 2017

W piątek 28.04.2017 r. w Przedszkolu nr 262 przy ul. A. P. Łaguny 3 odbył się I Festiwal Tańca „Raz na ludowo”. Konkurs adresowany był do dzieci 5-letnich uczęszczających do przedszkoli w dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. 
 
Udział w festiwalu wzięły 4 przedszkola: Niepubliczne Przedszkole Macierzanka, Przedszkole nr 260, Przedszkole nr 262 ul. Wilanowska 3 oraz Przedszkole nr 262 Oddział zamiejscowy ul. A. P. Łaguny 3.
Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Anna Abramowicz – instruktor II stopnia tańców tradycyjnych oraz państwo Aleksandra Bogdanowicz i Przemysław Zabrodzki – instruktorzy tańca sportowego, para taneczna reprezentująca klub Polish Club w Warszawie. Zgodnie z regulaminem jury oceniało: dobór repertuaru tanecznego i muzycznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania i charakter tańca, dobór strojów i ogólny wyraz artystyczny. 
 
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Macierzanka zaprezentowały polkę. Opiekunem zespołu była pani Justyna Miszczak. Pięciolatki z Przedszkola nr 260 zatańczyły taniec góralski do piosenki „W kinie, w Lublinie”. Przygotowała je pani Dorota Waszczykowska. „Rybki” z Przedszkola nr 262 z ul. Wilanowskiej 3 przygotowane przez panią Elżbietę Bąbolewską zaprezentowały taniec ludowy pochodzący ze Śląska – trojak. Gospodarze – dzieci z grupy „Motylki” z Przedszkola nr 262 przy ul. A. P. Łaguny 3 przygotowane przez panią Anetę Zabrodzką pokazały swoje umiejętności w polce. Prezentacje tańców ludowych udoskonalił występ dzieci z grupy „Żabki” w dwóch układach tanecznych „Czekolada” i „Lego”.
 
Konkurs zakończył się ogłoszeniem wyników: I miejsce zajęło Przedszkole nr 262 ul. A. P. Łaguny 3, II miejsce wywalczyło Przedszkole nr 262 ul. Wilanowska 3, III miejsce otrzymało Przedszkole nr 260, a IV miejsce powędrowało do Niepublicznego Przedszkola Macierzanka. Dzieci otrzymały puchary, medale i dyplomy. Każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia. Jury życzyło uczestnikom wiele radości z tańca, a prowadząca i organizatorka konkursu zaprosiła za rok na II Festiwal Tańca.

Tagi: Przedszkole 262, festiwal tańca, raz na ludowo, konkurs, taniec


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Mośibrody

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń