WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Niezwykły gość Klubu Uczniowskiego ELITA

Małgorzata Krupińska-Nowicka  |  4 lipca 2017

„To był mój najszczęśliwszy dzień” – powiedziała po spotkaniu jedna z dziewczynek
 
Wyjątkową lekcję mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 246 na warszawskim Grochowie. Ich gościem był Maciej Wojtyszko. Ten człowiek wielu zawodów i umiejętności – znany i lubiany reżyser, scenarzysta filmowy i teatralny, autor książek dla dzieci i młodzieży, dramaturg i ilustrator własnych książek, okazał się skromnym i ciepłym człowiekiem, któremu nie straszna nawet chmara nieznanych dzieciaków! 
 
Gość interesująco opowiadał o swojej pracy i o tym, jak powstawały jego książki. Wspólnie z dziećmi stworzył nową postać, która została natychmiast narysowana na klasowej tablicy. Potem reżyser cierpliwie wpisywał dzieciom dedykacje do licznych książek przyniesionych przez tych młodych czytelników, dodając zazwyczaj „na indywidualne zamówienie” rysowany naprędce portret któregoś ze swoich bohaterów. Dużo było radości z pojawiających się w książkach postaci racjonalnej Bromby, będącego jego przeciwieństwem rozfantazjowanego Glusia, czy zakochanego Fikandra i jego wybranki Malwinki. Największym powodzeniem cieszył się chyba jednak portret ciekawskiego Gżdacza. 
 
Grupa flażoletowa w podzięce za spotkanie zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne. Uczniowie wręczyli też Autorowi samodzielnie wykonaną i podpisaną laurkę. Spotkanie odbyło się w ramach działającego w szkole od 2008 roku Klubu Uczniowskiego ELITA.
 
 

Tagi: SP 246, szkoła podstawowa nr 246, Maciej Wojtyszko


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń