WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 20 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Święto Szkoły w SP 353

Agnieszka Reszczyńska-Urban, nauczycielka języka polskiego  |  27 lipca 2017

Święto Szkoły w SP 353

W roku szkolnym 2016/2017 realizowaliśmy hasło będące cytatem z Pabla Picassa „Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu”. W związku z tym zorganizowaliśmy dla uczniów wiele zajęć pobudzających kreatywność. Dzieci malowały talerze, przygotowały wielkoformatowe kostiumy z tektury, jadalne obrazy, ruchome rzeźby. Szóstoklasiści stworzyli kubistyczne murale na ścianach szkoły i mozaiki wmontowane w chodnik na dziedzińcu. Odbyły się konkursy plastyczne, których efekty można było podziwiać na wernisażu w ODT „Pogodna”.

Zwieńczeniem działań było Święto Szkoły. 9 czerwca 2017 r. spotkaliśmy się na uroczystości z okazji imienin tegorocznego patrona - Pabla Picassa, który może być dla nas wzorem w dziedzinie odkrywania. Obejrzeliśmy prezentację ukazującą działania, które stawały się kluczami do odnoszonych przez uczniów sukcesów. Przedstawiliśmy program artystyczny inspirowany dokonaniami Pabla Picassa. Publiczność wzruszyła się, oglądając nawiązujący do błękitnego okresu twórczości malarza układ taneczny w wykonaniu dziewczynek z klas 0-III. Z zapartym tchem widzowie podziwiali pokaz akrobatyczny do muzyki z musicalu „Metro”, ekspresyjny taniec nowoczesny w wykonaniu Oli z klasy VI c oraz sprawność srebrnych i czarno-białych tancerzy breakdance. Z niedowierzaniem wszyscy spoglądali na Polę z I c, która z ogromnym wdziękiem zaprezentowała piękny program gimnastyki artystycznej. Do wspólnej zabawy przy afrykańskich rytmach porwali nas uczniowie z klasy II a, zwracający na siebie uwagę oryginalnymi strojami.

Niejeden z nas chciałby osiągnąć chociażby cząstkę z tego, co Pablo Picasso. Jego działania są dla uczniów wzorem w zdobywaniu wiedzy i odkrywczych poszukiwaniach.

Tagi: SP 353, Święto Szkoły


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń