WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 22 września 2018 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Wieści z SP 173

Alicja Łubińska  |  3 sierpnia 2017

Czas wakacji przed nami! Żeby odpocząć, nie musimy planować podróży w odległe egzotyczne kraje, pakować walizki i czekać na samolot. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu, przymknąć oczy i przenieść się w świat dźwięków i słów wyczarowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich. Oczywiście czary nie byłyby możliwe bez pomocy dorosłych. To oni najlepiej wiedzą, co gra w dziecięcej duszy, i pomagają spełniać marzenia. Owocem wspólnej pracy „małych” i „dużych” jest płyta „Mruczy winyl” wydana własnym nakładem w styczniu 2017 r. Znalazły się na niej utwory wykonywane przez uczniów – licznych laureatów konkursów recytatorskich i wokalnych. Projekt dojrzewał pod czujnym okiem pani Emilii Lisieckiej. W realizacji pomysłu pomagały: Pani Dyrektor Lidia Chmielewska i Pani Wicedyrektor Ewa Walczuk. Wsparcia udzieliła Rada Rodziców. Za realizację nagrań ‒ w profesjonalnym studio – odpowiedzialni byli Pan Adam Głogowski oraz Pan Paweł Sitkiewicz, na co dzień zajmujący się produkcją filmową. Szatę graficzną płyty zaprojektowała Pani Anna Lisiecka. Wszyscy bezinteresownie poświęcili swój czas i energię. Rezultaty są wspaniałe. Tytułowy utwór Mruczy winyl skrywa refleksyjne przesłanie, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Tajemniczy Wóz zabiera w podróż pełną magii i czarów. Wizyta na Zielonym Wzgórzu kończy się lekcją dobrych manier. Ryzykownym okazuje się być budzenie Śpiącej Królewny. A jeśli kiedykolwiek świat wydawał nam się odrobinę dziwny, poznamy sprawcę całego zamieszania… W tak poważnym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć elementu promocji. Prezentem dla uczniów i opiekunów z okazji Dnia Dziecka była wizyta w Polskim Radio w Programie 1 Radio Dzieciom. Na antenie radiowej opowiedzieli o wszystkich projektach, w których efekcie powstała płyta.

Na tym nie koniec artystycznych przygód młodych adeptów sztuki scenicznej z Wesołej. 11 czerwca chór szkolny prowadzony przez Edytę Szambelan, Emilię Lisiecką i Siostrę Danielę Kindlę, który rozpoczął działalność w ubiegłym roku z inicjatywy Dyrekcji Szkoły, wziął udział w III Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Polsce. Dzieci miały okazję zapoznać się z kulturą szlachecką, muzyką chóralną i tańcami narodowymi. Wspólnie z innymi uczestnikami festiwalu przeszły w tanecznym korowodzie uliczkami Starego Miasta, wzbudzając zachwyt przechodniów. Młodzi wykonawcy mieli również okazję poznać Panią Marię Czerwińską, Kawalera Orderu Uśmiechu i prezesa Fundacji Cze – ne – ka, która zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym. Te ciekawe doświadczenia na długo pozostaną w ich pamięci.

Tagi: SP 173, szkoła podstawowa nr 173, płyta Mruczy winyl, płyta, wizyta w Polskim Radio, chór szkolny


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgrast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 22 września 2018

Południowo Praskie Senioralia

Sobota, 22 września 2018

Piotr Pasiewicz "Fragmentaryzacja", wystawa w Pawilonie Sztuki Warszawa 2018

Sobota, 22 września 2018

Warszawskie Dni Seniora 2018

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń