WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 21 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Wieści z SP 173

Alicja Łubińska  |  3 sierpnia 2017

Czas wakacji przed nami! Żeby odpocząć, nie musimy planować podróży w odległe egzotyczne kraje, pakować walizki i czekać na samolot. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu, przymknąć oczy i przenieść się w świat dźwięków i słów wyczarowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich. Oczywiście czary nie byłyby możliwe bez pomocy dorosłych. To oni najlepiej wiedzą, co gra w dziecięcej duszy, i pomagają spełniać marzenia. Owocem wspólnej pracy „małych” i „dużych” jest płyta „Mruczy winyl” wydana własnym nakładem w styczniu 2017 r. Znalazły się na niej utwory wykonywane przez uczniów – licznych laureatów konkursów recytatorskich i wokalnych. Projekt dojrzewał pod czujnym okiem pani Emilii Lisieckiej. W realizacji pomysłu pomagały: Pani Dyrektor Lidia Chmielewska i Pani Wicedyrektor Ewa Walczuk. Wsparcia udzieliła Rada Rodziców. Za realizację nagrań ‒ w profesjonalnym studio – odpowiedzialni byli Pan Adam Głogowski oraz Pan Paweł Sitkiewicz, na co dzień zajmujący się produkcją filmową. Szatę graficzną płyty zaprojektowała Pani Anna Lisiecka. Wszyscy bezinteresownie poświęcili swój czas i energię. Rezultaty są wspaniałe. Tytułowy utwór Mruczy winyl skrywa refleksyjne przesłanie, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Tajemniczy Wóz zabiera w podróż pełną magii i czarów. Wizyta na Zielonym Wzgórzu kończy się lekcją dobrych manier. Ryzykownym okazuje się być budzenie Śpiącej Królewny. A jeśli kiedykolwiek świat wydawał nam się odrobinę dziwny, poznamy sprawcę całego zamieszania… W tak poważnym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć elementu promocji. Prezentem dla uczniów i opiekunów z okazji Dnia Dziecka była wizyta w Polskim Radio w Programie 1 Radio Dzieciom. Na antenie radiowej opowiedzieli o wszystkich projektach, w których efekcie powstała płyta.

Na tym nie koniec artystycznych przygód młodych adeptów sztuki scenicznej z Wesołej. 11 czerwca chór szkolny prowadzony przez Edytę Szambelan, Emilię Lisiecką i Siostrę Danielę Kindlę, który rozpoczął działalność w ubiegłym roku z inicjatywy Dyrekcji Szkoły, wziął udział w III Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Polsce. Dzieci miały okazję zapoznać się z kulturą szlachecką, muzyką chóralną i tańcami narodowymi. Wspólnie z innymi uczestnikami festiwalu przeszły w tanecznym korowodzie uliczkami Starego Miasta, wzbudzając zachwyt przechodniów. Młodzi wykonawcy mieli również okazję poznać Panią Marię Czerwińską, Kawalera Orderu Uśmiechu i prezesa Fundacji Cze – ne – ka, która zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym. Te ciekawe doświadczenia na długo pozostaną w ich pamięci.

Tagi: SP 173, szkoła podstawowa nr 173, płyta Mruczy winyl, płyta, wizyta w Polskim Radio, chór szkolny


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń