WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 21 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Spotkanie w Krzyżowej

Aleksandra Jankowska, uczennica klasy II LO  |  25 września 2017

Spotkanie w Krzyżowej

To już prawie tradycja gimnazjum i liceum Bułhaka, że co roku uczniowie i absolwenci tej szkoły wyjeżdżają do Krzyżowej w ramach współpracy polsko-niemieckiej.

W tym roku spotkanie miało miejsce w dniach 17-22 czerwca.

Co powoduje, że uczniowie, a nawet absolwenci szkoły biorą co roku tak chętnie udział w tym wyjeździe? Przede wszystkim decyduje o tym atmosfera, jaka towarzyszy spotkaniu, oraz miejsce, w którym się ono odbywa. Do Krzyżowej, zarówno z Niemiec, jak i z Polski, przyjeżdża młodzież, która jest otwarta, ciekawa innych ludzi, gotowa do nawiązywania nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Natomiast wyjątkowość miejsca gwarantuje polska wieś położona w województwie dolnośląskim nad rzeką Piławą. Wieś spokojna, cicha, w której młodzi ludzie odrywają się od cywilizacji i dzięki temu mogą bardziej skupić się na budowaniu relacji i poznawaniu samych siebie. W takiej okolicy i w takich okolicznościach nie można nie zwrócić uwagi na innego człowieka, podjąć próby poznania się nawzajem oraz poznania historii i zwyczajów danego kraju.

W Krzyżowej nie można się nudzić. Każdy dzień jest wypełniony atrakcjami. Na pewno jedną z nich jest zwiedzanie okolicy, np. niezapomniana wycieczka do cudownego Wrocławia oraz Świdnicy, gdzie zobaczyliśmy Kościół Pokoju wpisany na listę światowych zabytków UNESCO, czy skłaniająca do zadumy i refleksji wizyta w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen. Poprzez zwiedzanie poznajemy sami historię naszego kraju, ale też pozwalamy poznać ją kolegom i koleżankom z zagranicy.

Wspólne zabawy, gry terenowe, ćwiczenia nie tylko gwarantują dobrą zabawę, ale umożliwiają poznanie się i przełamanie barier, chociażby tych językowych. Gdy wspólnie wykonuje się zadania, przestaje mieć znaczenie, z jakiego kraju pochodzimy, zacierają się różnice, budują się pozytywne relacje. Wszystko to powoduje, że w dniu wyjazdu nie potrafimy się rozstać i już planujemy kolejny przyjazd w to cudowne miejsce, a nasze komórki rozładowują się z powodu liczby wysłanych wiadomości. Dobre wspomnienia zachęcają do powrotu, dlatego nikogo już nie dziwi, że co roku jest zawsze dużo chętnych, aby ten wyjazd powtórzyć.

Krzyżowa zaprasza za rok.

Wymiana została dofinansowana ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Tagi: Bułhak, Liceum Bułhaka, wymiana międzynarodowa, wymiana polsko-niemiecka, krzyżowa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń