WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Spotkanie w Krzyżowej

Aleksandra Jankowska, uczennica klasy II LO  |  25 września 2017

Spotkanie w Krzyżowej

To już prawie tradycja gimnazjum i liceum Bułhaka, że co roku uczniowie i absolwenci tej szkoły wyjeżdżają do Krzyżowej w ramach współpracy polsko-niemieckiej.

W tym roku spotkanie miało miejsce w dniach 17-22 czerwca.

Co powoduje, że uczniowie, a nawet absolwenci szkoły biorą co roku tak chętnie udział w tym wyjeździe? Przede wszystkim decyduje o tym atmosfera, jaka towarzyszy spotkaniu, oraz miejsce, w którym się ono odbywa. Do Krzyżowej, zarówno z Niemiec, jak i z Polski, przyjeżdża młodzież, która jest otwarta, ciekawa innych ludzi, gotowa do nawiązywania nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Natomiast wyjątkowość miejsca gwarantuje polska wieś położona w województwie dolnośląskim nad rzeką Piławą. Wieś spokojna, cicha, w której młodzi ludzie odrywają się od cywilizacji i dzięki temu mogą bardziej skupić się na budowaniu relacji i poznawaniu samych siebie. W takiej okolicy i w takich okolicznościach nie można nie zwrócić uwagi na innego człowieka, podjąć próby poznania się nawzajem oraz poznania historii i zwyczajów danego kraju.

W Krzyżowej nie można się nudzić. Każdy dzień jest wypełniony atrakcjami. Na pewno jedną z nich jest zwiedzanie okolicy, np. niezapomniana wycieczka do cudownego Wrocławia oraz Świdnicy, gdzie zobaczyliśmy Kościół Pokoju wpisany na listę światowych zabytków UNESCO, czy skłaniająca do zadumy i refleksji wizyta w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen. Poprzez zwiedzanie poznajemy sami historię naszego kraju, ale też pozwalamy poznać ją kolegom i koleżankom z zagranicy.

Wspólne zabawy, gry terenowe, ćwiczenia nie tylko gwarantują dobrą zabawę, ale umożliwiają poznanie się i przełamanie barier, chociażby tych językowych. Gdy wspólnie wykonuje się zadania, przestaje mieć znaczenie, z jakiego kraju pochodzimy, zacierają się różnice, budują się pozytywne relacje. Wszystko to powoduje, że w dniu wyjazdu nie potrafimy się rozstać i już planujemy kolejny przyjazd w to cudowne miejsce, a nasze komórki rozładowują się z powodu liczby wysłanych wiadomości. Dobre wspomnienia zachęcają do powrotu, dlatego nikogo już nie dziwi, że co roku jest zawsze dużo chętnych, aby ten wyjazd powtórzyć.

Krzyżowa zaprasza za rok.

Wymiana została dofinansowana ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Tagi: Bułhak, Liceum Bułhaka, wymiana międzynarodowa, wymiana polsko-niemiecka, krzyżowa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń