WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 21 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Budowa hali lekkoatletycznej w Falenicy

Małgorzata Wysocka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 124 w Warszawie-Falenicy  |  27 września 2017

Rok temu, w maju 2016 r., zwrócili się do mnie nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 124 – państwo Małgorzata i Andrzej Gawendowie z propozycją wybudowania na terenie boiska „Serce Falenica” hali lekkoatletycznej. Pan Andrzej – były zawodnik KS Orzeł w skoku o tyczce, obecnie pracuje jako trener w klubie Skra Warszawa i jako nauczyciel w naszej szkole – marzył o tym, by w Wawrze była możliwość uprawiania przez cały rok wyczynowo i amatorsko lekkiej atletyki we wszystkich kategoriach wiekowych. Swoją propozycję państwo Gawendowie zilustrowali zdjęciami, rysunkami i wstępnym kosztorysem.

Trener Andrzej Gawenda podejmował próby stworzenia grupy skoku o tyczce w Wawrze. Niestety nie udało się z powodu braku odpowiedniej bazy szkoleniowej. Wybudowanie wielofunkcyjnej hali lekkoatletycznej umożliwi utworzenie lekkoatletycznej grupy w skoku o tyczce oraz innych konkurencjach LA. Dodatkowo hala stanie się zapleczem do prowadzenia atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego dla uczniów z SP124.

Ta propozycja bardzo mi się spodobała, nie tylko jako dyrektorowi szkoły podstawowej, ale również jako faleniczance i mieszkance Wawra. Przedstawiłam koncepcję burmistrzowi dzielnicy Wawer – panu Łukaszowi Jeziorskiemu i  radnemu – panu Adamowi Godusławskiemu, którzy również zainteresowali się pomysłem. Przedstawili propozycję dalej i tak krąg zwolenników zaczął się poszerzać, począwszy od przedstawicieli urzędów dzielnicy Wawer i m.st. Warszawy, poprzez radnych i osoby związane ze sportem.

Jakże wielka była nasza radość, gdy na początku lipca dowiedzieliśmy się, że władze Warszawy przekazały 7 150 000 zł na budowę profesjonalnej, krytej hali lekkoatletycznej na miejskiej działce położonej w trójkącie ulic: Walcownicza, Kłodzka i Petunii, opodal Szkoły Podstawowej nr 124.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Łukaszowi Jeziorskiemu, radnym i wszystkim osobom, dzięki których staraniom powstanie hala.

Oto przykład na to, że warto marzyć. Oto dowód na to, że marzenia się spełniają. 

Tagi: budowa hali lekkoatletycznej, hala lekkoatletyczna, SP 124, hala sportowa, środki finansowe na budowę hali


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
Piotr Bieliński | 2017-10-28 13:59:30

A jak zostanie załatwiona sprawa własności działki ? i do tego jeszcze zagadnienie nie unormowania szerokości ul. Petunii - jest o 1 m i 10 cm za wąska w stosunku do norm szerokości ! Droga na tym odcinku nie spełnia norm. Jest tam chodnik o szerokości 45 cm ! Jej szerokość to 4 m 90 cm - przy normie 6,00 m. Autobusy w ul. Petunii z trudem manewrują aby uniknąć zaczepienia podczas wymijania się ! Należy więc pamiętać o konieczności uregulowania złego stanu drogi przez jej poszerzenie kosztem terenu boiska. Przecież jest to ważna arteria komunikacyjna ! Mieszkańcy ulicy nie mają możliwości bezpiecznego wyjazdu ze swoich posesji. Służby miejskie zatrzymując się tamują ruch ! Na dodatek do części terenu boiska Klubu "Serce Falenica" są zaszłości własnościowe - jak można cokolwiek rozpatrywać w odniesieniu do terenu o takich wadach? Przecież już była mowa o budowie tej hali bezpośrednio na terenie szkoły 124.


Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń