WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 5 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Adrian, Fryderyk, Oliwia

Budowa hali lekkoatletycznej w Falenicy

Małgorzata Wysocka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 124 w Warszawie-Falenicy  |  27 września 2017

Rok temu, w maju 2016 r., zwrócili się do mnie nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 124 – państwo Małgorzata i Andrzej Gawendowie z propozycją wybudowania na terenie boiska „Serce Falenica” hali lekkoatletycznej. Pan Andrzej – były zawodnik KS Orzeł w skoku o tyczce, obecnie pracuje jako trener w klubie Skra Warszawa i jako nauczyciel w naszej szkole – marzył o tym, by w Wawrze była możliwość uprawiania przez cały rok wyczynowo i amatorsko lekkiej atletyki we wszystkich kategoriach wiekowych. Swoją propozycję państwo Gawendowie zilustrowali zdjęciami, rysunkami i wstępnym kosztorysem.

Trener Andrzej Gawenda podejmował próby stworzenia grupy skoku o tyczce w Wawrze. Niestety nie udało się z powodu braku odpowiedniej bazy szkoleniowej. Wybudowanie wielofunkcyjnej hali lekkoatletycznej umożliwi utworzenie lekkoatletycznej grupy w skoku o tyczce oraz innych konkurencjach LA. Dodatkowo hala stanie się zapleczem do prowadzenia atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego dla uczniów z SP124.

Ta propozycja bardzo mi się spodobała, nie tylko jako dyrektorowi szkoły podstawowej, ale również jako faleniczance i mieszkance Wawra. Przedstawiłam koncepcję burmistrzowi dzielnicy Wawer – panu Łukaszowi Jeziorskiemu i  radnemu – panu Adamowi Godusławskiemu, którzy również zainteresowali się pomysłem. Przedstawili propozycję dalej i tak krąg zwolenników zaczął się poszerzać, począwszy od przedstawicieli urzędów dzielnicy Wawer i m.st. Warszawy, poprzez radnych i osoby związane ze sportem.

Jakże wielka była nasza radość, gdy na początku lipca dowiedzieliśmy się, że władze Warszawy przekazały 7 150 000 zł na budowę profesjonalnej, krytej hali lekkoatletycznej na miejskiej działce położonej w trójkącie ulic: Walcownicza, Kłodzka i Petunii, opodal Szkoły Podstawowej nr 124.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Łukaszowi Jeziorskiemu, radnym i wszystkim osobom, dzięki których staraniom powstanie hala.

Oto przykład na to, że warto marzyć. Oto dowód na to, że marzenia się spełniają. 

Tagi: budowa hali lekkoatletycznej, hala lekkoatletyczna, SP 124, hala sportowa, środki finansowe na budowę hali


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
Piotr Bieliński | 2017-10-28 13:59:30

A jak zostanie załatwiona sprawa własności działki ? i do tego jeszcze zagadnienie nie unormowania szerokości ul. Petunii - jest o 1 m i 10 cm za wąska w stosunku do norm szerokości ! Droga na tym odcinku nie spełnia norm. Jest tam chodnik o szerokości 45 cm ! Jej szerokość to 4 m 90 cm - przy normie 6,00 m. Autobusy w ul. Petunii z trudem manewrują aby uniknąć zaczepienia podczas wymijania się ! Należy więc pamiętać o konieczności uregulowania złego stanu drogi przez jej poszerzenie kosztem terenu boiska. Przecież jest to ważna arteria komunikacyjna ! Mieszkańcy ulicy nie mają możliwości bezpiecznego wyjazdu ze swoich posesji. Służby miejskie zatrzymując się tamują ruch ! Na dodatek do części terenu boiska Klubu "Serce Falenica" są zaszłości własnościowe - jak można cokolwiek rozpatrywać w odniesieniu do terenu o takich wadach? Przecież już była mowa o budowie tej hali bezpośrednio na terenie szkoły 124.


stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń