WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 17 marca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Gertruda, Patryk, Zbigniew

Nowe wieści z Klimatycznej

Dyrekcja i grono pedagogiczne SP nr 385  |  28 września 2017

Nowe wieści z Klimatycznej

W wyniku reformy oświaty na edukacyjnej mapie naszej dzielnicy pojawiła się w miejscu dobrze Państwu znanego Gimnazjum nr 119 nowa podstawówka. Jest nią Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego nr 385.

Nowa placówka otworzyła swoje podwoje dla oddziałów przedszkolnych, klas I i III, IV, V, VI i VII, wraz z nimi kontynuować będą naukę uczniowie kl. II i III dawnego gimnazjum. Zachowując status quo grona pedagogicznego gimnazjum, pozyskaliśmy potrzebnych specjalistów – zwłaszcza w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, gwarantując tym samym odpowiedni poziom wychowawczy i edukacyjny.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczą się na jedną zmianę w utworzonych zgodnie z oczekiwaniami dotyczącymi drugiego języka i konfiguracji towarzyskich oddziałach. Swoje pasje realizują w ramach zajęć obowiązkowych, dodatkowych i zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyć będą w zajęciach warsztatowych w celu jak najlepszego przygotowania się merytorycznego, psychologicznego i organizacyjnego do czekających ich egzaminów zewnętrznych. Klasy II gim. i VII zapoznawane będą z planowanymi na przyszły rok rozwiązaniami dotyczącymi rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w celu jak najlepszego zaplanowania przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Planujemy działania, współorganizowane przez uczniów, na rzecz integracji całego – tak zróżnicowanego obecnie wiekowo - środowiska uczniowskiego.

Dziękując za zaufanie zwłaszcza naszym nowym uczniom i ich rodzicom, zapewniamy, że dołożymy starań, aby stworzyć przyjazną, nowoczesną, bezpieczną, gwarantującą wysoki poziom edukacyjny i wychowawczy szkołę na miarę XXI w.

Mamy do tego zasoby, są nimi:

  • życzliwość rodziców i uczniów dla proponowanych rozwiązań,

  • potencjał dzieci i młodzieży,

  • zapał, otwartość na wyzwania i chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami naszych nowych koleżanek i kolegów,

  • profesjonalizm, odpowiedzialność, umiejętność współpracy, kreatywność i dobre praktyki wypracowane przez grono pedagogiczne Gim. 119,

  • odpowiednio wyposażony, dostosowany do nowych potrzeb obiekt imponujący ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi (największa w dzielnicy hala sportowa, windy, aula, wyposażone w sprzęt multimedialny sale).

Mając świadomość licznych wyzwań czekających naszą szkolną społeczność, serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów do twórczej, rzeczowej współpracy na rzecz doskonalenia funkcjonowania szkoły, budowania przyjaznej atmosfery i szukania najlepszych rozwiązań. W tym celu mamy nadzieję wykorzystać możliwości wynikające z bezpośrednich kontaktów nauczycieli z rodzicami, aktywną współpracę z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim oraz systematyczny kontakt za pomocą dziennika elektronicznego.

W chwili redagowania artykułu trwają ostatnie prace organizacyjne i remontowe. Wszystkie informacje zamieszczamy na stronie internetowej nowej szkoły.

Naszym uczniom życzymy sukcesów edukacyjnych, wielu przyjaciół i ciekawych, konstruktywnych doświadczeń życiowych, a ich rodzicom pewności, że ich dzieci uczęszczają do bezpiecznej i nowoczesnej szkoły działającej zgodnie ze standardami XXI w. 

Tagi: SP 385, szkoła podstawowa nr 385, początek roku, reforma oświaty


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Marzec 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


16 - 18 marca 2018

Warszawskie Dni Rodzinne

Sobota, 17 marca 2018

Falenica zaprasza na ściankę wspinaczkową!

17 - 18 marca 2018

Grochów Grochów "Sted Go" - dwa spektakle, jeden z niespodzianką

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie są Twoje wrażenia z nowego Universamu (galerii handlowej Rondo Wiatraczna)?

Pozytywne, jest ładniej niż w dawnym Universamie
Jest super! Na pewno będę tam często wpadać na zakupy
Może być, ale żadna rewelacja
Szkoda, że nie ma tu bardziej oryginalnych sklepów
Centrum handlowe jak każde inne, oceniam neutralnie
Wolałem/am stary Universam
Jest ok, ale ma za mało restauracji/sklepów/punktów usługowych
Parę rzeczy bym poprawił/a, ale generalnie jest ok
Wreszcie coś nowoczesnego w miejsce starego odrapanego Universamu!
Jest za nowocześnie, powinni byli bardziej nawiązać do tradycji
Trudno powiedzieć, mam mieszane odczucia, które się równoważą
Jeszcze tam nie byłem/am
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń