WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 172

Szkoła Podstawowa nr 172  |  16 października 2017

Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 172

Z początkiem roku szkolnego 2017/2018 placówka oświatowa w osiedlu Zielona ponownie stała się Szkołą Podstawową nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej. Uczniowie z radością powitali p. Dyrektor Katarzynę Paroń-Bryłę, p. Wicedyrektor Martynę Lis, szkolnych kolegów, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Na dzieci czekały miłe niespodzianki. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych otrzymali wyprawki, które ufundował Burmistrz Dzielnicy Wesoła. Pani Dyrektor wręczyła kolorowe torby zawierające: bloki, klej, kredki, farby, pędzelki, zeszyty, nożyczki, temperówki, ołówki. Dzieciaki przyjęły artykuły plastyczne z radością.

Dzięki Radzie Rodziców wypiękniały nasze korytarze. Na schodach pojawiły się kolorowe naklejki edukacyjne z działaniami tabliczki mnożenia, częściami mowy i zdania. Zabawę w czasie wolnym wszystkim uatrakcyjnią umieszczone na podłogach korytarzy kolorowe naklejki z polami do gry w klasy lub Twistera.

Wydarzenia w szkole szybko nabrały rozpędu. Odbyły się pierwsze ważne zebrania z rodzicami, na których zostały wybrane klasowe rady rodziców oraz przedstawiciele klas do Rady Rodziców SP 172, którzy także mają już za sobą pierwsze spotkanie. Liczymy na dalszą harmonijną i owocną współpracę.

We wrześniu, miesiącu tak obfitym w warzywa i owoce, w klasie 4a odbyła się godzina wychowawcza, na której omawiano zagadnienie „Śniadanie – pierwszy zastrzyk energii”. Uczniowie poznali ważność właściwego składu produktów w posiłkach spożywanych w ciągu dnia, a następnie, podzieleni na zespoły, przygotowali zdrowe kanapki.

Uczniowie klas drugich wezmą udział w cyklu zajęć edukacyjnych o zdrowym stylu życia prowadzonym w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem”, zorganizowanej przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Klasa 4c świętowała Dzień Kropki. Dzieci szukały kropek, rozwiązywały zagadki i rozmawiały o swoich talentach. Celem obchodzonego od roku 2008 w dniu 15 września Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności i zachęcenie ich do działania.

Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym wszyscy spojrzymy na świat oczami dziecka...

Tagi: SP 172, Szkoła Podstawowa nr 172, początek roku, rozpoczęcie roku


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń