WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 18 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Wrzesień na Klimatycznej

Dyrekcja i grono pedagogiczne SP 385 w Warszawie   |  20 października 2017

Wrzesień na Klimatycznej

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego wokół budynku szkoły przy ulicy Klimatycznej zapanował gwar i ruch. Nowa szkoła otworzyła podwoje dla gimnazjalistów, uczniów klas I-VII i dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Pierwsze trzy tygodnie to ewaluacja przyjętych rozwiązań i pozyskiwanie informacji zwrotnych od uczniów i rodziców. Dziś wydaje się, że kilka dni wystarczyło, by wszyscy poczuli się u siebie. Wprowadzone procedury zapewniają bezpieczeństwo każdej grupie wiekowej, a zaproponowane zajęcia nie pozwalają się nudzić.

Za nami już kilka ważnych wydarzeń – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i spotkanie z nauczycielami i uczniami Pana Burmistrza M. Mahora, inauguracja świetlicy szkolnej i TPD, trzydniowy wyjazd żeglarski klasy usportowionej do Iławy, uczestnictwo klas I-VI i oddziałów gimnazjalnych w koncercie zorganizowanym we współpracy z filharmonią, udział reprezentacji szkoły w zawodach sportowych, apel dla gimnazjalistów i spotkanie dzieci z oddziałów „0” z zaprzyjaźnionych szkół z artystami muzykami, spotkania rodziców z nauczycielami i ukonstytuowanie się nowej Rady Rodziców.

Przekazane opinie o pracy SP nr 385 świadczą o zadowoleniu uczniów i rodziców, a ciepłe słowa pod adresem pracowników szkoły dodają nam sił do działania. Dziękując za uznanie i konstruktywne propozycje, zapewniamy, że dołożymy starań, by nie zawieść zaufania.

Kolejny tydzień będzie obfitował w działania na rzecz integracji. Kl. VII –podobnie jak w latach ubiegłych ich starsi koledzy- wyjadą na trzydniowy wyjazd integracyjny do Lidzbarka Welskiego. W programie gry i zabawy, zawody sportowe i zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego. W drodze powrotnej zaplanowano zwiedzanie twierdzy Modlin.

Działania integracyjne dla kl. IV-VI zaplanowaliśmy na ostatni czwartek września, będzie to inauguracja całorocznego cyklu zdarzeń pod tytułem „Klimatyczne czwartki” – popołudniowych spotkań kulturalno-naukowo-rozrywkowych organizowanych w celu uaktywnienia uczniów naszej szkoły.

Październik to czas pasowania na uczniów nowych członków naszej społeczności, wybory do samorządu uczniowskiego i pierwsze konkursy kuratoryjne.

Relacje z tych wydarzeń przedstawią nasi uczniowie.

Tagi: SP 385, Szkoła Podstawowa nr 385, początek roku, rozpoczęcie roku, wrzesień


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgrast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń