WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Wrzesień na Klimatycznej

Dyrekcja i grono pedagogiczne SP 385 w Warszawie   |  20 października 2017

Wrzesień na Klimatycznej

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego wokół budynku szkoły przy ulicy Klimatycznej zapanował gwar i ruch. Nowa szkoła otworzyła podwoje dla gimnazjalistów, uczniów klas I-VII i dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Pierwsze trzy tygodnie to ewaluacja przyjętych rozwiązań i pozyskiwanie informacji zwrotnych od uczniów i rodziców. Dziś wydaje się, że kilka dni wystarczyło, by wszyscy poczuli się u siebie. Wprowadzone procedury zapewniają bezpieczeństwo każdej grupie wiekowej, a zaproponowane zajęcia nie pozwalają się nudzić.

Za nami już kilka ważnych wydarzeń – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i spotkanie z nauczycielami i uczniami Pana Burmistrza M. Mahora, inauguracja świetlicy szkolnej i TPD, trzydniowy wyjazd żeglarski klasy usportowionej do Iławy, uczestnictwo klas I-VI i oddziałów gimnazjalnych w koncercie zorganizowanym we współpracy z filharmonią, udział reprezentacji szkoły w zawodach sportowych, apel dla gimnazjalistów i spotkanie dzieci z oddziałów „0” z zaprzyjaźnionych szkół z artystami muzykami, spotkania rodziców z nauczycielami i ukonstytuowanie się nowej Rady Rodziców.

Przekazane opinie o pracy SP nr 385 świadczą o zadowoleniu uczniów i rodziców, a ciepłe słowa pod adresem pracowników szkoły dodają nam sił do działania. Dziękując za uznanie i konstruktywne propozycje, zapewniamy, że dołożymy starań, by nie zawieść zaufania.

Kolejny tydzień będzie obfitował w działania na rzecz integracji. Kl. VII –podobnie jak w latach ubiegłych ich starsi koledzy- wyjadą na trzydniowy wyjazd integracyjny do Lidzbarka Welskiego. W programie gry i zabawy, zawody sportowe i zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego. W drodze powrotnej zaplanowano zwiedzanie twierdzy Modlin.

Działania integracyjne dla kl. IV-VI zaplanowaliśmy na ostatni czwartek września, będzie to inauguracja całorocznego cyklu zdarzeń pod tytułem „Klimatyczne czwartki” – popołudniowych spotkań kulturalno-naukowo-rozrywkowych organizowanych w celu uaktywnienia uczniów naszej szkoły.

Październik to czas pasowania na uczniów nowych członków naszej społeczności, wybory do samorządu uczniowskiego i pierwsze konkursy kuratoryjne.

Relacje z tych wydarzeń przedstawią nasi uczniowie.

Tagi: SP 385, Szkoła Podstawowa nr 385, początek roku, rozpoczęcie roku, wrzesień


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Mośibrody

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń