WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 18 listopada 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Wrzesień na Klimatycznej

Dyrekcja i grono pedagogiczne SP 385 w Warszawie   |  20 października 2017

Wrzesień na Klimatycznej

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego wokół budynku szkoły przy ulicy Klimatycznej zapanował gwar i ruch. Nowa szkoła otworzyła podwoje dla gimnazjalistów, uczniów klas I-VII i dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Pierwsze trzy tygodnie to ewaluacja przyjętych rozwiązań i pozyskiwanie informacji zwrotnych od uczniów i rodziców. Dziś wydaje się, że kilka dni wystarczyło, by wszyscy poczuli się u siebie. Wprowadzone procedury zapewniają bezpieczeństwo każdej grupie wiekowej, a zaproponowane zajęcia nie pozwalają się nudzić.

Za nami już kilka ważnych wydarzeń – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i spotkanie z nauczycielami i uczniami Pana Burmistrza M. Mahora, inauguracja świetlicy szkolnej i TPD, trzydniowy wyjazd żeglarski klasy usportowionej do Iławy, uczestnictwo klas I-VI i oddziałów gimnazjalnych w koncercie zorganizowanym we współpracy z filharmonią, udział reprezentacji szkoły w zawodach sportowych, apel dla gimnazjalistów i spotkanie dzieci z oddziałów „0” z zaprzyjaźnionych szkół z artystami muzykami, spotkania rodziców z nauczycielami i ukonstytuowanie się nowej Rady Rodziców.

Przekazane opinie o pracy SP nr 385 świadczą o zadowoleniu uczniów i rodziców, a ciepłe słowa pod adresem pracowników szkoły dodają nam sił do działania. Dziękując za uznanie i konstruktywne propozycje, zapewniamy, że dołożymy starań, by nie zawieść zaufania.

Kolejny tydzień będzie obfitował w działania na rzecz integracji. Kl. VII –podobnie jak w latach ubiegłych ich starsi koledzy- wyjadą na trzydniowy wyjazd integracyjny do Lidzbarka Welskiego. W programie gry i zabawy, zawody sportowe i zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego. W drodze powrotnej zaplanowano zwiedzanie twierdzy Modlin.

Działania integracyjne dla kl. IV-VI zaplanowaliśmy na ostatni czwartek września, będzie to inauguracja całorocznego cyklu zdarzeń pod tytułem „Klimatyczne czwartki” – popołudniowych spotkań kulturalno-naukowo-rozrywkowych organizowanych w celu uaktywnienia uczniów naszej szkoły.

Październik to czas pasowania na uczniów nowych członków naszej społeczności, wybory do samorządu uczniowskiego i pierwsze konkursy kuratoryjne.

Relacje z tych wydarzeń przedstawią nasi uczniowie.

Tagi: SP 385, Szkoła Podstawowa nr 385, początek roku, rozpoczęcie roku, wrzesień


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 18 listopada 2018

Lubię gadać z Leonardem

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Punkt konsultacyjny w dzielnicy Praga-Południe

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Rejsy po literaturze i nie tylko: Wiesław Myśliwski

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń