WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Programy językowe w Bułhaku

Zespół Językowy SSP 12 im. E. Bułhaka  |  18 października 2017

Programy językowe w Bułhaku

To już trzeci rok, jak grupa uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Emanuela Bułhaka uczestniczy w programie GLOBAL SCHOLARS. Program ten umożliwia uczestnikom komunikowanie się z uczniami na całym świecie. Uczniowie pochodzą z 40 dużych miast na 5 kontynentach, więc jest to program o prawdziwie globalnym zasięgu. Podczas tegorocznego programu „Feeding Our Cities”uczniowie będą odkrywać globalny system żywnościowy i badać jego wpływ na miasta na całym świecie. Będą zdobywali wiedzę na temat roli odżywiania oraz będą odkrywać złożone systemy potrzebne do wzrostu i dystrybucji żywności na całym świecie. Uczniowie piszą posty, tworzą filmy i korzystają z różnych technologii, aby wypełnić zadania i dzielić się nimi z uczestnikami z całego świata za pośrednictwem bezpiecznej, chronionej hasłem platformy learningowej. Mają oni okazję do wypowiedzenia się na forum i otrzymują komentarze od innych uczestników programu. Ta struktura pozwala uczyć się o nowych miastach, krajach i kulturach bezpośrednio od rówieśników. Program poza tym wzmacnia umiejętności uczniów w zakresie technologii i komunikowania się w języku angielskim.

Innym projektem prowadzonym w naszej szkole jest pisanie listów w języku hiszpańskim do uczniów szkół partnerskich z zagranicy. Na pytanie zadane uczniom na początku roku szkolnego o wymarzonej lekcji hiszpańskiego prawie wszyscy stwierdzili, że najlepsze lekcje są wtedy, kiedy dostają i odpisują na listy kolegów z innych krajów. Nie ma zatem mocniejszego argumentu, aby kontynuować projekt. Od początku został on odebrany przez dzieci z ogromnym zainteresowaniem i obecnie prowadzony jest już trzeci rok z rzędu. W dobie e-maili, SMS-ów oraz innych internetowych komunikatorów pisanie listów jest dla dzieci atrakcją, dzięki której utrwalają hiszpańskie słownictwo, poznają inne kraje i kultury, a także ćwiczą zasady pisania listu. Dodatkowo w tym roku udało się nawiązać kontakty z większą liczbą szkół.
Rozpoczynamy zatem nowy rok szkolny, a wraz z nim życzymy wszystkim uczniom i ich rodzicom sukcesów, radości i satysfakcji z uczestnictwa w ciekawych projektach edukacyjnych.

 

Na zdjęciu: Ambasadorka Global Scholars - Nicky Keefe z USA

Tagi: SSP 12 im. E. Bułhaka, SSP 12, Bułhak, global scholars, projekt językowy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń