WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Król Ziemniak i jego dwór

Katarzyna Majewska-Jurczyńska  |  27 listopada 2017

Król Ziemniak i jego dwór

Niedaleko, wśród sosen i brzóz, w pewnym królestwie postanowiono zadbać o właściwie odżywianie swojego ludu. Owym ludem okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Edukacyjnego Vizja, którzy w październikowe popołudnie, wraz z wychowawcami i rodzicami, przygotowali z różnych polskich warzyw bardzo zdrowe dania. Pora jesienna nastała, toteż zapotrzebowanie na witaminy wzrosło. Warzywa, z których przygotowywane były potrawy, zawierały mnóstwo witamin. W królestwie Ziemniaka nie zabrakło żółtej jak słońce dyni, z której przepyszna zupa rozgrzała niejeden brzuszek, czerwony, pękaty pomidor spadł z tyczki wprost do fartuszka ogrodniczki, burak czerwony, który nie chciał za żonę cebuli, i co jeszcze? Kapusta! Głowa pusta! Ogórki, papryka, marchewki, jabłka, gruszki, śliwki, cukinie, a cały witaminowy orszak zamykał król całego zamieszania - Ziemniak. Oprócz tego koncertu dań były opowieści ludu o walorach smakowych i witaminowych warzyw i owoców. Najbardziej cieszył fakt, że dla niektórych niejadków to święto okazało się prawdziwym festiwalem smakołyków, które na stałe zagoszczą w ich codziennej diecie.

Podstawą zdrowego odżywiania ludzi dorosłych, a przede wszystkim dzieci, są witaminy, których najwięcej znajdziemy w warzywach i owocach. Zwykłe, leżące na stole czy na straganie nie zachęcą dzieci do ich spożywania. Przygotowane w atrakcyjnej formie, o wymyślnych kształtach i odpowiednio podane, okraszone na dodatek opowieścią o walorach zdrowotnych na pewno zyskają wielu zwolenników nie tylko wśród uczniów i rodziców naszej szkoły.

Tagi: TE Vizja, dzień ziemniaka, król ziemniak


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń