WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Król Ziemniak i jego dwór

Katarzyna Majewska-Jurczyńska  |  27 listopada 2017

Król Ziemniak i jego dwór

Niedaleko, wśród sosen i brzóz, w pewnym królestwie postanowiono zadbać o właściwie odżywianie swojego ludu. Owym ludem okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Edukacyjnego Vizja, którzy w październikowe popołudnie, wraz z wychowawcami i rodzicami, przygotowali z różnych polskich warzyw bardzo zdrowe dania. Pora jesienna nastała, toteż zapotrzebowanie na witaminy wzrosło. Warzywa, z których przygotowywane były potrawy, zawierały mnóstwo witamin. W królestwie Ziemniaka nie zabrakło żółtej jak słońce dyni, z której przepyszna zupa rozgrzała niejeden brzuszek, czerwony, pękaty pomidor spadł z tyczki wprost do fartuszka ogrodniczki, burak czerwony, który nie chciał za żonę cebuli, i co jeszcze? Kapusta! Głowa pusta! Ogórki, papryka, marchewki, jabłka, gruszki, śliwki, cukinie, a cały witaminowy orszak zamykał król całego zamieszania - Ziemniak. Oprócz tego koncertu dań były opowieści ludu o walorach smakowych i witaminowych warzyw i owoców. Najbardziej cieszył fakt, że dla niektórych niejadków to święto okazało się prawdziwym festiwalem smakołyków, które na stałe zagoszczą w ich codziennej diecie.

Podstawą zdrowego odżywiania ludzi dorosłych, a przede wszystkim dzieci, są witaminy, których najwięcej znajdziemy w warzywach i owocach. Zwykłe, leżące na stole czy na straganie nie zachęcą dzieci do ich spożywania. Przygotowane w atrakcyjnej formie, o wymyślnych kształtach i odpowiednio podane, okraszone na dodatek opowieścią o walorach zdrowotnych na pewno zyskają wielu zwolenników nie tylko wśród uczniów i rodziców naszej szkoły.

Tagi: TE Vizja, dzień ziemniaka, król ziemniak


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Mośibrody

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń