WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba” w Przedszkolu nr 259 ,,Leśna Bajka”

Redakcja .  |  28 grudnia 2017

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba” w Przedszkolu nr 259 ,,Leśna Bajka”
Oferta edukacyjna dla dzieci w naszej dzielnicy jest bardzo bogata. Rodzice mają ogromny wybór miejsc, w których mogą spędzać czas ich dzieci. Okazuje się jednak, że potrzeby rodziców i dzieci stają się coraz większe. Korzystając z możliwości, jakie daje Budżet Partycypacyjny realizowany w dzielnicy Wesoła, postanowiliśmy zaproponować cykl zajęć dla maluszków i ich rodziców.

Akademia Szkraba to cykl ogólnorozwojowych spotkań dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat wraz z opiekunami, działający od maja do końca listopada 2017 r. w Przedszkolu nr 259 „Leśna Bajka”. – Akademia Szkraba to świetny pomysł na rozpoczęcie rodzinnego weekendu. Dzięki zajęciom odbywającym się w przedszkolu córka oswoiła się z miejscem oraz Paniami. Nauczyła się, że jest czas na zabawę i wspólne zajęcia, a wszystko to sygnalizowane jest odpowiednią melodią. Najbardziej lubimy zabawy plastyczne. Dla córki to czas artystycznych wyzwań, a dla nas, rodziców, moment czerpania inspiracji do wspólnych zabaw domowych – tak opisuje inicjatywę mama Ani, Pani Dorota.

Akademia Szkraba prowadzona była przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy proponowali różnorodne formy aktywności, korzystając z elementów takich metod jak: Ruch Rozwijający W. Sherborne, metoda P. Dennisona, integracja sensoryczna, logorytmika, pedagogika zabawy oraz innych. Dzieci miały możliwość nauki prostych piosenek i rymowanek, mogły zapoznać się z zasadami panującymi w grupie, a ponadto poszerzać nowe znajomości i rozwijać samodzielność. Spotkania umożliwiały rodzicom obserwację dziecka na tle grupy rówieśniczej oraz stwarzały możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami. – Akademia Szkraba dała mojemu synowi poczucie bezpieczeństwa. Nowe mury i miłe Panie w przedszkolu stały się znajome i przyjazne. Dzięki temu Michał czuje się tutaj swobodnie i wesoło, prawie jak w domu – mówi o projekcie Pani Ilona, mama Michała.

Czas nieubłagalnie szybko mija i niestety cykl spotkań „Akademii Szkraba” dobiegł już końca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i naukę.

Dyrektor oraz Nauczyciele z Przedszkola nr 259 „Leśna Bajka”

 

Tagi: akademia szkraba, przedszkole, zajęcia dla dzieci, budżet paetycypacyjny


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń