WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 24 września 2018 r.
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba” w Przedszkolu nr 259 ,,Leśna Bajka”

Redakcja .  |  28 grudnia 2017

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba” w Przedszkolu nr 259 ,,Leśna Bajka”
Oferta edukacyjna dla dzieci w naszej dzielnicy jest bardzo bogata. Rodzice mają ogromny wybór miejsc, w których mogą spędzać czas ich dzieci. Okazuje się jednak, że potrzeby rodziców i dzieci stają się coraz większe. Korzystając z możliwości, jakie daje Budżet Partycypacyjny realizowany w dzielnicy Wesoła, postanowiliśmy zaproponować cykl zajęć dla maluszków i ich rodziców.

Akademia Szkraba to cykl ogólnorozwojowych spotkań dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat wraz z opiekunami, działający od maja do końca listopada 2017 r. w Przedszkolu nr 259 „Leśna Bajka”. – Akademia Szkraba to świetny pomysł na rozpoczęcie rodzinnego weekendu. Dzięki zajęciom odbywającym się w przedszkolu córka oswoiła się z miejscem oraz Paniami. Nauczyła się, że jest czas na zabawę i wspólne zajęcia, a wszystko to sygnalizowane jest odpowiednią melodią. Najbardziej lubimy zabawy plastyczne. Dla córki to czas artystycznych wyzwań, a dla nas, rodziców, moment czerpania inspiracji do wspólnych zabaw domowych – tak opisuje inicjatywę mama Ani, Pani Dorota.

Akademia Szkraba prowadzona była przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy proponowali różnorodne formy aktywności, korzystając z elementów takich metod jak: Ruch Rozwijający W. Sherborne, metoda P. Dennisona, integracja sensoryczna, logorytmika, pedagogika zabawy oraz innych. Dzieci miały możliwość nauki prostych piosenek i rymowanek, mogły zapoznać się z zasadami panującymi w grupie, a ponadto poszerzać nowe znajomości i rozwijać samodzielność. Spotkania umożliwiały rodzicom obserwację dziecka na tle grupy rówieśniczej oraz stwarzały możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami. – Akademia Szkraba dała mojemu synowi poczucie bezpieczeństwa. Nowe mury i miłe Panie w przedszkolu stały się znajome i przyjazne. Dzięki temu Michał czuje się tutaj swobodnie i wesoło, prawie jak w domu – mówi o projekcie Pani Ilona, mama Michała.

Czas nieubłagalnie szybko mija i niestety cykl spotkań „Akademii Szkraba” dobiegł już końca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i naukę.

Dyrektor oraz Nauczyciele z Przedszkola nr 259 „Leśna Bajka”

 

Tagi: akademia szkraba, przedszkole, zajęcia dla dzieci, budżet paetycypacyjny


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgrast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 24 września 2018

Warszawianko! Zapisz się na zajęcia z samoobrony

Niedziela, 30 września 2018

Koncert Filharmonii Narodowej w Zerzniu

Niedziela, 30 września 2018

Uroczystość 40-lecia Centrum Zdrowia Dziecka

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń