WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 22 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

Jesień w SP 174

Agnieszka Juszyńska / s. Bernarda Pogoda, SSpS  |  4 grudnia 2017

Jesień w Szkole Podstawowej nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi obfitowała w liczne wydarzenia edukacyjne, muzyczne, sportowe, konkursowe i religijne.

Szkoło, szkoło, jak się masz, jesteśmy już uczniami…” 

17 października 2017 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. To jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Na uroczystość pasowania przybyli rodzice i zaproszeni goście. Podczas krótkiej części artystycznej uczniowie klas pierwszych z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu pan dyrektor Paweł Krajewski dokonał aktu pasowania i wręczył uczniom legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Życzymy wszystkim pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.

Agnieszka Juszyńska

 

Różne oblicza tej samej Matki” to tytuł wystawy otwartej w Niedzielę Misyjną 22 października 2017 r. w Kościele Garnizonowym pw. św. Jana Pawła II w Warszawie-Wesołej. Na tle pięciu kolorów: zielonego, czerwonego, białego, niebieskiego i żółtego, tradycyjnie - za misyjnym różańcem - przyporządkowanych kontynentom: Afryce, Ameryce, Europie, Oceanii i Azji, umieszczono wizerunki Maryi pochodzące z tychże części świata. „Eksponatami” są obrazy, figury, statuy, kapliczki, ikony, batiki. Większość wizerunków Maryi pochodzi z muzeum misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego z Sulejówka. W trakcie ustawiania wystawy jej atrakcyjność pomnożyli mieszkańcy osiedla, udostępniając wizerunki Matki Bożej ze ścian swoich mieszkań. Wielki wkład w przygotowanie wystawy mają dzieci z Ogniska Misyjnego ze Szkoły Podstawowej nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi w Wesołej. Grupa ta jest mocno zaangażowana w życie parafii św. Jana Pawła II. Dzień otwarcia wystawy zbiegał się z odpustem parafialnym. Tegoroczne katechezy misyjne dzieci ze Szkoły 174 mają w kościele. Uczestniczą w nich z radością i z zainteresowaniem.

s. Bernarda Pogoda, SSpS

 

Tagi: SP 174, szkoła podstawowa nr 174, ślubowanie, wystawa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 25 października 2018

"Usłyszeć poezję" - premierowy wieczór audiobooka z poezją Zygmunta Jana Rumla

Czwartek, 25 października 2018

XI Integracyjny Bal Seniora i „Koszałki Opałki” 2018!

Środa, 31 października 2018

Dołącz do Akademii Strachów!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń