WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Jesień w SP 174

Agnieszka Juszyńska / s. Bernarda Pogoda, SSpS  |  4 grudnia 2017

Jesień w Szkole Podstawowej nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi obfitowała w liczne wydarzenia edukacyjne, muzyczne, sportowe, konkursowe i religijne.

Szkoło, szkoło, jak się masz, jesteśmy już uczniami…” 

17 października 2017 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. To jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Na uroczystość pasowania przybyli rodzice i zaproszeni goście. Podczas krótkiej części artystycznej uczniowie klas pierwszych z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu pan dyrektor Paweł Krajewski dokonał aktu pasowania i wręczył uczniom legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Życzymy wszystkim pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.

Agnieszka Juszyńska

 

Różne oblicza tej samej Matki” to tytuł wystawy otwartej w Niedzielę Misyjną 22 października 2017 r. w Kościele Garnizonowym pw. św. Jana Pawła II w Warszawie-Wesołej. Na tle pięciu kolorów: zielonego, czerwonego, białego, niebieskiego i żółtego, tradycyjnie - za misyjnym różańcem - przyporządkowanych kontynentom: Afryce, Ameryce, Europie, Oceanii i Azji, umieszczono wizerunki Maryi pochodzące z tychże części świata. „Eksponatami” są obrazy, figury, statuy, kapliczki, ikony, batiki. Większość wizerunków Maryi pochodzi z muzeum misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego z Sulejówka. W trakcie ustawiania wystawy jej atrakcyjność pomnożyli mieszkańcy osiedla, udostępniając wizerunki Matki Bożej ze ścian swoich mieszkań. Wielki wkład w przygotowanie wystawy mają dzieci z Ogniska Misyjnego ze Szkoły Podstawowej nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi w Wesołej. Grupa ta jest mocno zaangażowana w życie parafii św. Jana Pawła II. Dzień otwarcia wystawy zbiegał się z odpustem parafialnym. Tegoroczne katechezy misyjne dzieci ze Szkoły 174 mają w kościele. Uczestniczą w nich z radością i z zainteresowaniem.

s. Bernarda Pogoda, SSpS

 

Tagi: SP 174, szkoła podstawowa nr 174, ślubowanie, wystawa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 21 kwietnia 2018

Wawerski Dzień Motocyklowy

Sobota, 21 kwietnia 2018

Olga Bończyk w ODT ,,Pogodna

Sobota, 21 kwietnia 2018

Wyprzedaż Garażowa w „Szopie Dobrych Pomysłów”.

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń