WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Projekty i innowacje w SP 353

Łukasz Trawczyński, Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej   |  4 grudnia 2017

Projekty i innowacje w SP 353

„Unia Europejska w kadrze” to nowatorski projekt Warszawskiego Projektu Edukacji Kulturalnej, który został zrealizowany w zeszłym semestrze przez obecną klasę 2c pod kierunkiem pana Łukasza Trawczyńskiego. Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie świadomości przynależenia do Europy, a także wytłumaczenie najmłodszym, co to tak naprawdę jest i oznacza. Jak się okazuje, treści związane z Europą na poziomie edukacji wczesnoszkolnej są w większości mało rozumiane przez uczniów, stąd też powstał taki pomysł. Projekt oparty był na metodzie „Green Screen”, czyli nagrywaniu uczniów na tle zielonej płachty, na którą później w odpowiednim programie do edycji video można było wstawić różne zdjęcia lub filmiki. Całość nagrań wyszła dość nowatorsko, a każdy z uczniów bez względu na predyspozycje mógł wcielić się w lektora, który opowiadał o wybranym państwie Unii. Uczniowie bez problemu opowiadali o jej instytucjach, walucie, Brexicie, a także charakteryzowali państwa, mówiąc o ich kulturze, zabytkach, ciekawostkach lub kulinariach.

Innowacje pedagogiczne wdrażane do szkół nie są zjawiskiem nowym, bowiem coraz więcej nauczycieli sięga po różne ciekawe pomysły, aby przekazać tę samą wiedzę w nowatorski i bardziej przyjazny dla ucznia sposób. Z racji tego, że w naszej klasie na przestrzeni ostatniego roku dużo się działo pod względem filmowym, postanowiłem program wychowawczy wzbogacić o szerszy zasób zagadnień związanych z edukacją filmową, muzyczną i artystyczną. W ten oto sposób powstał autorski projekt edukacji filmowej, dzięki któremu uczniowie będą zdobywać wiedzę z zakresu tworzenia teledysków, nagrań szkolnych, przyswajając sobie przy tym terminologię związaną ze światem filmów. Przed nami wiele produkcji - tych zwykłych, ale również i takich, które będą wymagały większego zaangażowania. Pod koniec tego roku zwieńczeniem naszych pełnych pasji działań będzie wyjazd do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych celem nagrania teledysku do piosenki Czerwonych Gitar „Kwiaty we włosach”. Wszystkie nasze dokonania mogą Państwo śledzić na stronie szkoły www.sp353.pl lub bezpośrednio odwiedzając nasz klasowy kanał Youtube i wpisując „Nasza Klasa Pana Łukasza”. 

Tagi: SP 353, szkoła podstawowa nr 353, projekt, innowacje pedagogiczne, Unia Europejska w kadrze


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 21 kwietnia 2018

Wawerski Dzień Motocyklowy

Sobota, 21 kwietnia 2018

Olga Bończyk w ODT ,,Pogodna

Sobota, 21 kwietnia 2018

Wyprzedaż Garażowa w „Szopie Dobrych Pomysłów”.

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń