WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 22 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

Projekty i innowacje w SP 353

Łukasz Trawczyński, Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej   |  4 grudnia 2017

Projekty i innowacje w SP 353

„Unia Europejska w kadrze” to nowatorski projekt Warszawskiego Projektu Edukacji Kulturalnej, który został zrealizowany w zeszłym semestrze przez obecną klasę 2c pod kierunkiem pana Łukasza Trawczyńskiego. Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie świadomości przynależenia do Europy, a także wytłumaczenie najmłodszym, co to tak naprawdę jest i oznacza. Jak się okazuje, treści związane z Europą na poziomie edukacji wczesnoszkolnej są w większości mało rozumiane przez uczniów, stąd też powstał taki pomysł. Projekt oparty był na metodzie „Green Screen”, czyli nagrywaniu uczniów na tle zielonej płachty, na którą później w odpowiednim programie do edycji video można było wstawić różne zdjęcia lub filmiki. Całość nagrań wyszła dość nowatorsko, a każdy z uczniów bez względu na predyspozycje mógł wcielić się w lektora, który opowiadał o wybranym państwie Unii. Uczniowie bez problemu opowiadali o jej instytucjach, walucie, Brexicie, a także charakteryzowali państwa, mówiąc o ich kulturze, zabytkach, ciekawostkach lub kulinariach.

Innowacje pedagogiczne wdrażane do szkół nie są zjawiskiem nowym, bowiem coraz więcej nauczycieli sięga po różne ciekawe pomysły, aby przekazać tę samą wiedzę w nowatorski i bardziej przyjazny dla ucznia sposób. Z racji tego, że w naszej klasie na przestrzeni ostatniego roku dużo się działo pod względem filmowym, postanowiłem program wychowawczy wzbogacić o szerszy zasób zagadnień związanych z edukacją filmową, muzyczną i artystyczną. W ten oto sposób powstał autorski projekt edukacji filmowej, dzięki któremu uczniowie będą zdobywać wiedzę z zakresu tworzenia teledysków, nagrań szkolnych, przyswajając sobie przy tym terminologię związaną ze światem filmów. Przed nami wiele produkcji - tych zwykłych, ale również i takich, które będą wymagały większego zaangażowania. Pod koniec tego roku zwieńczeniem naszych pełnych pasji działań będzie wyjazd do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych celem nagrania teledysku do piosenki Czerwonych Gitar „Kwiaty we włosach”. Wszystkie nasze dokonania mogą Państwo śledzić na stronie szkoły www.sp353.pl lub bezpośrednio odwiedzając nasz klasowy kanał Youtube i wpisując „Nasza Klasa Pana Łukasza”. 

Tagi: SP 353, szkoła podstawowa nr 353, projekt, innowacje pedagogiczne, Unia Europejska w kadrze


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 25 października 2018

"Usłyszeć poezję" - premierowy wieczór audiobooka z poezją Zygmunta Jana Rumla

Czwartek, 25 października 2018

XI Integracyjny Bal Seniora i „Koszałki Opałki” 2018!

Środa, 31 października 2018

Dołącz do Akademii Strachów!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń