WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Projekty i innowacje w SP 353

Łukasz Trawczyński, Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej   |  4 grudnia 2017

Projekty i innowacje w SP 353

„Unia Europejska w kadrze” to nowatorski projekt Warszawskiego Projektu Edukacji Kulturalnej, który został zrealizowany w zeszłym semestrze przez obecną klasę 2c pod kierunkiem pana Łukasza Trawczyńskiego. Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie świadomości przynależenia do Europy, a także wytłumaczenie najmłodszym, co to tak naprawdę jest i oznacza. Jak się okazuje, treści związane z Europą na poziomie edukacji wczesnoszkolnej są w większości mało rozumiane przez uczniów, stąd też powstał taki pomysł. Projekt oparty był na metodzie „Green Screen”, czyli nagrywaniu uczniów na tle zielonej płachty, na którą później w odpowiednim programie do edycji video można było wstawić różne zdjęcia lub filmiki. Całość nagrań wyszła dość nowatorsko, a każdy z uczniów bez względu na predyspozycje mógł wcielić się w lektora, który opowiadał o wybranym państwie Unii. Uczniowie bez problemu opowiadali o jej instytucjach, walucie, Brexicie, a także charakteryzowali państwa, mówiąc o ich kulturze, zabytkach, ciekawostkach lub kulinariach.

Innowacje pedagogiczne wdrażane do szkół nie są zjawiskiem nowym, bowiem coraz więcej nauczycieli sięga po różne ciekawe pomysły, aby przekazać tę samą wiedzę w nowatorski i bardziej przyjazny dla ucznia sposób. Z racji tego, że w naszej klasie na przestrzeni ostatniego roku dużo się działo pod względem filmowym, postanowiłem program wychowawczy wzbogacić o szerszy zasób zagadnień związanych z edukacją filmową, muzyczną i artystyczną. W ten oto sposób powstał autorski projekt edukacji filmowej, dzięki któremu uczniowie będą zdobywać wiedzę z zakresu tworzenia teledysków, nagrań szkolnych, przyswajając sobie przy tym terminologię związaną ze światem filmów. Przed nami wiele produkcji - tych zwykłych, ale również i takich, które będą wymagały większego zaangażowania. Pod koniec tego roku zwieńczeniem naszych pełnych pasji działań będzie wyjazd do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych celem nagrania teledysku do piosenki Czerwonych Gitar „Kwiaty we włosach”. Wszystkie nasze dokonania mogą Państwo śledzić na stronie szkoły www.sp353.pl lub bezpośrednio odwiedzając nasz klasowy kanał Youtube i wpisując „Nasza Klasa Pana Łukasza”. 

Tagi: SP 353, szkoła podstawowa nr 353, projekt, innowacje pedagogiczne, Unia Europejska w kadrze


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 24 stycznia 2018

Przedstawienie dla dzieci "Smerfowe opowieści - Zaczarowany medalion"

Piątek, 26 stycznia 2018

Spotkanie w 74 rocznicę walki AK w Radości w 1944 r.

Sobota, 27 stycznia 2018

Monodram muzyczny "Ciao Ciao Bambina"

Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń