WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Integracja kl. VII SP 385

Marta Milczarek polonistka w SP 385 przy ul. Klimatycznej  |  5 grudnia 2017

Tegoroczna edycja wyjazdu integracyjnego była wyjątkowa - po raz pierwszy w historii szkoły do Lidzbarka wybrali się uczniowie kl. 7. Uczestnicy przez 3 dni poznawali się podczas zabaw, wspólnych posiłków, konkursów i spacerów. Atmosfera miejsca dobrze wpływała na nastroje. Zyskaliśmy możliwość zapomnienia choć na chwilę o codziennych obowiązkach, odłożenia telefonów i porozmawiania bez pośpiechu. Warunki szkolne nie zawsze pozwalają na pogłębienie relacji między uczniami a wychowawcami, tu naprawdę mogliśmy się „usłyszeć”, a dzieci przekonały się, że zawsze mogą liczyć na swoich nauczycieli.

Wspólnie spędzony czas pomógł uczniom nawiązać nowe przyjaźnie, ale i odkryć samych siebie. Dla każdej klasy przygotowano zajęcia z doradztwa zawodowego, aby młodzież mogła lepiej poznać swoje predyspozycje i umiejętności. Wyniki testów niekiedy dawały sporo do myślenia.

Nie zabrakło zdrowej rywalizacji i pieczonej kiełbaski na ognisku. Wuefiści przeprowadzili liczne gry sportowe, a uczniowie dzielnie walczyli o pierwsze miejsce. Śmiechu było co nie miara, zwłaszcza gdy do wyścigu wszyscy stanęli… w workach. Jak wychowawcy dopingowali podopiecznych, świadczyły ich zdarte gardła. Po porządnym wysiłku fizycznym przyszedł czas na ciepły posiłek. Zanim jednak na kije nabito kiełbaski, uczniowie i wychowawcy w krótkich wystąpieniach zaprezentowali swoją klasę. Śpiew, taniec, popis umiejętności aktorskich i plastycznych – wszystko to na jednej scenie w ciągu kilku minut. Sprawdzian z kreatywności zdany na piątkę z plusem.

Ostatnim etapem było zwiedzanie twierdzy Modlin - gratka dla fanów historii i militariów. Ci zaś, którzy woleli oglądać piękne krajobrazy, mieli okazję nacieszyć oko malowniczą panoramą Wisły i Narwi. Bystrzejsi obserwatorzy dostrzegli w oddali Pałac Kultury i najwyższe warszawskie biurowce. Wtedy oprócz zachwytu widokami, pojawiała się tęsknota za domem. Szybkie zejście w dół, zbiórka i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Ilość pozytywnych emocji, które nie opadały jeszcze przez długi czas po powrocie, i lawina pytań o następną wycieczkę nie pozostawiły wątpliwości – Lidzbark 2017 to udane przedsięwzięcie.

Tagi: SP 385, szkoła podstawowa nr 385, wyjazd integracyjny, integracja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 21 kwietnia 2018

Wawerski Dzień Motocyklowy

Sobota, 21 kwietnia 2018

Olga Bończyk w ODT ,,Pogodna

Sobota, 21 kwietnia 2018

Wyprzedaż Garażowa w „Szopie Dobrych Pomysłów”.

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń