WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 22 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

Integracja kl. VII SP 385

Marta Milczarek polonistka w SP 385 przy ul. Klimatycznej  |  5 grudnia 2017

Tegoroczna edycja wyjazdu integracyjnego była wyjątkowa - po raz pierwszy w historii szkoły do Lidzbarka wybrali się uczniowie kl. 7. Uczestnicy przez 3 dni poznawali się podczas zabaw, wspólnych posiłków, konkursów i spacerów. Atmosfera miejsca dobrze wpływała na nastroje. Zyskaliśmy możliwość zapomnienia choć na chwilę o codziennych obowiązkach, odłożenia telefonów i porozmawiania bez pośpiechu. Warunki szkolne nie zawsze pozwalają na pogłębienie relacji między uczniami a wychowawcami, tu naprawdę mogliśmy się „usłyszeć”, a dzieci przekonały się, że zawsze mogą liczyć na swoich nauczycieli.

Wspólnie spędzony czas pomógł uczniom nawiązać nowe przyjaźnie, ale i odkryć samych siebie. Dla każdej klasy przygotowano zajęcia z doradztwa zawodowego, aby młodzież mogła lepiej poznać swoje predyspozycje i umiejętności. Wyniki testów niekiedy dawały sporo do myślenia.

Nie zabrakło zdrowej rywalizacji i pieczonej kiełbaski na ognisku. Wuefiści przeprowadzili liczne gry sportowe, a uczniowie dzielnie walczyli o pierwsze miejsce. Śmiechu było co nie miara, zwłaszcza gdy do wyścigu wszyscy stanęli… w workach. Jak wychowawcy dopingowali podopiecznych, świadczyły ich zdarte gardła. Po porządnym wysiłku fizycznym przyszedł czas na ciepły posiłek. Zanim jednak na kije nabito kiełbaski, uczniowie i wychowawcy w krótkich wystąpieniach zaprezentowali swoją klasę. Śpiew, taniec, popis umiejętności aktorskich i plastycznych – wszystko to na jednej scenie w ciągu kilku minut. Sprawdzian z kreatywności zdany na piątkę z plusem.

Ostatnim etapem było zwiedzanie twierdzy Modlin - gratka dla fanów historii i militariów. Ci zaś, którzy woleli oglądać piękne krajobrazy, mieli okazję nacieszyć oko malowniczą panoramą Wisły i Narwi. Bystrzejsi obserwatorzy dostrzegli w oddali Pałac Kultury i najwyższe warszawskie biurowce. Wtedy oprócz zachwytu widokami, pojawiała się tęsknota za domem. Szybkie zejście w dół, zbiórka i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Ilość pozytywnych emocji, które nie opadały jeszcze przez długi czas po powrocie, i lawina pytań o następną wycieczkę nie pozostawiły wątpliwości – Lidzbark 2017 to udane przedsięwzięcie.

Tagi: SP 385, szkoła podstawowa nr 385, wyjazd integracyjny, integracja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 25 października 2018

"Usłyszeć poezję" - premierowy wieczór audiobooka z poezją Zygmunta Jana Rumla

Czwartek, 25 października 2018

XI Integracyjny Bal Seniora i „Koszałki Opałki” 2018!

Środa, 31 października 2018

Dołącz do Akademii Strachów!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń