WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Europejski Dzień Języków w Bułhaku

Zespół Językowy SSP 12 im. E. Bułhaka  |  7 grudnia 2017

Europejski Dzień Języków w Bułhaku

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września.Wydarzenie to zwraca uwagę na bogactwo języków w Europie i jest świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, wspiera naukę języków obcych, ale też promuje różnorodność językową i kulturową.

Tegoroczny Europejski Dzień Języków obchodzony w Bułhaku przybrał formę festiwalu postaci z bajek europejskich, a szkoła zamieniła się w baśniowo-bajkową krainę, w której można było spotkać znane postaci z europejskich opowiadań bajkowych. W krainach bajkowych odbywały się prezentacje, prelekcje oraz ciekawostki dotyczące poszczególnych krajów, języków oraz bajkowych bohaterów. Można było delektować się smakami kuchni regionalnej.

Bajkowo-baśniowa konwencja umożliwiła zapoznanie się z przesłaniami oraz prawdami życiowymi, zawartymi w poszczególnych bajkach, uwrażliwiała na los innych, uczyła tolerancji, ale przede wszystkim działała na wyobraźnię. W Krainie Smerfów przechadzały się wykreowane przez belgijskiego rysownika niebieskie stworzonka, a tuż obok spotkać można było najsilniejszą dziewczynkę na świecie: Pippi Pończoszankę. W ojczyźnie Hansa Christiana Andersena można było odnaleźć magię baśni, przegryzając kruche duńskie ciasteczka. W krainie angielskiej uwagę przykuł dobry, miły i grzeczny Miś Paddington. Włochy to przegląd wielu znanych budowli, takich jak Krzywa Wieża w Pizie. Francja przywitała subtelnym tańcem Śpiącej Królewny. Na stacji niemieckiej przechadzał się Czerwony Kapturek, z koszykiem pełnym łakoci. W Hiszpanii obejrzeliśmy bajkę o zarozumiałej myszce i jej wielu konkurentach. Rosja przybliżyła nam dzieło „Dziadka do orzechów”, które ukazuje walkę dobra ze złem oraz pewność, że dobro zwycięża. To tylko niektóre z licznych atrakcji tego dnia.

Poprzez organizowanie Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków pomaga nam zrozumieć i przekroczyć różnice kulturowe, przynosi wiele korzyści zarówno młodym, jak i starszym obywatelom. W czasach, kiedy cały świat stoi przed nami otworem, znajomość języków otwiera nam wiele drzwi, ułatwia komunikację i często też codzienne życie.

Tagi: SSP 12 im. E. Bułhaka, dzień języków, nauka języków, języki obce, bułhak, ssp 12


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 21 kwietnia 2018

Wawerski Dzień Motocyklowy

Sobota, 21 kwietnia 2018

Olga Bończyk w ODT ,,Pogodna

Sobota, 21 kwietnia 2018

Wyprzedaż Garażowa w „Szopie Dobrych Pomysłów”.

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń