WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 2 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Halszka, Helena, Radosław

Europejski Dzień Języków w Bułhaku

Zespół Językowy SSP 12 im. E. Bułhaka  |  7 grudnia 2017

Europejski Dzień Języków w Bułhaku

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września.Wydarzenie to zwraca uwagę na bogactwo języków w Europie i jest świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, wspiera naukę języków obcych, ale też promuje różnorodność językową i kulturową.

Tegoroczny Europejski Dzień Języków obchodzony w Bułhaku przybrał formę festiwalu postaci z bajek europejskich, a szkoła zamieniła się w baśniowo-bajkową krainę, w której można było spotkać znane postaci z europejskich opowiadań bajkowych. W krainach bajkowych odbywały się prezentacje, prelekcje oraz ciekawostki dotyczące poszczególnych krajów, języków oraz bajkowych bohaterów. Można było delektować się smakami kuchni regionalnej.

Bajkowo-baśniowa konwencja umożliwiła zapoznanie się z przesłaniami oraz prawdami życiowymi, zawartymi w poszczególnych bajkach, uwrażliwiała na los innych, uczyła tolerancji, ale przede wszystkim działała na wyobraźnię. W Krainie Smerfów przechadzały się wykreowane przez belgijskiego rysownika niebieskie stworzonka, a tuż obok spotkać można było najsilniejszą dziewczynkę na świecie: Pippi Pończoszankę. W ojczyźnie Hansa Christiana Andersena można było odnaleźć magię baśni, przegryzając kruche duńskie ciasteczka. W krainie angielskiej uwagę przykuł dobry, miły i grzeczny Miś Paddington. Włochy to przegląd wielu znanych budowli, takich jak Krzywa Wieża w Pizie. Francja przywitała subtelnym tańcem Śpiącej Królewny. Na stacji niemieckiej przechadzał się Czerwony Kapturek, z koszykiem pełnym łakoci. W Hiszpanii obejrzeliśmy bajkę o zarozumiałej myszce i jej wielu konkurentach. Rosja przybliżyła nam dzieło „Dziadka do orzechów”, które ukazuje walkę dobra ze złem oraz pewność, że dobro zwycięża. To tylko niektóre z licznych atrakcji tego dnia.

Poprzez organizowanie Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków pomaga nam zrozumieć i przekroczyć różnice kulturowe, przynosi wiele korzyści zarówno młodym, jak i starszym obywatelom. W czasach, kiedy cały świat stoi przed nami otworem, znajomość języków otwiera nam wiele drzwi, ułatwia komunikację i często też codzienne życie.

Tagi: SSP 12 im. E. Bułhaka, dzień języków, nauka języków, języki obce, bułhak, ssp 12


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


18 stycznia - 3 marca 2021

Jaki plan miejscowy dla rejonu ul. Krupniczej? Wyłożenie planu do publicznego wglądu

25 lutego - 8 marca 2021

Najlepsza architektura. Konkurs dla wszystkich

Wtorek, 2 marca 2021

1% dla Wawra

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń