WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 11 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Przygody Skrzata Miłosława i Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w SP 173

Lucyna Kryszyńska – Koordynator doradztwa zawodowego, Beata Sowińska – nauczyciel języka angielskiego w SP 173   |  20 grudnia 2017

„To jest skrzat Miłosław, dla przyjaciół – Miłek. Miłosław właśnie obudził się z bardzo długiego snu. Nasz skrzat zasnął w 1600 roku, gdy Polska i Litwa były jednym państwem. Teraz nie może się nadziwić jak bardzo zmienił się świat wokół niego” tak rozpoczyna się cykl opowiadań o przygodach małego skrzata Miłka. Tworzą go uczniowie Szkoły Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich we współpracy z Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie. Projekt trwa od r. szk. 2016/2017 i ma na celu zapoznanie uczniów z kulturą, zabytkami oraz interesującymi miejscami w Polsce i na Litwie. Uczniowie tworzą opowiadania opisujące przygody skrzata w ciekawych miejscach w swoich krajach, wykonują do nich ilustracje i drogą elektroniczną dzielą się efektami swojej pracy. Do tej pory Miłosław odwiedził już mnóstwo ciekawych miejsc takich jak kopalnia w Wieliczce, Roztoczański Park Narodowy, Kowno czy Ostra Brama w Wilnie. Zwieńczeniem projektu będzie publikacja książeczki zawierającej wszystkie przygody Miłka w Polsce i na Litwie zilustrowana rysunkami wykonanymi przez uczniów.       

                                                                    

Czy warto być przedsiębiorczym, mieć własną firmę, pomagać innym? 


W dniach 13.11-18.11.2017 r. w SP 173 zostały zorganizowane warsztaty pt. „ Już dziś zaplanuj swoją przyszłość” dla uczniów klas VI i VII. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ponadnarodowe wsparcie i tworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych i ukazanie przedsiębiorczości jako bardzo ważnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego. Nasi uczniowie podczas warsztatów stworzyli definicję przedsiębiorczości. Użyli wyobraźni podczas opracowania biznesowego planu swojej wymarzonej firmy. W naszej szkole powstały firmy: sprzedaży sprzętu elektronicznego, szycia modnych ubrań,  sprzedaży ciast, ciasteczek, galaretki, projektów modowych, budowy domów, pomocy kosmitom, firma pogrzebowa, wyciskania soków… Wszystkie projekty firm bardzo nam się podobały, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą rynku.

Tagi: SP 173, skrzat Miłek, Przygody Skrzata Miłosława, Światowy Tydzień Przedsiębiorczośc


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 11 grudnia 2018

Planowane wyłączenia prądu

Środa, 12 grudnia 2018

III sesja Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

Środa, 12 grudnia 2018

Razem rozwijamy transport publiczny

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń