WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 5 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Adrian, Fryderyk, Oliwia

X Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

SP 216   |  11 grudnia 2017

X Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

W dniu 9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 odbyło się X Wawerskie Forum Edukacyjne. Organizatorem była Pani Anna Wiśniewska - wicedyrektor szkoły. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało:

Jak wspierać dzieci w zdobywaniu wiedzy

i rozwijaniu zainteresowań? – dobre praktyki

w pracy z dziećmi młodszymi

Adresatami Forum byli nauczyciele klas I–III, oddziałów przedszkolnych, świetlic szkolnych i pedagodzy specjalni z warszawskich placówek oświatowych. Przybyłych Gości powitała Pani Dyrektor Bogumiła Rudnicka.

Część wspólną dla wszystkich uczestników, z okazji jubileuszowego Forum, poprowadziła organizatorka przedsięwzięcia, wspominając poprzednie lata i wspólne spotkania.

Później zaproszono nauczycieli do wzięcia udziału w jednym z proponowanych warsztatów metodycznych. Po przerwie kawowej, co było jubileuszową niespodzianką dla każdego uczestnika, nastąpiło losowanie. Każdemu nauczycielowi los szczęścia podarował możliwość uczestniczenia w kolejnych warsztatach metodycznych.

Pani Grażyna Duszyńska poprowadziła zajęcia Literatura motorem do pobudzania wyobraźni dzieci. Kolejne warsztaty metodyczne to Tańce z różnych stron świata prowadzone przez Panią Ewę Kosiorek. W czasie zajęć Eko plastyka prowadzonych przez Panią Elizę Trzepizur powstały małe dzieła sztuki z papierowych talerzy. Zajęcia prowadzone przez Panią Elżbietę Konopacką to Zgrany uczeń i przedszkolak - zabawy stymulujące rozwój sensomotoryczny.

Były też zajęcia matematyczne. Pani Eugenia Mathea zajęła się Starymi i nowymi pomysłami na rozwijanie wyobraźni geometrycznej dzieci. Pani Katarzyna Pilczuk-Pawłowska przekonywała nauczycieli, iż Nie taki diabeł straszny, czyli matematyka w lekkostrawnej formie.

Warsztaty metodyczne Gry na każdą okazję – uczymy się bawiąc poprowadziła Pani Małgorzata Korchowiec. Pani Katarzyna Matyjaszek poprowadziła warsztaty Gry i zabawy ruchowe poza salą gimnastyczną - rozwijanie zainteresowań i pasji sportowych dzieci.

W X Wawerskim Forum Edukacyjnym uczestniczyło 95 nauczycieli z warszawskich przedszkoli i szkół podstawowych. Z okazji jubileuszowego forum każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy długopis. Nauczyciele byli zadowoleni z udziału w takiej formie doskonalenia zawodowego. Wysoko ocenili organizację całego przedsięwzięcia oraz możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Wawerskim Forum Edukacyjnym zorganizowanym w gościnnych progach SP 216.

Tagi: SP 216, X Wawerskie Forum Edukacyjne, forum edukacyjne, edukacja, warsztaty


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń