WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych w SP 353 im. „Wielkich Odkrywców”

Nauczyciele bibliotekarze z SP nr 353  |  5 grudnia 2017

Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych w SP 353 im. „Wielkich Odkrywców”

Tradycyjnie w naszej szkole w październiku obchodzimy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W roku szkolnym 2017/2018 Koło Przyjaciół Biblioteki zaproponowało wiele działań. Niektóre z nich są kontynuacją form sprawdzonych w poprzednich latach, inne są nowe.

Do działań z tradycją należy konkurs wiedzy o języku polskim, książce i bibliotece, czyli Maraton Biblioteczny. Co roku spora grupa uczniów rywalizuje o miano mistrza wiedzy o książce i języku polskim. Jest to ciekawy sposób zachęcenia młodzieży do zajrzenia między biblioteczne półki, sięgnięcia po pozycje lekturowe wcześniej nieznane.

Każdego roku w ramach Miesiąca…  staramy się zorganizować spotkanie autorskie. Tym razem udało nam się wpisać w realizację założeń projektu „Szkoła wartości” i zaprosić na „Lekcje z…” Halusię (czyli Panią Halinę Stańczak-Kryskę ),bohaterkę książki „Fajna ferajna” Moniki Kowaleczko-Szumowskiej i świadka okupacji Warszawy podczas II Wojny Światowej, w tym Powstania Warszawskiego. Było to nie tylko spotkanie z lekcją historii, ale także z pięknem i kulturą języka polskiego.

W tym roku wzbogaciliśmy obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych o działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mile widziane są tu akcje promujące nowości z księgarskiego rynku. W naszej szkole zapoznajemy uczniów z nowo nabytymi lekturami podczas zajęć czytelniczych prowadzonych w ramach projektu „Czytam. Daję słowo. 7 minut”. Realizujemy je z dziećmi ze świetlicy, uczniami przebywającymi w czytelni i podczas zastępstw i opieki nad uczniami. Towarzyszą im zadania rozwijające kreatywność dzieci, pozwalające na wyrażanie własnego odbioru poznawanych treści.

W Miesiącu Bibliotek staramy się także prowadzić akcje promujące czytelnictwo. Najlepszą formą promocji nowych tytułów są organizowane wystawy, które zawsze zwracają uwagę młodych czytelników i intrygują nowymi treściami. Szczególną popularnością cieszą  się wszelkie  serie, zarówno książek obyczajowych, jak i fantastycznych.

 Szkolna biblioteka włącza się do realizacji działań hasła edukacyjnego. W tym roku szkolnym obraliśmy za patrona Fryderyka Chopina, a pracować będziemy hasłem „Gdzie brak słów, tam mówi muzyka” cytat Hansa Christiana Andersena. Do działań biblioteki zaproponowaliśmy:

  1. Podjęcie działań w międzynarodowym projekcie polsko-irlandzkim „Nasza Przyjaźń” –kontynuujemy pracę nad opowiadaniami o przygodach rycerzyka Broszka i konika Groszka „Wędrówki szlakiem Chopina”.
  2. Przeprowadzenie szkolnego konkursu literacko-plastycznego „Tak widzę muzykę Chopina”.
  1. Przygotowanie gazetki ściennej w bibliotece „Fryderyk Chopin i jego muzyka w wierszach”.
  2. Prace nad stworzeniem ruchomej wystawy „W świecie muzyki Chopina”.
  3. Przygotowanie bibliotecznego konkursu-zabawy o Fryderyku Chopinie (życie i twórczość) na Tydzień Patrona (19. 02. -23. 02. 18).
  4. Przygotowanie wieczoru rodzinnego w ramach akcji „Książka łączy pokolenia”- „Spotkania z Fryderykiem”, grudzień/styczeń.

      Biblioteka podejmuje także działania na rzecz promocji szkoły. - organizacja spotkań czytelniczych, m.in. dla przedszkolaków  z „Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele „Co to jest przyjaźń” – zabawy z książką „Szary domek”, Katarzyny Szestak i tworzenie kart teatrzyku Kamishibai „Jak to z przyjaźnią było”, czy spotkania czytelnicze w Szkole Podstawowej nr 261 i 169 w Wilanowie – warsztaty literackie „Dla Niepodległej”.

Tagi: Miesiąc bibliotek, biblioteka, książki, sp 353


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 24 stycznia 2018

Przedstawienie dla dzieci "Smerfowe opowieści - Zaczarowany medalion"

Piątek, 26 stycznia 2018

Spotkanie w 74 rocznicę walki AK w Radości w 1944 r.

Sobota, 27 stycznia 2018

Monodram muzyczny "Ciao Ciao Bambina"

Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń