WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 lipca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych w SP 353 im. „Wielkich Odkrywców”

Nauczyciele bibliotekarze z SP nr 353  |  5 grudnia 2017

Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych w SP 353 im. „Wielkich Odkrywców”

Tradycyjnie w naszej szkole w październiku obchodzimy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W roku szkolnym 2017/2018 Koło Przyjaciół Biblioteki zaproponowało wiele działań. Niektóre z nich są kontynuacją form sprawdzonych w poprzednich latach, inne są nowe.

Do działań z tradycją należy konkurs wiedzy o języku polskim, książce i bibliotece, czyli Maraton Biblioteczny. Co roku spora grupa uczniów rywalizuje o miano mistrza wiedzy o książce i języku polskim. Jest to ciekawy sposób zachęcenia młodzieży do zajrzenia między biblioteczne półki, sięgnięcia po pozycje lekturowe wcześniej nieznane.

Każdego roku w ramach Miesiąca…  staramy się zorganizować spotkanie autorskie. Tym razem udało nam się wpisać w realizację założeń projektu „Szkoła wartości” i zaprosić na „Lekcje z…” Halusię (czyli Panią Halinę Stańczak-Kryskę ),bohaterkę książki „Fajna ferajna” Moniki Kowaleczko-Szumowskiej i świadka okupacji Warszawy podczas II Wojny Światowej, w tym Powstania Warszawskiego. Było to nie tylko spotkanie z lekcją historii, ale także z pięknem i kulturą języka polskiego.

W tym roku wzbogaciliśmy obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych o działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mile widziane są tu akcje promujące nowości z księgarskiego rynku. W naszej szkole zapoznajemy uczniów z nowo nabytymi lekturami podczas zajęć czytelniczych prowadzonych w ramach projektu „Czytam. Daję słowo. 7 minut”. Realizujemy je z dziećmi ze świetlicy, uczniami przebywającymi w czytelni i podczas zastępstw i opieki nad uczniami. Towarzyszą im zadania rozwijające kreatywność dzieci, pozwalające na wyrażanie własnego odbioru poznawanych treści.

W Miesiącu Bibliotek staramy się także prowadzić akcje promujące czytelnictwo. Najlepszą formą promocji nowych tytułów są organizowane wystawy, które zawsze zwracają uwagę młodych czytelników i intrygują nowymi treściami. Szczególną popularnością cieszą  się wszelkie  serie, zarówno książek obyczajowych, jak i fantastycznych.

 Szkolna biblioteka włącza się do realizacji działań hasła edukacyjnego. W tym roku szkolnym obraliśmy za patrona Fryderyka Chopina, a pracować będziemy hasłem „Gdzie brak słów, tam mówi muzyka” cytat Hansa Christiana Andersena. Do działań biblioteki zaproponowaliśmy:

  1. Podjęcie działań w międzynarodowym projekcie polsko-irlandzkim „Nasza Przyjaźń” –kontynuujemy pracę nad opowiadaniami o przygodach rycerzyka Broszka i konika Groszka „Wędrówki szlakiem Chopina”.
  2. Przeprowadzenie szkolnego konkursu literacko-plastycznego „Tak widzę muzykę Chopina”.
  1. Przygotowanie gazetki ściennej w bibliotece „Fryderyk Chopin i jego muzyka w wierszach”.
  2. Prace nad stworzeniem ruchomej wystawy „W świecie muzyki Chopina”.
  3. Przygotowanie bibliotecznego konkursu-zabawy o Fryderyku Chopinie (życie i twórczość) na Tydzień Patrona (19. 02. -23. 02. 18).
  4. Przygotowanie wieczoru rodzinnego w ramach akcji „Książka łączy pokolenia”- „Spotkania z Fryderykiem”, grudzień/styczeń.

      Biblioteka podejmuje także działania na rzecz promocji szkoły. - organizacja spotkań czytelniczych, m.in. dla przedszkolaków  z „Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele „Co to jest przyjaźń” – zabawy z książką „Szary domek”, Katarzyny Szestak i tworzenie kart teatrzyku Kamishibai „Jak to z przyjaźnią było”, czy spotkania czytelnicze w Szkole Podstawowej nr 261 i 169 w Wilanowie – warsztaty literackie „Dla Niepodległej”.

Tagi: Miesiąc bibliotek, biblioteka, książki, sp 353


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń