WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 15 lutego 2019 r.
Imieniny obchodzą: Jowita, Faustyna, Józef

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba" w Przedszkolu nr 259 "Leśna Bajka"

Dyrektor oraz Nauczyciele z Przedszkola nr 259   |  3 listopada 2017

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba" w Przedszkolu nr 259 "Leśna Bajka"

Oferta edukacyjna dla dzieci w naszej dzielnicy jest bardzo bogata. Rodzice mają ogromny wybór miejsc, w których mogą spędzać czas ich dzieci. Okazuje się jednak, że potrzeby rodziców i dzieci stają się coraz większe. Korzystając z możliwości, jakie daje Budżet Partycypacyjny realizowany w Dzielnicy Wesoła, postanowiliśmy zaproponować cykl zajęć dla maluszków i ich rodziców.

Akademia Szkraba to cykl ogólnorozwojowych spotkań dla dzieci w wieku 1,5 – 3 lat wraz z opiekunami, działający od maja do końca listopada 2017 r. w Przedszkolu nr 259 „Leśna Bajka”. – ,,Akademia Szkraba, to świetny pomysł na rozpoczęcie rodzinnego weekendu. Dzięki zajęciom, odbywającym się w przedszkolu córka oswoiła się z miejscem oraz Paniami. Nauczyła się, że jest czas na zabawę i wspólne zajęcia, a wszystko to sygnalizowane jest odpowiednią melodią. Najbardziej lubimy zabawy plastyczne. Dla córki to czas artystycznych wyzwań, a dla nas rodziców, moment czerpania inspiracji do wspólnych zabaw domowych. – tak opisuje inicjatywę mama Ani - Pani Dorota. Natomiast inny uczestnik zajęć Pan Daniel - tata Julity - mówi o projekcie następująco – ,,Spotkania pięknie przygotowują dzieci do zajęć w przedszkolu. Rozwijają zdolności manualne, pobudzają zmysły”.

Akademię Szkraba prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy proponują różnorodne formy aktywności, korzystając z elementów takich metod jak: Ruch Rozwijający W. Sherborne, metoda P. Dennisona, Integracja sensoryczna, Logorytmika, Pedagogika Zabawy, Metoda Dobrego Startu, Metoda M. Montessori oraz innych. Dzieci mają możliwość nauki prostych piosenek i rymowanek, mogą zapoznać się z zasadami panującymi w grupie, a ponadto poszerzać nowe znajomości i rozwijać samodzielność. Ponadto spotkania umożliwiają rodzicom obserwację dziecka na tle grupy rówieśniczej oraz stwarzają możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami. – ,,Akademia Szkraba dała mojemu synowi poczucie bezpieczeństwa. Nowe mury i miłe Panie w przedszkolu stały się znajome i przyjazne. Dzięki temu Michał czuje się tutaj swobodnie i wesoło, prawie jak w domu”. – mówi o projekcie Pani Ilona – mama Michała.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i naukę.

Tagi: Przedszkole Leśna Bajka, przedszkole, leśna bajka, akademia szkraba


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Luty 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 15 lutego 2019

Wyróżnienia Burmistrza Dzielnicy Wesoła

Sobota, 16 lutego 2019

Wieści z SP 173

Sobota, 16 lutego 2019

O krok od Antyku - Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń