WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 25 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba" w Przedszkolu nr 259 "Leśna Bajka"

Dyrektor oraz Nauczyciele z Przedszkola nr 259   |  3 listopada 2017

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba" w Przedszkolu nr 259 "Leśna Bajka"

Oferta edukacyjna dla dzieci w naszej dzielnicy jest bardzo bogata. Rodzice mają ogromny wybór miejsc, w których mogą spędzać czas ich dzieci. Okazuje się jednak, że potrzeby rodziców i dzieci stają się coraz większe. Korzystając z możliwości, jakie daje Budżet Partycypacyjny realizowany w Dzielnicy Wesoła, postanowiliśmy zaproponować cykl zajęć dla maluszków i ich rodziców.

Akademia Szkraba to cykl ogólnorozwojowych spotkań dla dzieci w wieku 1,5 – 3 lat wraz z opiekunami, działający od maja do końca listopada 2017 r. w Przedszkolu nr 259 „Leśna Bajka”. – ,,Akademia Szkraba, to świetny pomysł na rozpoczęcie rodzinnego weekendu. Dzięki zajęciom, odbywającym się w przedszkolu córka oswoiła się z miejscem oraz Paniami. Nauczyła się, że jest czas na zabawę i wspólne zajęcia, a wszystko to sygnalizowane jest odpowiednią melodią. Najbardziej lubimy zabawy plastyczne. Dla córki to czas artystycznych wyzwań, a dla nas rodziców, moment czerpania inspiracji do wspólnych zabaw domowych. – tak opisuje inicjatywę mama Ani - Pani Dorota. Natomiast inny uczestnik zajęć Pan Daniel - tata Julity - mówi o projekcie następująco – ,,Spotkania pięknie przygotowują dzieci do zajęć w przedszkolu. Rozwijają zdolności manualne, pobudzają zmysły”.

Akademię Szkraba prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy proponują różnorodne formy aktywności, korzystając z elementów takich metod jak: Ruch Rozwijający W. Sherborne, metoda P. Dennisona, Integracja sensoryczna, Logorytmika, Pedagogika Zabawy, Metoda Dobrego Startu, Metoda M. Montessori oraz innych. Dzieci mają możliwość nauki prostych piosenek i rymowanek, mogą zapoznać się z zasadami panującymi w grupie, a ponadto poszerzać nowe znajomości i rozwijać samodzielność. Ponadto spotkania umożliwiają rodzicom obserwację dziecka na tle grupy rówieśniczej oraz stwarzają możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami. – ,,Akademia Szkraba dała mojemu synowi poczucie bezpieczeństwa. Nowe mury i miłe Panie w przedszkolu stały się znajome i przyjazne. Dzięki temu Michał czuje się tutaj swobodnie i wesoło, prawie jak w domu”. – mówi o projekcie Pani Ilona – mama Michała.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i naukę.

Tagi: Przedszkole Leśna Bajka, przedszkole, leśna bajka, akademia szkraba


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń