WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 20 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba" w Przedszkolu nr 259 "Leśna Bajka"

Dyrektor oraz Nauczyciele z Przedszkola nr 259   |  3 listopada 2017

Wesoła nauka i zabawa w "Akademii Szkraba" w Przedszkolu nr 259 "Leśna Bajka"

Oferta edukacyjna dla dzieci w naszej dzielnicy jest bardzo bogata. Rodzice mają ogromny wybór miejsc, w których mogą spędzać czas ich dzieci. Okazuje się jednak, że potrzeby rodziców i dzieci stają się coraz większe. Korzystając z możliwości, jakie daje Budżet Partycypacyjny realizowany w Dzielnicy Wesoła, postanowiliśmy zaproponować cykl zajęć dla maluszków i ich rodziców.

Akademia Szkraba to cykl ogólnorozwojowych spotkań dla dzieci w wieku 1,5 – 3 lat wraz z opiekunami, działający od maja do końca listopada 2017 r. w Przedszkolu nr 259 „Leśna Bajka”. – ,,Akademia Szkraba, to świetny pomysł na rozpoczęcie rodzinnego weekendu. Dzięki zajęciom, odbywającym się w przedszkolu córka oswoiła się z miejscem oraz Paniami. Nauczyła się, że jest czas na zabawę i wspólne zajęcia, a wszystko to sygnalizowane jest odpowiednią melodią. Najbardziej lubimy zabawy plastyczne. Dla córki to czas artystycznych wyzwań, a dla nas rodziców, moment czerpania inspiracji do wspólnych zabaw domowych. – tak opisuje inicjatywę mama Ani - Pani Dorota. Natomiast inny uczestnik zajęć Pan Daniel - tata Julity - mówi o projekcie następująco – ,,Spotkania pięknie przygotowują dzieci do zajęć w przedszkolu. Rozwijają zdolności manualne, pobudzają zmysły”.

Akademię Szkraba prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy proponują różnorodne formy aktywności, korzystając z elementów takich metod jak: Ruch Rozwijający W. Sherborne, metoda P. Dennisona, Integracja sensoryczna, Logorytmika, Pedagogika Zabawy, Metoda Dobrego Startu, Metoda M. Montessori oraz innych. Dzieci mają możliwość nauki prostych piosenek i rymowanek, mogą zapoznać się z zasadami panującymi w grupie, a ponadto poszerzać nowe znajomości i rozwijać samodzielność. Ponadto spotkania umożliwiają rodzicom obserwację dziecka na tle grupy rówieśniczej oraz stwarzają możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami. – ,,Akademia Szkraba dała mojemu synowi poczucie bezpieczeństwa. Nowe mury i miłe Panie w przedszkolu stały się znajome i przyjazne. Dzięki temu Michał czuje się tutaj swobodnie i wesoło, prawie jak w domu”. – mówi o projekcie Pani Ilona – mama Michała.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i naukę.

Tagi: Przedszkole Leśna Bajka, przedszkole, leśna bajka, akademia szkraba


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń