WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Złota polska jesień w SP 172

SP 172  |  3 listopada 2017

Złota polska jesień w SP 172

Korzystając z pięknych i słonecznych, jesiennych dni, wiele klas wyszło poza szkolne mury i wzięło udział w ciekawych zajęciach w terenie. Uczniowie klas 1ab byli na wycieczce w pobliskim Lesie Sobieskiego. Wycieczkę prowadził leśnik. Dzieci oglądały różne gatunki drzew, uczyły się rozpoznawać drzewa po wyglądzie liści i kory. Usłyszały wiele ciekawostek o zwierzętach zamieszkujących pobliskie lasy. Klasy 4-5 oraz IIB gimnazjum uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych w Wilanowie. Uczniowie pogłębili swoje wiadomości o skrobi, białkach i drożdżach. W czasie przeprowadzonych na warsztatach doświadczeń udowodnili też, że drożdże nie zawsze powodują szybkie rośnięcie ciasta. Klasy 3 bc wzięły udział w lekcji ,,Zielona wyprawa w świat parkowej przyrody" w pięknych wilanowskich ogrodach i pałacowym parku oraz w warsztatach historycznych ,,Raz, dwa, trzy - w górę patrzysz Ty" we wnętrzach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Przedszkolaki z gr. 0ab były w Planetarium Centrum Nauki KOPERNIK. Szukały odpowiedzi na pytania; „Co widać na nocnym niebie?”, „Jak zmieniają się pory dnia i roku?”.

Pamiętaliśmy, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt i 4 października świętowaliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Swoją sympatię do zwierząt zaakcentowaliśmy w ubiorze lub w dodatkach i przygotowaliśmy bardzo ciekawą gazetkę ze zdjęciami swoich domowych pupilków. Odbyły się nietypowe lekcje przyrody / biologii - odwiedziły nas sowy. Zajęcia przeprowadziła organizacja „Sowia Dziupla”. Główną atrakcją warsztatów były dwie sowy – PUSZCZYK i PŁOMYKÓWKA. Uczniowie poznali zwyczaje tych wspaniałych ptaków, szczegóły ich ochrony i tajemnice związanych z ich nocnym trybem życia. Każdy uczestnik warsztatów mógł dotknąć sowę, pogłaskać ją i obejrzeć z bliska.

Tradycyjnie w październiku uczniowie, nauczyciele, nauczyciele emeryci i pracownicy administracji i obsługi wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia najmłodsi uczniowie klas 1ab podczas uroczystości ślubowania zostali przyjęci w poczet naszej szkolnej społeczności.

Podczas spotkania w szkolnej auli gościliśmy uczestnika Powstania Warszawskiego o pseudonimie "Hipek", który jednocześnie był jednym z bohaterów prezentowanej książki pt. „Fajna Ferajna”.

Wszyscy ucieszyliśmy się z sukcesów sportowych – Hanna Dziedzic została wicemistrzynią Warszawy w indywidualnych Biegach Przełajowych i w kwietniu będzie reprezentować Warszawę na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, a szkolna drużyna piłkarek ręcznych zdobyła wicemistrzostwo dzielnicy Wesoła.

Tagi: sp 172, spotkanie z leśnikiem, warsztaty, wycieczki, jesień w sp 172


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń