WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 24 września 2018 r.
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Rejs z misiem po Wiśle

Barbara Michałek  |  6 stycznia 2018

Rejs z misiem po Wiśle

Przed nami grudniowe atrakcje i przyjemności, a za nami listopadowe katarzynki i przypadające dokładnie w tym dniu ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA – 25 listopada. Ogłoszono je 15 lat temu– w stulecie powstania misiowej maskotki. Szkoła Podstawowa nr 109 tradycyjnieorganizuje obchody, nadając im co roku inny charakter i temat. Tym razem zdominowała nas WISŁA, bo przecież kończy się właśnie ROK RZEKI WISŁY. Jak połączyć te dwa fakty? Otóż okazuje się, że można i miś się do tego najbardziej przydaje. Tytuł tegorocznych obchodów –„Z MISIEM PO WIŚLE”. A jak to wypadło? Pewnie najlepiej opowiedziałyby dzieci, które w tym dniu miały okazję popłynąć palcem po mapie wzdłuż Wisły, zatrzymując się w 3 największych miastach– Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Towarzyszyły temu legendy z tych miast, regionalne stroje i misiowa literatura. Całość spinała opowieść o Wiśle, której dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. Jak co roku w tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszakami, z którymi chętnie się fotografowały. Miło, że ideę święta podchwycili nie tylko najmłodsi, ale też starsi, jak również dorośli, paradując po szkole i okolicy z misiami.

Okazuje się, że MIŚ jest nie tylko najbardziej popularną przytulanką, ale przyjacielem. Właśnie taki tytuł „Mój przyjaciel MIŚ” nadano konkursowi plastycznemu, w którym wzięło udział bardzo dużo dzieci– rysując swojego ulubieńca. Prace znalazły się na szkolnej wystawie, a najlepsze nagrodzono– oczywiście MISIAMI, w zimowych czapeczkach, które ufundowała Rada Rodziców. Jak więc widać, miś zawojował wyobraźnię wszystkich w tych dniach, a obchody wydłużyły się. Dał się nawet wykorzystać jako pretekst do oryginalnego zamknięcia ROKU WISŁY, który miał w tej szkole wcześniej i ma nadal również inne akcenty. A święto Misia znowu za rok – dokładnie 25 listopada.

Tagi: pluszaki, miś, dzieci, edukacja przez zabawę


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 24 września 2018

Warszawianko! Zapisz się na zajęcia z samoobrony

Niedziela, 30 września 2018

Koncert Filharmonii Narodowej w Zerzniu

Niedziela, 30 września 2018

Uroczystość 40-lecia Centrum Zdrowia Dziecka

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń