WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Koncert AAC w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 244 w Warszawie

Bożena Sirko  |  6 stycznia 2018

Koncert AAC w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 244 w Warszawie
W dniu 15 listopada w SPS nr 244 przy ul. Hafciarskiej w Warszawie odbył się coroczny Koncert z okazji Października - Międzynarodowego Miesiąca AAC (alternatywnych i wspomagających metod komunikacji dla osób z trudnościami w porozumiewaniu się).

Październikjako Międzynarodowy Miesiąc AAC został ogłoszony ponad 10 lat temu przez ISAAC - Międzynarodowe Stowarzyszenie Komunikacji Augmentatywnej i Alternatywnej z siedzibą w Toronto w Kanadzie - organizację działającą na rzecz poprawy jakości życia dzieci i dorosłych o złożonych potrzebach komunikacyjnych. Celem ISAAC jest ogólnoświatowa świadomość, w jaki sposób AAC może pomóc osobom z trudnościami w komunikowaniu się. Zaś wizją jest to, że AAC będzie rozpoznawane, cenione i używane na całym świecie.Misją jest promowanie najlepszej możliwej komunikacji dla osób o złożonych potrzebach komunikacyjnych.

Tegoroczne międzynarodowe hasło brzmiało: „AAC wszędzie - mówię ręką, nogą, nosem, okiem”. Wokół tego hasła były prowadzone wszelkie działania w październiku, by na koniec przedstawić możliwości i umiejętności uczniów niemówiących i z trudnościami w porozumiewaniu się.

W koncercie wzięli udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także z zaprzyjaźnionych szkół z zewnątrz, m.in. Szkoły Przysposabiającej do Pracy TPD „Helenów” oraz Niepublicznej Szkoły Specjalnej przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym przy ul. Bronowskiej w Warszawie. Uczniowie przy pomocy komunikatorów (urządzeń generujących głos) – GoTalków, Step by Stepów, Talary, tabletu z programem do komunikacji MÓWik oraz gestów Makatonu (uproszczony język migowy) mieli szansę zaistnieć w społeczeństwie, biorąc udział w przedstawieniach i inscenizacjach. Były inscenizowane piosenki: „Wszystkie dzieci nasze są”, „Deszczyk”, „Kilku kumpli weź”, „Hymn Świeżaków” - w wykonaniu młodszych uczniów. Natomiast starsi uczniowie przedstawili inscenizację o piratach oraz wiersze J. Brzechwy. Cała uroczystość zebrała tłumy widzów: rodziców i rodziny dzieciwystępujących, pracowników szkoły i placówek z terenu „Helenowa” oraz zaprzyjaźnionych szkół i placówek z zewnątrz, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Dziękujemy również wszystkim użytkownikom AAC za udział w koncercie oraz ogromny wkład pracy w przygotowania i występ.

Terapeuta AAC

nauczycielka w SPS nr 244 w Warszawie

 

Tagi: ACC, koncert, inscenizacja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 24 kwietnia 2018

Monodram z okazji 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

Wtorek, 24 kwietnia 2018

REMBERTOWSKI DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Środa, 25 kwietnia 2018

Pogodna Grupa Teatralna zaprasza!

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń