WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 13 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Koncert AAC w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 244 w Warszawie

Bożena Sirko  |  6 stycznia 2018

Koncert AAC w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 244 w Warszawie
W dniu 15 listopada w SPS nr 244 przy ul. Hafciarskiej w Warszawie odbył się coroczny Koncert z okazji Października - Międzynarodowego Miesiąca AAC (alternatywnych i wspomagających metod komunikacji dla osób z trudnościami w porozumiewaniu się).

Październikjako Międzynarodowy Miesiąc AAC został ogłoszony ponad 10 lat temu przez ISAAC - Międzynarodowe Stowarzyszenie Komunikacji Augmentatywnej i Alternatywnej z siedzibą w Toronto w Kanadzie - organizację działającą na rzecz poprawy jakości życia dzieci i dorosłych o złożonych potrzebach komunikacyjnych. Celem ISAAC jest ogólnoświatowa świadomość, w jaki sposób AAC może pomóc osobom z trudnościami w komunikowaniu się. Zaś wizją jest to, że AAC będzie rozpoznawane, cenione i używane na całym świecie.Misją jest promowanie najlepszej możliwej komunikacji dla osób o złożonych potrzebach komunikacyjnych.

Tegoroczne międzynarodowe hasło brzmiało: „AAC wszędzie - mówię ręką, nogą, nosem, okiem”. Wokół tego hasła były prowadzone wszelkie działania w październiku, by na koniec przedstawić możliwości i umiejętności uczniów niemówiących i z trudnościami w porozumiewaniu się.

W koncercie wzięli udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także z zaprzyjaźnionych szkół z zewnątrz, m.in. Szkoły Przysposabiającej do Pracy TPD „Helenów” oraz Niepublicznej Szkoły Specjalnej przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym przy ul. Bronowskiej w Warszawie. Uczniowie przy pomocy komunikatorów (urządzeń generujących głos) – GoTalków, Step by Stepów, Talary, tabletu z programem do komunikacji MÓWik oraz gestów Makatonu (uproszczony język migowy) mieli szansę zaistnieć w społeczeństwie, biorąc udział w przedstawieniach i inscenizacjach. Były inscenizowane piosenki: „Wszystkie dzieci nasze są”, „Deszczyk”, „Kilku kumpli weź”, „Hymn Świeżaków” - w wykonaniu młodszych uczniów. Natomiast starsi uczniowie przedstawili inscenizację o piratach oraz wiersze J. Brzechwy. Cała uroczystość zebrała tłumy widzów: rodziców i rodziny dzieciwystępujących, pracowników szkoły i placówek z terenu „Helenowa” oraz zaprzyjaźnionych szkół i placówek z zewnątrz, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Dziękujemy również wszystkim użytkownikom AAC za udział w koncercie oraz ogromny wkład pracy w przygotowania i występ.

Terapeuta AAC

nauczycielka w SPS nr 244 w Warszawie

 

Tagi: ACC, koncert, inscenizacja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 13 grudnia 2018

Śpiewać każdy może!

Piątek, 14 grudnia 2018

Grudzień w stacji Falenica

Sobota, 15 grudnia 2018

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy - Wesoła

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń