WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Koncert AAC w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 244 w Warszawie

Bożena Sirko  |  6 stycznia 2018

Koncert AAC w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 244 w Warszawie
W dniu 15 listopada w SPS nr 244 przy ul. Hafciarskiej w Warszawie odbył się coroczny Koncert z okazji Października - Międzynarodowego Miesiąca AAC (alternatywnych i wspomagających metod komunikacji dla osób z trudnościami w porozumiewaniu się).

Październikjako Międzynarodowy Miesiąc AAC został ogłoszony ponad 10 lat temu przez ISAAC - Międzynarodowe Stowarzyszenie Komunikacji Augmentatywnej i Alternatywnej z siedzibą w Toronto w Kanadzie - organizację działającą na rzecz poprawy jakości życia dzieci i dorosłych o złożonych potrzebach komunikacyjnych. Celem ISAAC jest ogólnoświatowa świadomość, w jaki sposób AAC może pomóc osobom z trudnościami w komunikowaniu się. Zaś wizją jest to, że AAC będzie rozpoznawane, cenione i używane na całym świecie.Misją jest promowanie najlepszej możliwej komunikacji dla osób o złożonych potrzebach komunikacyjnych.

Tegoroczne międzynarodowe hasło brzmiało: „AAC wszędzie - mówię ręką, nogą, nosem, okiem”. Wokół tego hasła były prowadzone wszelkie działania w październiku, by na koniec przedstawić możliwości i umiejętności uczniów niemówiących i z trudnościami w porozumiewaniu się.

W koncercie wzięli udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także z zaprzyjaźnionych szkół z zewnątrz, m.in. Szkoły Przysposabiającej do Pracy TPD „Helenów” oraz Niepublicznej Szkoły Specjalnej przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym przy ul. Bronowskiej w Warszawie. Uczniowie przy pomocy komunikatorów (urządzeń generujących głos) – GoTalków, Step by Stepów, Talary, tabletu z programem do komunikacji MÓWik oraz gestów Makatonu (uproszczony język migowy) mieli szansę zaistnieć w społeczeństwie, biorąc udział w przedstawieniach i inscenizacjach. Były inscenizowane piosenki: „Wszystkie dzieci nasze są”, „Deszczyk”, „Kilku kumpli weź”, „Hymn Świeżaków” - w wykonaniu młodszych uczniów. Natomiast starsi uczniowie przedstawili inscenizację o piratach oraz wiersze J. Brzechwy. Cała uroczystość zebrała tłumy widzów: rodziców i rodziny dzieciwystępujących, pracowników szkoły i placówek z terenu „Helenowa” oraz zaprzyjaźnionych szkół i placówek z zewnątrz, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Dziękujemy również wszystkim użytkownikom AAC za udział w koncercie oraz ogromny wkład pracy w przygotowania i występ.

Terapeuta AAC

nauczycielka w SPS nr 244 w Warszawie

 

Tagi: ACC, koncert, inscenizacja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 20 stycznia 2018

II Marsz śladami powstańców styczniowych 1863 roku

Sobota, 20 stycznia 2018

Klub Miłośników Gier Planszowych zaprasza

Sobota, 20 stycznia 2018

Festiwal Piosenki Poetyckiej „Bardowie Wolności”

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń