WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 2 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Halszka, Helena, Radosław

Autor Dziecięcej Radości – Maciej Wojtyszko

M. Daken  |  21 grudnia 2017

Pięknie, radośnie i bardzo uroczyście było w Szkole Podstawowej nr 246. Tego dnia, 17 listopada 2017 roku, zaproszony na uroczystość reżyser filmów i spektakli teatralnych Maciej Wojtyszko pełnił wyjątkową rolę. Oddał się we władanie gromady dzieciaków.

Maciej Wojtyszko był gościem Szkoły Podstawowej nr 246. Zwyczajna sprawa? Otóż nie. Ani zwyczajny gość. Ani zwyczajne spotkanie. Maciej Wojtyszko, znany reżyser filmowy i teatralny, wykładowca Akademii Teatralnej i łódzkiej „filmówki”, dziekan Szkoły Aktorskiej im. Machulskich, dramaturg i pisarz książek dla dzieci i młodzieży, a także niezwykle rzadki bywalec wszelkich „spędów”, tym razem jednak nie odważył się odmówić. Zaprosiły go dzieci. To pomysł ich bibliotekarki, Małgorzaty Krupińskiej-Nowickiej. Dyrektor szkoły Adam Zaporski przywitał wszystkich gości, a byli wśród nich Henryka Królikowska-Wojtyszko, scenarzystka; Beata Zych – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, redaktor naczelny „Mieszkańca” - Barbara Morawska-Nowosielska; Mirosława Majewska – dyrektor Biblioteki Publicznej im. Z.J. Rumla; Dariusz Osiński z redakcji „Między Nami Aninianinami”. Następnie przedstawiono dokonania gościa. Była prezentacja multimedialna, potem popisał się swoimi umiejętnościami zespół flażoletowy.

Nie mogło też zabraknąć spektaklu nawiązującego do bohaterów książek zaproszonego gościa. Napisała go specjalnie na tę okazję pomysłodawczyni takiej formuły spotkań, Małgorzata Krupińska-Nowicka. Przedstawienie w trzech aktach, które nosiło nazwę „Bromby i Fikandra wieczór autorski”, rozwijało się zaskakująco, nie zabrakło nawet wątku detektywistycznego. Podczas dynamicznie toczącej się akcji widzowie poznawali poszczególnych bohaterów i wciągali się w fabułę przeplataną zręcznie dobranymi piosenkami. Można było się więc zasłuchać i zapatrzeć. A było na co popatrzeć! Oryginalne rozwiązania kostiumów małych aktorów, ciekawe dekoracje na scenie i wiszące naokoło sali gimnastycznej ilustracje wykonane przez dzieci nie były jednak ostatnimi niespodziankami zorganizowanymi na cześć gościa. Koniec spektaklu nie był końcem przygotowanych atrakcji. Najważniejszym punktem programu było bowiem wręczenie gościowi medalu Autora Dziecięcej Radości. Pan Maciej Wojtyszko był czwartym autorem uhonorowanym tego rodzaju medalem. Ten laureat wielu znaczących odznaczeń docenił skromny medal wręczony przez dzieci, a także imprezę przygotowaną na jego cześć i pochwalił jej poziom. Wszyscy zaangażowani w tę uroczystość liczą na to, iż ten dzień Pan Maciej Wojtyszko zachowa w swojej pamięci jako wyjątkowy. To już kolejna tego typu impreza i trzeba przyznać, że udana.

Kilka zdjęć z tej niezapomnianej uroczystości poniżej, a pełną relację fotograficzną znajdziecie tutaj: http://aninski.blogspot.com/ 

Tagi: Maciej Wojtyszko, SP 246, spotkanie z Maciejem Wojtyszko


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


18 stycznia - 3 marca 2021

Jaki plan miejscowy dla rejonu ul. Krupniczej? Wyłożenie planu do publicznego wglądu

25 lutego - 8 marca 2021

Najlepsza architektura. Konkurs dla wszystkich

Wtorek, 2 marca 2021

1% dla Wawra

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń