WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 25 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Styczeń w SP 172

Szkoła Podstawowa nr 172  |  17 lutego 2018

Styczeń w SP 172

Rok 2018 zaskoczył uczniów naszej szkoły przyjemną niespodzianką. Fundacja CyberEtyka, której celem jest edukacja i promocja dobrych praktyk bezpiecznego, świadomego i etycznego korzystania z cyfrowych technologii, oddała do użytku uczniów Bezpieczny Kącik Ucznia, w którym można poznać podstawy bezpieczeństwa w sieci Internet oraz przejrzeć się w tzw. „Lustrze Hejtu”. 

Uczniowie klas 4c i 5a w ramach edukacji filmowej po raz kolejny pojechali do Kinokawiarni Stacja Falenica. Tym razem na warsztatach filmowych obejrzeli film „Wicher” i dyskutowali na jego temat.

Krótki, ale intensywny czas końca pierwszego półrocza roku szkolnego zakończył się radosnym balem karnawałowym klas 0-3. Dzięki zaangażowaniu Rodziców dzieci bawiły się w pięknie udekorowanym holu, zabawę prowadził wodzirej, a na zmęczonych uczestników balu w każdej klasie czekał słodki poczęstunek i podarunek.

Ostatniego dnia zajęć szkolnych przed zimowymi feriami wszyscy uczniowie uczestniczyli w specjalnym spotkaniu „Bezpieczne ferie 2018” poświęconym zachowaniu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Nauczyciele wf., p. Przemysław Rusnarczyk i p. Mateusz Madejczyk, przypomnieli wszystkim, w jaki sposób przestrzegać zasad bezpieczeństwa w górach, w szczególności na terenach narciarskich. 

15 stycznia rozpoczęły się ferie. Na tych, którzy nie wyjechali na zimowy wypoczynek, czekało wiele atrakcji przygotowanych w ramach akcji „Zima w Mieście 2018”. Jej uczestnikom władze Dzielnicy Wesoła zapewniły szeroką ofertę darmowych atrakcji. Nasi uczniowie chętnie z nich korzystali. Odwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Karykatury, punkt informacyjny budowy II linii warszawskiego metra, zwiedzili stadion klubu Legia Warszawa, w Manufakturze „Cukier Lukier” własnoręcznie wykonali karmelowe lizaki, pływali na basenie „Wesolandia”, oglądali filmy w klubie „Kościuszkowiec”, jeździli na łyżwach na lodowisku. W szkole dzieci uczestniczyły w zajęciach z przedstawicielami Straży Miejskiej, w zajęciach artystycznych (plastycznych i florystycznych). Był też czas na karnawałowe tańce, swobodną zabawę w salce rekreacyjnej, mecze tenisa stołowego, grę on-line FIFA. Każdy uczestnik, na zakończenie wspólnie spędzonych zimowych chwil otrzymał książkę.

 

 

 

 

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń