WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 18 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan

Styczeń w SP 172

Szkoła Podstawowa nr 172  |  17 lutego 2018

Styczeń w SP 172

Rok 2018 zaskoczył uczniów naszej szkoły przyjemną niespodzianką. Fundacja CyberEtyka, której celem jest edukacja i promocja dobrych praktyk bezpiecznego, świadomego i etycznego korzystania z cyfrowych technologii, oddała do użytku uczniów Bezpieczny Kącik Ucznia, w którym można poznać podstawy bezpieczeństwa w sieci Internet oraz przejrzeć się w tzw. „Lustrze Hejtu”. 

Uczniowie klas 4c i 5a w ramach edukacji filmowej po raz kolejny pojechali do Kinokawiarni Stacja Falenica. Tym razem na warsztatach filmowych obejrzeli film „Wicher” i dyskutowali na jego temat.

Krótki, ale intensywny czas końca pierwszego półrocza roku szkolnego zakończył się radosnym balem karnawałowym klas 0-3. Dzięki zaangażowaniu Rodziców dzieci bawiły się w pięknie udekorowanym holu, zabawę prowadził wodzirej, a na zmęczonych uczestników balu w każdej klasie czekał słodki poczęstunek i podarunek.

Ostatniego dnia zajęć szkolnych przed zimowymi feriami wszyscy uczniowie uczestniczyli w specjalnym spotkaniu „Bezpieczne ferie 2018” poświęconym zachowaniu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Nauczyciele wf., p. Przemysław Rusnarczyk i p. Mateusz Madejczyk, przypomnieli wszystkim, w jaki sposób przestrzegać zasad bezpieczeństwa w górach, w szczególności na terenach narciarskich. 

15 stycznia rozpoczęły się ferie. Na tych, którzy nie wyjechali na zimowy wypoczynek, czekało wiele atrakcji przygotowanych w ramach akcji „Zima w Mieście 2018”. Jej uczestnikom władze Dzielnicy Wesoła zapewniły szeroką ofertę darmowych atrakcji. Nasi uczniowie chętnie z nich korzystali. Odwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Karykatury, punkt informacyjny budowy II linii warszawskiego metra, zwiedzili stadion klubu Legia Warszawa, w Manufakturze „Cukier Lukier” własnoręcznie wykonali karmelowe lizaki, pływali na basenie „Wesolandia”, oglądali filmy w klubie „Kościuszkowiec”, jeździli na łyżwach na lodowisku. W szkole dzieci uczestniczyły w zajęciach z przedstawicielami Straży Miejskiej, w zajęciach artystycznych (plastycznych i florystycznych). Był też czas na karnawałowe tańce, swobodną zabawę w salce rekreacyjnej, mecze tenisa stołowego, grę on-line FIFA. Każdy uczestnik, na zakończenie wspólnie spędzonych zimowych chwil otrzymał książkę.

 

 

 

 

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 21 grudnia 2018

II Canto Magnificat dla Niepodległej

Czwartek, 27 grudnia 2018

Uroczystości 79. rocznicy "Zbrodni Wawerskiej"

Wtorek, 1 stycznia 2019

Nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń