WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

SP 109 – wawerskie zagłębie talentów

Sylwia Galińska  |  18 czerwca 2018

Wygląda na to, że słoneczna szkoła nr 109 na Przygodnej to istna kuźnia talentów, tym razem sportowo-tanecznych. O wielu było i jest głośno, o jednym z nich czytaliśmy niedawno (WWS nr 83/2018), a teraz znowu sukces i kolejny talent.

Tym razem chodzi o zdolną i utalentowaną uczennicę klasy 3B- Oliwię Trześniewską, która wraz ze swoją grupą taneczną Luzik1 wywalczyła I miejsce i zdobyła tytuł mistrza Polski w kategorii Formacje Disco Dance do lat 11. Sukces ten jest równoznaczny z powołaniem do kadry narodowej. Oznacza to, że Oliwia będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy i świata. A wszystko to wydarzyło się 10 marca podczas Mistrzostw Polski IDO.

– Oliwia jest jedną z naszych najbardziej utalentowanych zawodniczek – twierdzi Paweł Wasilewski, dyrektor ds. sportu Egurrola Dance Studio.

Swoją pasję i taneczny talent dziewczynka rozwija od 3. roku życia, trenując aż cztery razy w tygodniu! Tańczy, bo lubi ruch. Widać to prawie na każdej przerwie. Jako drugoklasistka wraz z koleżankami prowadziła w naszej szkole muzyczne przerwy – przygotowany przez dziewczynki układ naśladowali wszyscy uczniowie, od najmłodszych po najstarszych.

„Dzięki przynależności do zespołu mam możliwość przeżycia niezapomnianych chwil podczas wyjazdów turniejowych i obozów treningowych” – to są słowa Oliwki.

Oliwka czerpie z tańca dużo radości i pozytywnej energii, a przy tym lubi wyzwania. Widać to po kolejnych sukcesach. W 2017 r. zdobyła 3 miejsce Mistrzostw Polski federacji WADF z zespołem Luzik2.We wrześniu 2017 r. dostała się do flagowej grupy do lat 11, jaką jest Luzik1, i teraz zdobyła mistrzostwo Polski. W tym roku oprócz zwycięstwa w Mistrzostwach Polski zdobyła wraz z Luzikiem1 I miejsce na VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Choceniu i I miejsce na XIX Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza- Białe Błota 2018.

Jej największym tanecznym marzeniem jest zdobycie tytułu mistrza Świata. Będziemy trzymać kciuki!!!

Tagi: Mistrzostwa Polski IDO, zawody, uczniowie, uczniowie SP 109