WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 22 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Echa Święta Niepodległości: Nauczmy się być Polakami!

Olga Radzikowska, Zuzanna Wantusiak, Jan Jarzyna z klasy VIa SP 171  |  12 grudnia 2011

Trudno młodych ludzi zachęcić do świętowania ważnych dla narodu rocznic, świąt państwowych, do śpiewania pieśni patriotycznych. Naszym rówieśnikom zdaje się, że to tylko dla dorosłych, dla urzędników państwowych, dla ważnych ludzi.

W jednej z telewizji została przeprowadzona sonda uliczna. Dziennikarz zadał pytanie: co wydarzyło się 11 listopada 1918 roku? Wyniki tej sondy, nawet dla nas – nastolatków, były przerażające. Pojawiały się odpowiedzi „nie wiem”, zdarzały się nawiązania do jakichś wydarzeń sportowych i odkryć geograficznych. To, co wtedy się stało, nas -  szóstoklasistów napawa dumą. Polska znów powróciła na mapy Europy. Nie zapominajmy o tym święcie! Niech nie będzie to jedynie kolejny dzień przedłużający nam weekend!

W Szkole Podstawowej nr 171 nauczyciele zwracają uwagę na to, w jaki sposób uczeń wypowiada słowo Polska, a rocznicowe uroczystości nie są tradycyjnymi nudnymi akademiami, ale spotkaniami z historią, spotkaniami z ważnymi dla naszego narodu ludźmi i okazją do pogłębienia wiedzy na temat losów naszej ojczyzny. Bohaterem tegorocznego Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości był Marszałek Józef Piłsudski. Nasi koledzy z klas IV-VI stworzyli wspaniałe portrety wodza oraz rywalizowali w konkursie wiedzy na temat życia i działalności marszałka. Gratulujemy Krzysztofowi Jurko z klasy VIb ogromnej wiedzy o tej postaci historycznej, a Krystianowi Zawolikowi z klasy Va zwycięstwa w konkursie plastycznym.

To, co działo się na ulicach Warszawy w tym roku oburza nas i chcemy dać tutaj temu wyraz.  Bójki, demolowanie ulic, akty wandalizmu, agresja, ataki na policjantów – to smutne…11 listopada to przecież dla nas – Polaków święto radosne! Gdzie zatem nasz uśmiech i biało-czerwony kotylion?

Apelujemy do naszych nauczycieli, naszych rodziców, dziadków i sąsiadów: uczcie się i uczcie nas, jak być patriotą. Chcemy o Polsce słyszeć nie tylko w szkole, ale i w domu. Uczmy się być Polakami!

Tagi: Święto Niepodległości, obchody, patriotyzm


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 22 września 2019

Koncert Filharmonii Narodowej w Zerzniu

Niedziela, 22 września 2019

Dni Transportu Publicznego 2019

Niedziela, 22 września 2019

Tabata i Nordic Walking

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń