WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 26 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Echa Święta Niepodległości: Nauczmy się być Polakami!

Olga Radzikowska, Zuzanna Wantusiak, Jan Jarzyna z klasy VIa SP 171  |  12 grudnia 2011

Trudno młodych ludzi zachęcić do świętowania ważnych dla narodu rocznic, świąt państwowych, do śpiewania pieśni patriotycznych. Naszym rówieśnikom zdaje się, że to tylko dla dorosłych, dla urzędników państwowych, dla ważnych ludzi.

W jednej z telewizji została przeprowadzona sonda uliczna. Dziennikarz zadał pytanie: co wydarzyło się 11 listopada 1918 roku? Wyniki tej sondy, nawet dla nas – nastolatków, były przerażające. Pojawiały się odpowiedzi „nie wiem”, zdarzały się nawiązania do jakichś wydarzeń sportowych i odkryć geograficznych. To, co wtedy się stało, nas -  szóstoklasistów napawa dumą. Polska znów powróciła na mapy Europy. Nie zapominajmy o tym święcie! Niech nie będzie to jedynie kolejny dzień przedłużający nam weekend!

W Szkole Podstawowej nr 171 nauczyciele zwracają uwagę na to, w jaki sposób uczeń wypowiada słowo Polska, a rocznicowe uroczystości nie są tradycyjnymi nudnymi akademiami, ale spotkaniami z historią, spotkaniami z ważnymi dla naszego narodu ludźmi i okazją do pogłębienia wiedzy na temat losów naszej ojczyzny. Bohaterem tegorocznego Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości był Marszałek Józef Piłsudski. Nasi koledzy z klas IV-VI stworzyli wspaniałe portrety wodza oraz rywalizowali w konkursie wiedzy na temat życia i działalności marszałka. Gratulujemy Krzysztofowi Jurko z klasy VIb ogromnej wiedzy o tej postaci historycznej, a Krystianowi Zawolikowi z klasy Va zwycięstwa w konkursie plastycznym.

To, co działo się na ulicach Warszawy w tym roku oburza nas i chcemy dać tutaj temu wyraz.  Bójki, demolowanie ulic, akty wandalizmu, agresja, ataki na policjantów – to smutne…11 listopada to przecież dla nas – Polaków święto radosne! Gdzie zatem nasz uśmiech i biało-czerwony kotylion?

Apelujemy do naszych nauczycieli, naszych rodziców, dziadków i sąsiadów: uczcie się i uczcie nas, jak być patriotą. Chcemy o Polsce słyszeć nie tylko w szkole, ale i w domu. Uczmy się być Polakami!

Tagi: Święto Niepodległości, obchody, patriotyzm


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Środa, 26 czerwca 2019

Wawerskie Lato Seniora

Sobota, 29 czerwca 2019

Przeprawa promowa Wawer-Wilanów

Poniedziałek, 1 lipca 2019

Lato w mieście w Ośrodku Kultury

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń