WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Dzień Integracji w „385”

Ewa Ziarek  |  18 października 2018

Dzień Integracji w „385”

By z pozytywną energią wejść w rytm nauki, 13 września klasy 4-7 SP nr 385 im. Marszałka J. Piłsudskiego, wzięły udział w specjalnie przygotowanym dla nich dniu integracyjnym.

Test z wiedzy o sporcie był wprowadzeniem do rywalizacji międzyklasowej. Przeprowadzona rozgrzewka porwała wszystkich – i nauczycieli, i uczniów. Emocje sięgały zenitu! Klasowi sportowcy dawali z siebie wszystko w poszczególnych konkurencjach, czemu sprzyjał doping rozbawionej widowni. Każdy mógł wziąć udział w zadaniu, które najlepiej pasowało do jego umiejętności. A zadania były różne… Od biegu w workach, przez wyścig z materacami, aż po slalom z przeszkodami. Konkurencje dobrano tak, by uczniowie docenili siłę współpracy i dobrej organizacji zespołu. Zmęczenie dawało się we znaki, ale wszyscy dzielnie walczyli do końca. Rywalizacji towarzyszył śmiech, okrzyki zagrzewające do walki oraz mnóstwo radości.

Dla uspokojenia emocji uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal, gdzie przygotowali prezentację swojej klasy. Pomysłom nie było końca. Okazało się, że każda klasa to zbiór wyjątkowych i oryginalnych osobowości. Jedni postanowili zaprezentować się „tanecznym krokiem”, inni układali o swoich klasach bajki i piosenki, a jeszcze inni pokazywali umiejętności akrobatyczne. Wszyscy wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru i ogromnym zaangażowaniem. Nauczyciele z dumą patrzyli, z jak wspaniałymi uczniami przyszło im pracować. Nadszedł długo wyczekiwany moment rozstrzygnięcia rywalizacji sportowej. Mimo zmęczenia uczniowie mieli w sobie jeszcze mnóstwo siły, by nagradzać brawami i okrzykami zwycięskie drużyny. Wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do domu.

Dzięki takim imprezom uczniowie mogą poznać się wzajemnie i poczuć, że szkoła naprawdę może być ich drugim domem. Ktoś powie, że to dzień „zmarnowany” na zabawę. Jednak pamiętajmy, że zadowalające wyniki naszych uczniów zobaczymy wtedy, gdy będą się oni dobrze i swobodnie czuli w szkole i przestanie ona być tylko przykrym obowiązkiem. Dzień integracyjny był wielką lekcją współpracy, kreatywności, a lekcji tej towarzyszył uśmiech i świetny nastrój każdego ucznia i nauczyciela.

Tagi: ogromne, zaangażowanie, wychowawcy, oryginalne, osobowości, zabawa, rozbawiona, widownia,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń