WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Dzień Integracji w „385”

Ewa Ziarek  |  18 października 2018

Dzień Integracji w „385”

By z pozytywną energią wejść w rytm nauki, 13 września klasy 4-7 SP nr 385 im. Marszałka J. Piłsudskiego, wzięły udział w specjalnie przygotowanym dla nich dniu integracyjnym.

Test z wiedzy o sporcie był wprowadzeniem do rywalizacji międzyklasowej. Przeprowadzona rozgrzewka porwała wszystkich – i nauczycieli, i uczniów. Emocje sięgały zenitu! Klasowi sportowcy dawali z siebie wszystko w poszczególnych konkurencjach, czemu sprzyjał doping rozbawionej widowni. Każdy mógł wziąć udział w zadaniu, które najlepiej pasowało do jego umiejętności. A zadania były różne… Od biegu w workach, przez wyścig z materacami, aż po slalom z przeszkodami. Konkurencje dobrano tak, by uczniowie docenili siłę współpracy i dobrej organizacji zespołu. Zmęczenie dawało się we znaki, ale wszyscy dzielnie walczyli do końca. Rywalizacji towarzyszył śmiech, okrzyki zagrzewające do walki oraz mnóstwo radości.

Dla uspokojenia emocji uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal, gdzie przygotowali prezentację swojej klasy. Pomysłom nie było końca. Okazało się, że każda klasa to zbiór wyjątkowych i oryginalnych osobowości. Jedni postanowili zaprezentować się „tanecznym krokiem”, inni układali o swoich klasach bajki i piosenki, a jeszcze inni pokazywali umiejętności akrobatyczne. Wszyscy wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru i ogromnym zaangażowaniem. Nauczyciele z dumą patrzyli, z jak wspaniałymi uczniami przyszło im pracować. Nadszedł długo wyczekiwany moment rozstrzygnięcia rywalizacji sportowej. Mimo zmęczenia uczniowie mieli w sobie jeszcze mnóstwo siły, by nagradzać brawami i okrzykami zwycięskie drużyny. Wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do domu.

Dzięki takim imprezom uczniowie mogą poznać się wzajemnie i poczuć, że szkoła naprawdę może być ich drugim domem. Ktoś powie, że to dzień „zmarnowany” na zabawę. Jednak pamiętajmy, że zadowalające wyniki naszych uczniów zobaczymy wtedy, gdy będą się oni dobrze i swobodnie czuli w szkole i przestanie ona być tylko przykrym obowiązkiem. Dzień integracyjny był wielką lekcją współpracy, kreatywności, a lekcji tej towarzyszył uśmiech i świetny nastrój każdego ucznia i nauczyciela.

Tagi: ogromne, zaangażowanie, wychowawcy, oryginalne, osobowości, zabawa, rozbawiona, widownia,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

PTTK zaprasza: Zachodnie Mazowsze – Mazurki Chopina, wycinanki i pałace

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń