WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 3 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Dzień Integracji w „385”

Ewa Ziarek  |  18 października 2018

Dzień Integracji w „385”

By z pozytywną energią wejść w rytm nauki, 13 września klasy 4-7 SP nr 385 im. Marszałka J. Piłsudskiego, wzięły udział w specjalnie przygotowanym dla nich dniu integracyjnym.

Test z wiedzy o sporcie był wprowadzeniem do rywalizacji międzyklasowej. Przeprowadzona rozgrzewka porwała wszystkich – i nauczycieli, i uczniów. Emocje sięgały zenitu! Klasowi sportowcy dawali z siebie wszystko w poszczególnych konkurencjach, czemu sprzyjał doping rozbawionej widowni. Każdy mógł wziąć udział w zadaniu, które najlepiej pasowało do jego umiejętności. A zadania były różne… Od biegu w workach, przez wyścig z materacami, aż po slalom z przeszkodami. Konkurencje dobrano tak, by uczniowie docenili siłę współpracy i dobrej organizacji zespołu. Zmęczenie dawało się we znaki, ale wszyscy dzielnie walczyli do końca. Rywalizacji towarzyszył śmiech, okrzyki zagrzewające do walki oraz mnóstwo radości.

Dla uspokojenia emocji uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal, gdzie przygotowali prezentację swojej klasy. Pomysłom nie było końca. Okazało się, że każda klasa to zbiór wyjątkowych i oryginalnych osobowości. Jedni postanowili zaprezentować się „tanecznym krokiem”, inni układali o swoich klasach bajki i piosenki, a jeszcze inni pokazywali umiejętności akrobatyczne. Wszyscy wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru i ogromnym zaangażowaniem. Nauczyciele z dumą patrzyli, z jak wspaniałymi uczniami przyszło im pracować. Nadszedł długo wyczekiwany moment rozstrzygnięcia rywalizacji sportowej. Mimo zmęczenia uczniowie mieli w sobie jeszcze mnóstwo siły, by nagradzać brawami i okrzykami zwycięskie drużyny. Wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do domu.

Dzięki takim imprezom uczniowie mogą poznać się wzajemnie i poczuć, że szkoła naprawdę może być ich drugim domem. Ktoś powie, że to dzień „zmarnowany” na zabawę. Jednak pamiętajmy, że zadowalające wyniki naszych uczniów zobaczymy wtedy, gdy będą się oni dobrze i swobodnie czuli w szkole i przestanie ona być tylko przykrym obowiązkiem. Dzień integracyjny był wielką lekcją współpracy, kreatywności, a lekcji tej towarzyszył uśmiech i świetny nastrój każdego ucznia i nauczyciela.

Tagi: ogromne, zaangażowanie, wychowawcy, oryginalne, osobowości, zabawa, rozbawiona, widownia,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 3 grudnia 2022

Eko Sobótki w Ferio Wawer

Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń