WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 22 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Dzień Integracji w „385”

Ewa Ziarek  |  18 października 2018

Dzień Integracji w „385”

By z pozytywną energią wejść w rytm nauki, 13 września klasy 4-7 SP nr 385 im. Marszałka J. Piłsudskiego, wzięły udział w specjalnie przygotowanym dla nich dniu integracyjnym.

Test z wiedzy o sporcie był wprowadzeniem do rywalizacji międzyklasowej. Przeprowadzona rozgrzewka porwała wszystkich – i nauczycieli, i uczniów. Emocje sięgały zenitu! Klasowi sportowcy dawali z siebie wszystko w poszczególnych konkurencjach, czemu sprzyjał doping rozbawionej widowni. Każdy mógł wziąć udział w zadaniu, które najlepiej pasowało do jego umiejętności. A zadania były różne… Od biegu w workach, przez wyścig z materacami, aż po slalom z przeszkodami. Konkurencje dobrano tak, by uczniowie docenili siłę współpracy i dobrej organizacji zespołu. Zmęczenie dawało się we znaki, ale wszyscy dzielnie walczyli do końca. Rywalizacji towarzyszył śmiech, okrzyki zagrzewające do walki oraz mnóstwo radości.

Dla uspokojenia emocji uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal, gdzie przygotowali prezentację swojej klasy. Pomysłom nie było końca. Okazało się, że każda klasa to zbiór wyjątkowych i oryginalnych osobowości. Jedni postanowili zaprezentować się „tanecznym krokiem”, inni układali o swoich klasach bajki i piosenki, a jeszcze inni pokazywali umiejętności akrobatyczne. Wszyscy wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru i ogromnym zaangażowaniem. Nauczyciele z dumą patrzyli, z jak wspaniałymi uczniami przyszło im pracować. Nadszedł długo wyczekiwany moment rozstrzygnięcia rywalizacji sportowej. Mimo zmęczenia uczniowie mieli w sobie jeszcze mnóstwo siły, by nagradzać brawami i okrzykami zwycięskie drużyny. Wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do domu.

Dzięki takim imprezom uczniowie mogą poznać się wzajemnie i poczuć, że szkoła naprawdę może być ich drugim domem. Ktoś powie, że to dzień „zmarnowany” na zabawę. Jednak pamiętajmy, że zadowalające wyniki naszych uczniów zobaczymy wtedy, gdy będą się oni dobrze i swobodnie czuli w szkole i przestanie ona być tylko przykrym obowiązkiem. Dzień integracyjny był wielką lekcją współpracy, kreatywności, a lekcji tej towarzyszył uśmiech i świetny nastrój każdego ucznia i nauczyciela.

Tagi: ogromne, zaangażowanie, wychowawcy, oryginalne, osobowości, zabawa, rozbawiona, widownia,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Styczeń 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 22 stycznia 2019

Doradzą, pomogą...

Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń