Edukacja kulturalna w SP 172
Szkoła Podstawowa nr 172 | 25 października 2018

Minęły pierwsze miesiące roku szkolnego. W dużej mierze poświęcone były sprawnej organizacji funkcjonowania szkoły oraz integracji zespołów klasowych z nowymi kolegami i koleżankami, wychowawcami oraz nauczycielami. Na pewno pomogły w tym różnorodne imprezy integracyjne takie jak: nocowanie w szkole klas szóstych, sobotnie spotkanie „na sportowo” Uczniów i Rodziców klasy czwartej sportowej z Wychowawcą klasy i Panią Dyrektor Katarzyną Paroń-Bryła czy integracyjna wycieczka tej klasy do Eko – Farmy w Żelechowie.
W naszej Szkole korzystamy z różnorodnych form edukacji kulturalnej. Pragniemy rozwijać talenty artystyczne uczniów, pogłębiać ich edukację z zakresu szeroko rozumianej kultury oraz wychowywać do aktywnego uczestnictwa w kulturze jako świadomych odbiorców, a w przyszłości być może twórców.
Nasi Uczniowie mogą rozwijać swoje talenty artystyczne uczestnicząc w różnych zajęciach pozalekcyjnych np. origami, rękodzieła (nawet tak niezwykłego jak haft matematyczny), chóru szkolnego, zespołu wokalnego, zajęciach tanecznych „W magicznym rytmie tańca”. Zachęcamy Uczniów do udziału w szkolnych i pozaszkolnych konkursach lub przeglądach artystycznych.
Organizujemy lekcje muzealne w różnych muzeach Warszawy i okolic, lekcje edukacji filmowej. Regularnie jesteśmy widzami spektakli warszawskich teatrów.
Rozwijamy czytelnictwo wśród Uczniów. Szkolna biblioteka organizuje spotkania autorskie z twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej, a w minionym roku przystąpiła do „Narodowego programu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”. Uczestniczymy w programie „CZYTAMY RAZEM”. Wolontariusze (nauczyciele, rodzice) wprowadzają dzieci w świat książki, czytania i kultury. Indywidualna praca w parze (czytanie): dorosły – dziecko pomaga dziecku przezwyciężyć trudności i uczy je czerpać przyjemność z czytania. W czasie Pikniku Szkolno-Rodzinnego, z inicjatywy Rady Rodziców i dzięki mobilizacji szkolnej oraz lokalnej społeczności, podjęliśmy zakończoną sukcesem próbę ustanowienia rekordu Polski na najwięcej osób czytających jednocześnie fragment „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. We wrześniu uczniowie klas starszych wzięli udział w akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt „Czytanie na zawołanie - od nauki do rekordu” znalazł się w II etapie konkursu o Warszawską Nagrodę EdukacjiTagi: nauczyciele, nowy, rok, szkolny, muzea, warszawskie, miejsca, kulturalne, imprezy, integracyjne,
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj komentarzKalendarz Imprez
Najbliższe wydarzenia
10 maja - 27 września 2023
Psie spacery z trenerem psów w Wesołej
16 - 24 września 2023
Dni otwarte Miejsc Aktywności Lokalnej


Nasza ankieta
Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?