III Szkolny Dzień Babci i Dziadka w SP 172
Szkoła Podstawowa nr 172 | 8 lutego 2019
III Szkolny Dzień Babci i Dziadka w SP 172
24 stycznia już po raz trzeci uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 172 zaprosili wszystkich seniorów naszej lokalnej społeczności na Szkolny Dzień Babci i Dziadka.
Tego zimowego popołudnia naszymi gośćmi byli także: Pan Leszek Winiarski – wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła, Pani Danuta Polakiewicz – kierownik filii Biblioteki Publicznej w Zielonej, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Pani Bożena Borys – przewodnicząca ustępującej Rady Seniorów Dzielnicy Wesoła, przedstawiciele Rady Seniorów Dzielnicy Wesoła, Pan Przemysław Rusnarczyk – radny dzielnicy Wesoła.
Wszystkich obecnych w szkolnej auli powitała prowadząca uroczystość pani Joanna Radomyska. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny w konwencji talent show „Babciu, Dziadku, ja się nie chwalę, ja po prostu po Was mam talent”. Publiczność mogła podziwiać recytacje, grę na gitarze i na pianinie, występy wokalne indywidualne i zespołowe, polkę i menueta zatańczone przez uczniów klas pierwszych, występy szkolnego zespołu cheerleaderek Axel Wesoła, pokazy taneczne i gimnastyczne w wykonaniu uczennic klas sportowych. Zachwycona publiczność wszystkich artystów nagrodziła gromkimi brawami. Pani Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła podziękowała wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości, a przybyłych gości zaprosiła na słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie otrzymali także prezenty niespodzianki przygotowane przez uczniów wolontariuszy pod kierunkiem pani Joanny Radomyskiej. Były to podstawki pod kubek wykonane w technice szklanej mozaiki. Zimowy wieczór zakończył się rozmowami przy herbacie, kawie i pysznych ciastach przygotowanych przez rodziców.
16 stycznia klasy 0-3 uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu działań w ramach projektu „Moja etykieta na co dzień i w szkole”. Przez rok uczniowie brali udział w zajęciach i działaniach związanych z kulturą osobistą w szkole i zachowaniem się przy stole, kulturą rozmowy, ustalili szkolne zasady dobrego zachowania i zasady porozumiewania się bez przemocy, uczyli się nakrywać do stołu i nazywać elementy zastawy stołowej, rozmawiali o zagrożeniach i sile Internetu i netykiecie, wzięli udział w konkursach plastycznych, tworzyli plakaty promujące kulturę słowa w kontaktach z rówieśnikami. Fundacja CyberEtyka w ramach happeningu wykonała mural dotyczący netykiety w Internecie. Projekt koordynowały panie Barbara Żbikowska i Monika Ceglińska-Pietrow.
Tagi: konkursy, plastyka, netykieta, internet, rozmowa, szkolne, zasady, projekt, mural, zajęcia, wolontariusze, kubek,
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj komentarz