WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 26 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Zimowe atrakcje w Domu Kultury „Wygoda”

Beata Boćkowska  |  13 lutego 2019

I wreszcie przyszła zima! A wraz z nią mróz, śnieg, zimowe zabawy i co najważniejsze dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy – ferie zimowe!

Dla dzieci, które nie wyjechały na zimowy wypoczynek poza Warszawę, Dom Kultury „Wygoda” przygotował w ramach akcji „Zima w Mieście 2019” szereg rozmaitych propozycji, w których można było do woli wybierać i przebierać!

W szeroki wachlarz zajęć, które zostały przygotowane dla naszych małych gości, wchodziły między innymi warsztaty artystyczne - podczas których można było stworzyć niepowtarzalne maski karnawałowe , kolorowe lampiony, którymi można było ozdobić swój pokój, czy też ciekawe magnesy z folii magnetycznej do przyklejenia na lodówkę! Wiadomo, że takie samodzielnie wykonane prace cieszą najbardziej i są znakomitym pomysłem na drobny upominek dla bliskiej osoby lub na Walentynki! J

Nie zabrakło również warsztatów rękodzielniczych, podczas których dzieci farbowały tkaniny, tworzyły ozdobne, indywidualne znaczki graficzne, a nawet… malowały na wodzie! J

Podczas warsztatów konstruktorskich dzieci stworzyły niesamowite, kolorowe kalejdoskopy, a dzięki warsztatom architektonicznym dały drugie życie materiałom recyclingowym, tworząc np. zjeżdżalnie z kartonów, rolek po papierze i wykałaczek. Taka zabawa była znakomitą okazją do rozmów o środowisku, jego ochronie i zaletach segregacji śmieci.

Nasi mali odkrywcy poznali różnego rodzaju bębny z najdalszych zakątków świata i mieli niepowtarzalną okazję do zrobienia całkiem niezłego hałasu podczas warsztatów bębniarskich! J

Wyjątkowo długi karnawał jest okazją do urządzania wszelkiego rodzaju zabaw tanecznych. I taki właśnie karnawałowy bal został zorganizowany z myślą o najmłodszych imprezowiczach z naszego osiedla Kawęczyn-Wygoda. Na zabawie pojawiły się zatem zjawiskowe księżniczki w złotych koronach, groźni piraci, kowboje prosto z Dzikiego Zachodu, a nawet sam Człowiek-Pająk, czyli Spiderman – co możecie zobaczyć na zdjęciach J! Zabawa była przednia! Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach, do których zapraszały również swoich rodziców J.

Dorośli także mieli okazję zawirować na parkiecie w tańcu podczas Walentynkowego Balu Maskowego, który odbył się w Domu Kultury „Wygoda” 15 lutego. Wyśmienita muzyka na żywo, pomysłowe konkursy i niespodzianki sprzyjały dobrej zabawie, a o to przecież chodzi w karnawale!

Chyba wszyscy już niecierpliwie wyglądamy wiosny i pierwszych ciepłych promieni słońca. Aby ten czas oczekiwania szybciej mijał, zapraszamy do Domu Kultury „Wygoda” na różnego rodzaju zajęcia! A tych w naszym grafiku ostatnio przybyło! Wprowadziliśmy dwa rodzaje gimnastyki dla dorosłych - „Aktywni 55+” (zajęcia są bezpłatne) oraz „Mobility”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi propozycjami – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszamy na Koniecpolską 14, na naszą stronę www.dkwygoda.waw.pl oraz na nasz facebookowy profil! Do zobaczenia!

Tagi: maski, bębny, dk, wygoda, zimowe, atrakcje, dom, kultury, rozrywka, mróz, zimowe, zabawy, okazja, hałas,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń