WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Zimowe atrakcje w Domu Kultury „Wygoda”

Beata Boćkowska  |  13 lutego 2019

I wreszcie przyszła zima! A wraz z nią mróz, śnieg, zimowe zabawy i co najważniejsze dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy – ferie zimowe!

Dla dzieci, które nie wyjechały na zimowy wypoczynek poza Warszawę, Dom Kultury „Wygoda” przygotował w ramach akcji „Zima w Mieście 2019” szereg rozmaitych propozycji, w których można było do woli wybierać i przebierać!

W szeroki wachlarz zajęć, które zostały przygotowane dla naszych małych gości, wchodziły między innymi warsztaty artystyczne - podczas których można było stworzyć niepowtarzalne maski karnawałowe , kolorowe lampiony, którymi można było ozdobić swój pokój, czy też ciekawe magnesy z folii magnetycznej do przyklejenia na lodówkę! Wiadomo, że takie samodzielnie wykonane prace cieszą najbardziej i są znakomitym pomysłem na drobny upominek dla bliskiej osoby lub na Walentynki! J

Nie zabrakło również warsztatów rękodzielniczych, podczas których dzieci farbowały tkaniny, tworzyły ozdobne, indywidualne znaczki graficzne, a nawet… malowały na wodzie! J

Podczas warsztatów konstruktorskich dzieci stworzyły niesamowite, kolorowe kalejdoskopy, a dzięki warsztatom architektonicznym dały drugie życie materiałom recyclingowym, tworząc np. zjeżdżalnie z kartonów, rolek po papierze i wykałaczek. Taka zabawa była znakomitą okazją do rozmów o środowisku, jego ochronie i zaletach segregacji śmieci.

Nasi mali odkrywcy poznali różnego rodzaju bębny z najdalszych zakątków świata i mieli niepowtarzalną okazję do zrobienia całkiem niezłego hałasu podczas warsztatów bębniarskich! J

Wyjątkowo długi karnawał jest okazją do urządzania wszelkiego rodzaju zabaw tanecznych. I taki właśnie karnawałowy bal został zorganizowany z myślą o najmłodszych imprezowiczach z naszego osiedla Kawęczyn-Wygoda. Na zabawie pojawiły się zatem zjawiskowe księżniczki w złotych koronach, groźni piraci, kowboje prosto z Dzikiego Zachodu, a nawet sam Człowiek-Pająk, czyli Spiderman – co możecie zobaczyć na zdjęciach J! Zabawa była przednia! Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach, do których zapraszały również swoich rodziców J.

Dorośli także mieli okazję zawirować na parkiecie w tańcu podczas Walentynkowego Balu Maskowego, który odbył się w Domu Kultury „Wygoda” 15 lutego. Wyśmienita muzyka na żywo, pomysłowe konkursy i niespodzianki sprzyjały dobrej zabawie, a o to przecież chodzi w karnawale!

Chyba wszyscy już niecierpliwie wyglądamy wiosny i pierwszych ciepłych promieni słońca. Aby ten czas oczekiwania szybciej mijał, zapraszamy do Domu Kultury „Wygoda” na różnego rodzaju zajęcia! A tych w naszym grafiku ostatnio przybyło! Wprowadziliśmy dwa rodzaje gimnastyki dla dorosłych - „Aktywni 55+” (zajęcia są bezpłatne) oraz „Mobility”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi propozycjami – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszamy na Koniecpolską 14, na naszą stronę www.dkwygoda.waw.pl oraz na nasz facebookowy profil! Do zobaczenia!

Tagi: maski, bębny, dk, wygoda, zimowe, atrakcje, dom, kultury, rozrywka, mróz, zimowe, zabawy, okazja, hałas,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń