WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Luty w SP 172

Redakcja .  |  25 marca 2019

Luty w SP 172
Zimowe ferie część młodszych uczniów spędziła w szkole, uczestnicząc w akcji „Zima w Mieście 2019”. Był czas na zabawę, aktywność fizyczną w ramach warsztatów tanecznych, na basenie i na lodowisku oraz na ciekawe wycieczki. 
 
Dzieci w ramach koncertu „Dziecięce Ogrody Muzyczne - Indie” poznały muzykę i opowieści pochodzące z tej części świata, zwiedziły Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, uczestniczyły w „słodkich” warsztatach w cukierni Cukier Lukier, zwiedziły Centrum Nauki Kopernik oraz stadion klubu Legia Warszawa, chętnie uczestniczyły w „Czeskich porankach” - zajęciach w Bibliotece Publicznej w Zielonej, obejrzały filmy animowane w Klubie „Kościuszkowiec” oraz specjalny pokaz w Kinie Sferycznym. Na zakończenie akcji w szkole odbyły się warsztaty kulinarne promujące włączenie do swojego jadłospisu warzyw i owoców.

14 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas 1 w nowym roku szkolnym. Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła oraz wicedyrektor Martyna Lis zaprezentowały licznie przybyłym rodzicom i dzieciom ofertę edukacyjno-wychowawczą oraz wyjaśniły szczegóły organizacji pracy naszej szkoły. Po zakończeniu części informacyjnej liczni goście obejrzeli sale, korytarze i salę rekreacyjną w części budynku przeznaczonej dla uczniów najmłodszych. Dzieci chętnie wzięły udział w przygotowanych zajęciach, a rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami i uzyskać interesujące ich informacje.

Gościmy w naszej szkole sympatyczne wolontariuszki studenckiej organizacji AIESEC: Rinę z Nigerii i Marię z Hiszpanii. W ramach projektu „Global Education” odbywają się warsztaty edukacyjne z zakresu różnorodnych tematów związanych z przyrodą, tradycjami, codziennymi czynnościami, zwracające uwagę na wielokulturowość. Zajęcia prowadzone w języku angielskim są atrakcyjnym rozszerzeniem cyklu edukacyjnego wspierającym główny cel językowej edukacji. Wolontariuszki szybko nawiązały dobre relacje z uczniami i wszystkimi pracownikami naszej szkoły. Dziękujemy Rodzinie, która udzieliła gościny naszym gościom.

W ostatnim tygodniu karnawału uczniowie klas 0-3 bawili się na balu przebierańców. Uczestnicy balu zachwycili oryginalnymi kostiumami. Na korytarzu, pięknie udekorowanym przez rodziców, zabawę poprowadził wodzirej. Były tańce, konkursy, nagrody i drobny upominek niespodzianka dla każdego. W ozdobionych balonikami salach lekcyjnych na każdego czekał słodki poczęstunek i owoce. Karnawałową dyskotekę mieli także uczniowie klas 4-8 oraz III gimnazjum.

 


Tagi: wielokulturowość, wodzirej, global, education, spotkanie, informacyjne, rodzice, uczniowie, warsztaty, edukacja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

PTTK zaprasza: Zachodnie Mazowsze – Mazurki Chopina, wycinanki i pałace

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń