WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 25 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Luty w SP 172

Redakcja .  |  25 marca 2019

Luty w SP 172
Zimowe ferie część młodszych uczniów spędziła w szkole, uczestnicząc w akcji „Zima w Mieście 2019”. Był czas na zabawę, aktywność fizyczną w ramach warsztatów tanecznych, na basenie i na lodowisku oraz na ciekawe wycieczki. 
 
Dzieci w ramach koncertu „Dziecięce Ogrody Muzyczne - Indie” poznały muzykę i opowieści pochodzące z tej części świata, zwiedziły Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, uczestniczyły w „słodkich” warsztatach w cukierni Cukier Lukier, zwiedziły Centrum Nauki Kopernik oraz stadion klubu Legia Warszawa, chętnie uczestniczyły w „Czeskich porankach” - zajęciach w Bibliotece Publicznej w Zielonej, obejrzały filmy animowane w Klubie „Kościuszkowiec” oraz specjalny pokaz w Kinie Sferycznym. Na zakończenie akcji w szkole odbyły się warsztaty kulinarne promujące włączenie do swojego jadłospisu warzyw i owoców.

14 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas 1 w nowym roku szkolnym. Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła oraz wicedyrektor Martyna Lis zaprezentowały licznie przybyłym rodzicom i dzieciom ofertę edukacyjno-wychowawczą oraz wyjaśniły szczegóły organizacji pracy naszej szkoły. Po zakończeniu części informacyjnej liczni goście obejrzeli sale, korytarze i salę rekreacyjną w części budynku przeznaczonej dla uczniów najmłodszych. Dzieci chętnie wzięły udział w przygotowanych zajęciach, a rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami i uzyskać interesujące ich informacje.

Gościmy w naszej szkole sympatyczne wolontariuszki studenckiej organizacji AIESEC: Rinę z Nigerii i Marię z Hiszpanii. W ramach projektu „Global Education” odbywają się warsztaty edukacyjne z zakresu różnorodnych tematów związanych z przyrodą, tradycjami, codziennymi czynnościami, zwracające uwagę na wielokulturowość. Zajęcia prowadzone w języku angielskim są atrakcyjnym rozszerzeniem cyklu edukacyjnego wspierającym główny cel językowej edukacji. Wolontariuszki szybko nawiązały dobre relacje z uczniami i wszystkimi pracownikami naszej szkoły. Dziękujemy Rodzinie, która udzieliła gościny naszym gościom.

W ostatnim tygodniu karnawału uczniowie klas 0-3 bawili się na balu przebierańców. Uczestnicy balu zachwycili oryginalnymi kostiumami. Na korytarzu, pięknie udekorowanym przez rodziców, zabawę poprowadził wodzirej. Były tańce, konkursy, nagrody i drobny upominek niespodzianka dla każdego. W ozdobionych balonikami salach lekcyjnych na każdego czekał słodki poczęstunek i owoce. Karnawałową dyskotekę mieli także uczniowie klas 4-8 oraz III gimnazjum.

 


Tagi: wielokulturowość, wodzirej, global, education, spotkanie, informacyjne, rodzice, uczniowie, warsztaty, edukacja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń