Międzynarodowy Dzień Matematyki w Moraczu
Katarzyna Kupiecka | 28 maja 2019

Wtorkowy dzień, 12 marca, był w naszej szkole wyjątkowy. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Światowym Dniu Matematyki. W tym roku uczciliśmy święto królowej nauk pod hasłem „Matematyka dzika”.
Dzień Matematyki był wspaniałą okazją, aby lekcje spędzić na grach i zabawach matematycznych. Głównym celem tych działań było udowodnienie, że rozwiązywanie zadań może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą.
Uczniowie klasy II i III na początku bawili się i grali w gry matematyczne w swoich klasach. Mogli wziąć udział m.in. w takich grach jak bingo czy domino oraz wykazać się orientacją przestrzenną w dyktandzie graficznym. Po „rozgrzewce” zabawa przeniosła się do sali gimnastycznej. Rywalizując w trzyosobowych zespołach, uczniowie wzięli udział w quizie „Matematyka dzika”. Jak to z matematyką bywa, jedne zadania były proste, a nad drugimi trzeba było się nieźle „napocić”. Rozwiązując łamigłówki, dzieci poznawały również ciekawostki z życia zwierząt.
Natomiast pierwszoklasiści zamienili swoją klasę w las i w parach zmagali się z zadaniami dotyczącymi zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Nagrodą za prawidłowe rozwiązania był fragment układanki. Po zebraniu wszystkich puzzli i ułożeniu zdjęcia rzadko występujących zwierzaków uczniowie poznawali ciekawostki z nimi związane. Nic dziwnego, że po zakończonej zabawie pierwszaki nie chciały opuścić swojego klasowego lasu.
Po całodniowych zmaganiach z matematyką uczniowie zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami i dyplomami. Dzień upłynął nam na dobrej zabawie i przygodzie z matematyką. A najlepszym podsumowaniem są słowa jednego z uczniów: „To był najfajniejszy dzień w szkole”.
Tagi: orientacja, przestrzeń, nauka, zespoły, zmagania, gry, matematyczne, podsumowanie, fajny, dzień, szkoła, matma,
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj komentarzKalendarz Imprez
Najbliższe wydarzenia
Piątek, 10 lutego 2023
Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin
Niedziela, 12 lutego 2023
Lwy Fortepianu w hotelu Boss


Nasza ankieta
Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?