WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 5 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

12 marca odbyło się w Szkole Podstawowej nr 204 spotkanie autorskie z panią Anną Dziewit-Meller

Urszula Niedźwiecka  |  21 czerwca 2019

12 marca odbyło się w Szkole Podstawowej nr 204 spotkanie autorskie z panią Anną Dziewit-Meller

Pani Anna Dziewit-Meller jest pisarką, dziennikarką, a wcześniej była także wokalistką i gitarzystką zespołu rockowego „Andy”. Współpracuje z radiem i telewizją, gdzie prowadzi programy o książkach, a także z czasopismami: „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Tygodnikiem Powszechnym” i in. W autorskim kanale internetowym bukbuk.pl przybliża sylwetki ciekawych twórców i rekomenduje ważne, godne polecenia książki.

Pani Anna Dziewit-Meller wydała kilka książek. Powieści – „Disco”, „Góra Tajget”, zbiory wywiadów „Głośniej. Rozmowy z pisarzami”, reportaże, np.: „Gaumardżos, opowieści z Gruzji”. Napisała także dwie pozycje dla dzieci i młodzieży pod wspólnym tytułem „Damy, dziewuchy, dziewczyny”: „Historia w spódnicy” i „Podróże w spódnicy”. Książka „Historia w spódnicy” poświęcona jest sylwetkom kobiet, mniej lub bardziej znanych, które odegrały znaczącą rolę w historii, nauce i kulturze polskiej. W drugiej pozycji „Podróże w spódnicy” poznajemy kobiety traperki, podróżniczki i pionierki odkrywające nowe lądy i nowe obszary działania.

Na spotkanie z autorką zaproszeni byli uczniowie klas trzecich i miłośnicy książek z koła czytelniczego klas czwartych. Pani Anna Dziewit-Meller szybko nawiązała bardzo dobry kontakt ze słuchaczami i w bardzo przystępnej formie, trochę żartobliwie, a trochę poważnie, opowiadała o znanych kobietach.

Przywołała postaci: Krystyny Krahelskiej, łączniczki poległej w Powstaniu Warszawskim, utrwalonej w pomniku Syrenki, Simony Kossak – badaczki przyrody, Izabeli Czartoryskiej – twórczyni pierwszego polskiego muzeum, Magdaleny Bendzisławskiej – pierwszej lekarki, Wandy Rutkiewicz, królowej gór, pierwszej Polki, która stanęła na szczycie Mount Everestu, i in.

Na zakończenie spotkania pani Anna Dziewit-Meller nawiązała także do osobistych, rodzinnych powiązań dzieci, proponując im zagłębienie się w rodzinne historie i wyszukanie ciekawych postaci kobiecych i męskich wśród własnych przodków.

Po spotkaniu można było zakupić książki autorki i uzyskać jej autograf. Dzieci stały w długiej kolejce z książkami, pamiętnikami, a nawet zwykłymi kartkami. Autorka zyskała ich ogromną sympatię.

Dziękujemy pani Annie Dziewit-Meller za ciekawe spotkanie, pobudzające zainteresowania i kreatywność naszych uczniów.

Tagi: szkoła, podstawowa, numer, 204, spotkanie, z, panią, anną, dziewit, meller, pisarka, dziennikarka, wokalistka,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń