WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 8 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

W Bułhaku ruszamy z impetem!

Natalia Lewicka-Wilczek  |  18 września 2019

W Bułhaku ruszamy z impetem!

Wakacje dobiegły końca, a Społeczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Warszawie ma odpowiednio naładowane akumulatory. Nauczyciele pełni pomysłów, razem z uczniami, wprowadzą szereg innowacyjnych przedsięwzięć. Pedagodzy mają na kogo liczyć, bowiem dzieci w Bułhaku zawsze są otwarte na różnego rodzaju zadania.

Rok szkolny 2019/2020 zacznie się hasłem „Spacerkiem po Warszawie”. To będzie motto do przyszłego czerwca. Oprócz frapujących lekcji obowiązkowych odbędzie się wiele podróży po stolicy. Uczniowie będą poznawać w sposób interdyscyplinarny Warszawę. Nie obędzie się bez wizyt w teatrze, kinie oraz muzeach.

Praca uczniów będzie polegała na dużej aktywności intelektualnej: dzieci będą pod opieką dorosłych układać quizy, krzyżówki, pisać artykuły na stronę internetową szkoły, tworzyć prace na temat kulturalnej Warszawy w różnych językach, korespondować z kolegami z innych krajów, przedstawiając stolicę Polski w jak najciekawszym świetle.

Ponadto Szkoła Podstawowa nr 12 w Warszawie obchodzi w roku szkolnym 2019/2020 swoje 30-lecie. Ponadto przez cały rok będzie akcentowana tematyka związana z osiemdziesiątą rocznicą wybuchu II wojny światowej. Uczniowie będą mieli za zadanie wkomponować również wyżej wymienione wydarzenia w projekty dotyczące intelektualnego spaceru po stolicy Polski. Przedsięwzięcia będą realizowane między innymi na kołach przedmiotowych: historycznym, plastycznym, matematyczno-przyrodniczym, językowym oraz polonistycznym.

Prężnie będzie funkcjonować zespół „Poczytajmy”, jego członkowie poruszą temat stolicy znanej i nieznanej, czytając na głos legendy o Warszawie kolegom oraz młodszym odbiorcom z przedszkola „Bułhaczek”.

Pewny jest fakt, że spacer po Warszawie będzie wyjątkowy, różnorodny, bogaty oraz przykuwający uwagę. Po odbyciu takiej podróży każdy jej uczestnik otrzyma nowy bagaż doświadczeń oraz po raz kolejny dojdzie do wniosku, że w Warszawie można się zakochać.

Tagi: otwarcie, zadania, bagaż, doświadczeń, podróż, wniosek, teatr, kino, muzeum, akumulatory, aktywność, intelektualna,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń